לא לוקחת שבויים: דיליניי בעירוני ר"ג

עירוני ר"ג חתומה על ההעברה המעניינת של הקיץ, ומצרפת לשורותיה את הגארד האמריקאי-ישראלי פול דילייני, ששיחק אשתקד באשקלון. גם בן אלטיט יעשה דרך דומה ויחבור לאוריאל טרוצקי בקו הקדמי. שחר עמיר ימשיך לעונה נוספת.


| אלירן כהן

 

מכבי עירוני ר"ג קרובה מאוד לסגור את סגל השחקנים שלה לעונה הקרובה - הרבה לפני כולם, והיא עושה זאת עם יממה עמוסה בהחתמות שיש בהן אמירה ברורה: כל דבר מלבד העפלה לליגת העל בסיום העונה ייחשב ככשלון.

מי שחווה אחד כזה רק לפני שבועות ספורים ויגיע לר"ג כדי לתקן הוא הגארד הנהדר פול דילייני (35, 1.90), שכזכור - קיבל את האזרחות הישראלית המיוחלת באמצע העונה שעברה ולא ייחשב לזר. דילייני הוביל אשתקד את אשקלון למקום הראשון בטבלה בסיום העונה הסדירה ולשלב חצי גמר הפלייאוף, שם - אתם זוכרים - ההיסטוריה אמרה את דברה (דילייני עצמו נעדר מהמשחק המכריע בשל פציעה). 14 נק', 5.2 רב' ו- 5.2 אס' היו מנת חלקו של דילייני אשתקד, שהעביר שנים ארוכות גם בליגת העל (בין השאר במדי הפועל חולון, עירוני נהריה ומכבי ראשל"צ) וחתום על לא מעט שיאים מעניינים בליגה הלאומית שיום אחד עוד תהיה לנו סיבה טובה להזכיר לכם אותם.

מי שעוד עשה את הדרך מאשקלון הוא הסנטר בן אלטיט (28, 2.08) שהעמיד אשתקד ממוצעים של 7.1 נק' ו- 3.8 ריבאונדים למשחק, וישוב למעשה לקדנציה שניה בקבוצה בה שיחק ב-14/15. לפני שחזר בעונה שעבר ללאומית אלטיט העביר כמה שנים טובות בליגת העל אבל אל הצליח להשאיר יותר מדי חותם. אוריאל טרוצקי (25, 2.01), שהעביר את העונה האחרונה בין הפועל חולון לעירוני נס ציונה מצטרף גם הוא (10.5 נק' ו- 6.5 רב' במדי רעננה בעונתו האחרונה בלאומית), והשניים - יחד עם אלייז'ה הירש, גיא פרבר וזר נוסף שיגיע - אמורים להרכיב קו קדמי קטלני במיוחד.

שחקן נוסף שילבש את מדי הקבוצה בעונה הבאה הוא הגארד שחר עמיר (22, 1.87) שקלע אשתקד במדיה 6.8 נקודות והוסיף 2.2 כדורים חוזרים. יוני ניר, שחקן הקבוצה בשנתיים האחרונות שהיה אמור להמשיך איתה לעונה נוספת, הודיע על פרישה ממשחק פעיל וזהו המקום שלנו להגיד תודה ולאחל ים של הצלחה.