לאומית: שתי החתמות צעירות לחבלמו

יהוא אורלנד התחיל לעבוד על הסגל של חבל מודיעין לקראת העונה הקרובה, ובתור התחלה לקח שני שחקנים שהוא מכיר היטב - שוהם גת ואביתר מור יוסף, שניהם בוגרי מחלקת הנוער של עמק חפר. עוד מרחבי הליגה: עופר רחימי ממשיך באשדוד, אשקלון סגרה מוקדם את מצבת הזרים שלה.


| safsal

 

מאמנה החדש של הפועל חבל מודיעין, יהוא אורלנד, התחיל לגבש את הסגל של הקבוצה לקראת העונה הקרובה. בתור התחלה הוא לקח שני שחקנים צעירים שהוא אימן בשנים האחרונות בבוגרים ובנוער של עמק חפר - הרכז שוהם גת (19, 1.86), ואביתר מור יוסף (20, 1.90). מור יוסף שיחק השנה רק בבוגרים, והיה אחד השחקנים הבולטים בקבוצה עם יכולת הובלת כדור וקליעה מצויינת, לצד שיפור משמעותי בצד ההגנתי. הוא נבחר לאחרונה לשחקן הצעיר של מחוז צפון בסקר המאמנים של הליגה.

גת שיחק השנה גם בבוגרים וגם כחריג גיל בקבוצת נוער על, אותה הוביל לזכיה בדאבל היסטורי. הוא נחשב לשחקן הגנה מצויין (2.0 חט' למשחק בממוצע בליגת הנוער), מנהל משחק טוב וגם קלעי לא רע - 9.9 נק' נקודות העונה בנוער עם 39% מחוץ לקשת. גת גם יקח חלק בקמפיין הקרוב של נבחרת העתודה בטורניר הצ'אלנג'ר של פיב"א.

 

מכבי אשדוד השאירה לעונה נוספת את המאמן עופר רחימי (45). לרחימי זאת תהיה עונה שניה בדרום, כשלפני זה אימן בלאומית גם את קרית ביאליק, מרנין טבעון, מכבי חיפה והפועל חיפה. כמו כן אימן בליגת העל את מכבי חיפה והיה עוזר של עירוני נהריה, וגם עוזר מאמן נבחרת הגברים של ישראל תחת עודד קטש.

 

אליצור 'איתו' אשקלון, אחת המאוכזבות הראשיות של העונה החולפת אחרי שהפסידה את הכרטיס לליגת העל, סגרה מוקדם את צמד הזרים שינסה להובילה אותה בעונה הבאה. גם העונה באשקלון הלכו על שמות מוכרים בליגה, וצירפו את ג'י אר הולדר (27, 2.01) וסטורם וורן (33, 2.01). עבור הולדר מדובר בתחנה שלישית בארץ הקודש, אחרי ששיחק בעונת 19/20 בליגת העל באשדוד ובעונה החולפת בהפועל עכו. בשתי הקבוצות האלו אגב שיתף פעולה עם מאמנו בעונה הבאה עמית תמיר. הפורוורד האמריקאי העמיד בעכו ממוצעים מרשימים של 25.0 נקודות למשחק (מלך הסלים של הליגה עם 55.3% ל-2), 6 רב' ו-1.1 חט'.

וורן כבר נחשב לבין בית פה בליגה הלאומית, וזאת תהיה העונה החמישית שלו בליגה פלוס כמה גיחות לליגת העל. את הופעת הבכורה בארץ עשה בעונת 16/17 במדי מכבי הוד"ש, איתה העפיל לחצי גמר הפלייאוף, ועונה לאחר מכן במדי הפועל ב"ש כבר זכה באליפות הליגה והעפיל לליגת העל. עוד עבר בליגה השניה ברחובות, עפולה, ובעונה החולפת שיחק בהפועל חבל מודיעין לה תרם 20.8 נק', 10.6 רב', 1.2 חט' ו-1.3 חס' למשחק, בדרך למדד כולל של 26.8 (חמישי בליגה). בין לבין גם נבחר לחמישיית העונה בליגה ב-17/18 וסיים כמלך הסלים שנתיים ברציפות ב-16/17 ו-17/18.