לאומית: שוב צמוד, שוב כתום

איזה סדרת גמר נהדרת יש לנו. עוד משחק צמוד בין הפועל ב"ש לעירוני נס ציונה, וגם הפעם יש לנו דרמה לקראת הסיום. האורחת כבר מחכה פיגור דו ספרתי והוליכה בתחילת הרבע האחרון, אבל איבדה ריכוז במאני טיים. נס ציונה עם הניצחון 74:69 ו2-0 בסדרה.


| מאיר פרייליכמן
-- אלירן כהן בלי גמל --

1,200 אוהדים, 0 מקומות חנייה פנויים. באר שבע הגיעה לנס ציונה בידיעה שהפסד עלול לסכן משמעותית את סיכויי העלייה שלה, נס ציונה לא רצתה לאבד את יתרון הביתיות בו זכתה בתום מותחן גדול בנגב במוצאי שבת. נס ציונה פתחה חזק, אבל שלושת הרבעים הבאים היו של באר שבע, שנהנתה ממשחק נהדר של ג׳ורדן לואיס. נס ציונה ידעה לחזור ממינוס 7 ברבע האחרון עם יכולת טובה של לי רוברטס וגולן גוט, שניצחו עבורה את המשחק.

מהלך המשחק: בדיוק כמו במשחקים האחרונים - נס ציונה עלתה בחמישייה עם לי רוברטס, טל דן, אלעד הופמן, ג'רמיין ביל וגיל אמיתי. באר שבע פתחה עם בן אייזנהרט, ג'ף אלן, ג'ייסון וויליאמס, אנטוני פישר וטמיר אריאלי. הכתומים פתחו חזק ועלו ל- 0:5, באר שבע ענתה בסל ראשון רק אחרי 2 וחצי דקות. נס ציונה המשיכה במשחק הריצה שלה ועלתה ל- 11:4 ו- 16:8, כשאלעד הופמן צולף פעמיים מחוץ לקשת. ג'ף אלן בעבירה שנייה מיותרת ומהירה ירד לספסל ושלח את נס ציונה לעלות ליתרון 10 - 13:12. יועד בית יוסף בשתי שלשות דאג לצמצם עד לסיום הרבע, רק 21:26 למקומיים. האורחת המשיכה במומנטום שלה בפתיחת הרבע השני, וחשוב מכך מבחינתה - הורידה את קצב המשחק. ריצת 9-0 החזירה אותה חזק למשחק, והורידה את הפער לנקודה בלבד. עבירה שלישית של אלן קטעה את המומנטום של האדומים, והנקודות עברו מצד לצד. סל של ג'ורדן לואיס, כ- 3 דקות למחצית, הביא לבאר שבע יתרון ראשון - 32:31. טל דן ענה עם סל מהצד השני לאחר פסק זמן של נדב זילברשטיין, אבל ב"ש סגרה את המחצית בריצת 5-0 עם שלשה של טמיר אריאלי שקבעה 38:33 אדום. המומנטום נשאר של באר שבע גם בפתיחת המחצית השנייה, כש-שלשה של אנטוני פישר כבר קבעה 43:37 לאורחים. אלעד הופמן ענה בסל, אבל פישר הוסיף עוד 2 ויחד עם ג'ורדן לואיס, העלה את האדומים לפלוס 7. רביב פיטשון עם 6 נקודות רצופות החזיר את המומנטום לנס ציונה, שנקטע רק עם סל של ג'ייסון וויליאמס מהצד השני. ביל קלע מהקו, אבל וויליאמס החזיר בשלשה מהצד השני והיתרון הקל של באר שבע נשמר עד לסיום הרבע - 55:53. וויליאמס פתח את הרבע האחרון עם שלשה נוספת וסל גדול במעבר, אבל גולן גוט ענה במהלך של סל ועביר. 60:58 לבאר שבע. טמיר אריאלי קלע שלשה, גוט החזיר בנקודות משלו ושלשה של לי רוברטס, כ- 5 דקות לסיום, קבעה שוויון 63 והקפיצה את הקהל המקומי. אלן קלע 3 נקודות בשתי התקפות, רוברטס השיב עם שלשה מהצד השני, שוויון 68. ביל עם 2/2 מהקו העלה את המקומיים ליתרון 2. צעדים של אלן בהתקפה של באר שבע החזירו את הכדור לנס ציונה, שגם היא לא השכילה לעשות נקודות. באר שבע שוב יצאה להתקפה, שוב איבדה כדור. נס ציונה חזרה מפסק זמן כפול וגולן גוט נשלח אל הקו. גוט קלע את הכדור הראשון, החטיא את השני. אלן השתלט על הריבאונד אבל הוציא את הכדור החוצה. הכתומים עלו עם תרגיל חוץ מבריק וסל נוסף של גוט שהעלה אותם ל- 74:69, 20 שניות לסיום. באר שבע יצאה להתקפה, אבל יועד בית יוסף החטיא שלשה שנפלה לידיים של רוברטס, שאמנם החטיא מהעבר השני אבל לא מנע מהמקומיים לחגוג. ניצחון לנס ציונה, שעולה ל- 2-0 בסדרה. השחקן המצטיין: לי רוברטס, שסיים עם 16 נקודות ו- 6 ריבאונדים. אבל חשוב מכך - היה שם עבור נס ציונה בהתקפות המכריעות עם שתי שלשות משנות מומנטום. משחק נהדר גם לגולן גוט, שהיה חתום על שני המהלכים שניצחו את המשחק עבור נס ציונה. קלעים: לנס ציונה: לי רוברטס 16 (6 רב', 2 חט'), אלעד הופמן (4 רב', 4 אס'), ג'מיין ביל (2 חט') וגולן גוט 13 כ"א, טל דן 11 (8 רב', 5 אס'), רביב פיטשון 8 (5 רב'). לב"ש: ג'ייסון וויליאמס 18, אנטוני פישר 13 (6 רב'), ג'ורדן לואיס 11 (8 רב', 6 חט'), טמיר אריאלי 10 (6 אס'), ג'ף אלן 7 (6 רב'), יועד בית יוסף 6, בן אייזנהארט 4.