להתראות פריפריה - שלום גוש דנה

אז זהו, אחרי 3 שנים, אנחנו נפרדים בצער מטור הפריפריה ומיקירת המדור הפועל מבועים מרחבים. אבל לא לדאוג, יש לנו יקירת מדור חדשה - אליצור גבעת שמואל המיתולגית עם שחקניה האפילו יותר מיתולוגיים. והשבוע פותחים ישר עם (סוג של) דרבי אליצור ומפגש (לא באמת מותר לנו להגיד את זה) עונה בין השתיים.


| אדי מינץ

 

הקורונה מאחורינו ומשחקי ליגה א' גם הם חוזרים אל התודעה, אמנם לא למרכז הבמה (בקושי מאחוריה) אבל זה מה יש. טור הפריפריה האחרון (שנכתב אי שם במרץ) חוזר לו במתכונת משודרגת באוק' 2021 אבל עם טוויסט בעלילה. יקירת המדור, זה 3 עונות ברצף, הפועל מבועים, סיימה את שירותה (הצבאי/סטודנטיאלי?) והעונה אנחנו משתדרגים היישר אל מחוז דן החדש. פריפריה זה לא. יותר בכיוון של בחזרה לעתיד.

אליצור גבעת שמואל המיתולוגית - לשירותכם.

ומה בתפריט הפעם? הדרבי האליצורי הגדול בין שתי השכנות הגיאוגרפיות, גבעה שמואל ורמת גן. להגיד "משחק עונה" אחרי מחזור אחד זה יומרני, אבל אלו שתי יריבות שרוצות לעלות, נבנו בהתאם והביסו במחזור הראשון בהפרשים הכי גבוהים. מתחרה נוספת, שספק אם היא בכלל רוצה לעלות, זו הפועל "עודפים" ת"א הוותיקה ובהמשך העונה גם אליה נגיע.

חיפה חיפה ת"א מעולם לא היה יותר קצר ומהיר מזה. בטח ביחס למסעות הייסורים במחוז הדרומי למבועים/ב"ש/י-ם אשקלון ואשדוד. שעה ועשר ו-94 ק"מ אחרי ואני באולם. לצאצא לעומת זאת לקח 40 דקות לעשות 7 ק"מ מגבעתיים. מה לעשות, אתם, הגוש דנים, מכורים לפקק. רוצים חיי איכות? תעברו צפונה. יחד איתי בטריבונה 40 צופים ובורדר קולי אחד (או אחת, לא בדקתי). באולם שופט ושופטת (מרענן, היו בסדר, גמור אפילו) והיה גם משחק. מותח אמנם לא היה אבל על הפרקט תכף תפגשו כמה וכמה אגדות כדורסל מקומיות. וגם בינ"ל.        

ג"ש פתחה בלבן עם סרגי אולשנסקי, יואב דביר, מיכאל בדלוב, טל קרפלס ויניב גרין. רמת גן עלתה בשחור עם סהר זרקא, מתן משיח, נתנאל אפק, רועי יוסף ויובל לוי. ג"ש פתחה ב-2:7 עם שני סלים קלאסיים של גרין (שנראה נהדר, חטוב ורענן), ר"ג הגיבה מהקו ובשלשה במעבר של אופיר כהן, 9:9. המשחק הלך לכיוון נדנדה, סוף ראשון שוויון 18:18. תחילת שני, רק קבוצה אחת על המגרש. ג"ש רצה 5-17 ועולה לדו ספרתי בתצוגת תכלית של כל החמישייה הראשונה. פסק זמן ר"ג שמגיבה עם שני סלים, אמצע רבע 27:35. מכאן ג"ש שוב מהדקת את ההגנה ועם קצת עזרה מהספסל בדלוב וקרפלס מריצים עוד 4-13 ומורידים את הקבוצות למחצית עם 31:48 ללבנים (13-30 ברבע). 

תחילת שלישי, גם הרבע הנוכחי נפתח בתנופה מקומית כשגרין וקרפלס מנצלים את היתרונות היחסיים שלהם ומקפיצים לפלוס 24, 36:60, עוד פסק זמן רמת גני. אריאל פשין, המאמן המקומי, נותן דקות מנוחה לכוכבים מה שמנוצל ע"י האורחים למשחק לחץ (אם לא בהפרש 24 אז מתי?) ו-3 שלשות של זרקא מצמצמות פערים. סוף שלישי, 51:71 למארחים (20-23 ברבע). תחילת רביעי, ג"ש ממשיכה להרגיש נינוחה ור"ג ממשיכה ללחוץ ורצה 6-0. מפה לשם והפער רק 14, פסק זמן מקומי. פשין מחזיר את התותחים הכבדים ובדלוב, קרפלס וגרין מראים שאינם שכחו את העבודה ובסיום 67:84 (16-23 ברבע) קליל ללבנים. שפטו ונתנו למשחק לרוץ אסף וייסטוך ושירי כהן צדק.

קלעים ג"ש: 19 נק' לטל קרפלס, 14 נק' חולקים סרגי אולשנסקי, מיכאל בדלוב ויניב גרין, 11 נק' ליואב דביר, 5 נק' לאביב דנינו, 4 נק' ליובל וקסלר ו 3 נק' לאסף פשין. כן שיחקו דורי אבירם, אוהד צור, אור מינץ ועדי זמיר.

קלעים ר"ג: 27 נק' לסהר זרקא, 9 נק' חולקים מתן משיח ויובל לוי, 8 נק' לגלעד שיקלר, 4 נק' לרועי יוסף, 3 נק' לאופיר כהן, 2 נק' חולקים דביר גרזון, רותם כינורי ועופר נעים, 1 נק' לשגיא ענבר. כן שיחקו אור בן שחר, שגיא מי טל, עופר נעים ונתנאל אפק.

ביום שלישי הקרוב תצא ג"ש למשחק חוץ מול רעננה מתחתית הליגה ולאחריה ל 3 שבועות פגרה ואילו ר"ג תארח את הפועל פ"ת ממרכז הטבלה. אנחנו נעדכן פה עד כמה שניתן. היידה ליגה א' מחוז דן !