לקראת עוד מחזור לאומית נשים

.פ"ת שהפסידה בירושלים תארח את היריבה כדי לנצח ולחזור לצמרת. כפ"ס שהפסידה בגלבוע תארח את היריבה כדי לנסות ולהדיח אותה מהמקום הראשון. רמלה תצא למשחק חוץ קשה בגליל ואליצור ת"א תתרגל לתקופה שאחרי בר גילינסקי ותנסה לנצח את חיפה. פריוויו למשחקי המחזור הקרוב


| safsal

:בית עליון (+הפועל קרן גלבוע מעיינות 17 נק' (11 (+אליצור רמלה 16 נק' (27 (+אליצור תל אביב 16 נק' (15 (+הפועל פתח תקווה רוני 16 נק' (8 (- אס"א ירושלים 15 נק' (9 (- הפועל כפר סבא 15 נק' (25 (-מכבי חיפה 14 נק' (17 (-הפועל גליל עליון/צפת 14 נק' (10

פלייאוף עליון – מבט למחזור הקרוב

("הפועל פתח תקווה רוני – אס"א ירושלים (20:30, "סטלמך 1. במחזור הקודם יצאה פ"ת לאולם "קוסל" וחזרה משם עם הפסד. הניצחון של ירושלים על פתח תקוה הביא אותן לפלייאוף העליון ובעיקר נתן הרבה ביטחון לקבוצה מהבירה שמסוגלת להתמודד עם קבוצות הצמרת. מאז ירושלים נכנעה לאליצור ת"א ואפילו לגליל העליון אך גם ניצחה בגלבוע והעפילה לחצי הגמר. פ"ת מאז גברה על רמלה ואליצור ת"א אך בשבוע שעבר נוצחה בגלבוע. כך שכל תוצאה אפשרית אף שפ"ת פייבוריטית בביתה. 2. מכת פציעות. אחרי שפ"ת סבלה מפציעות הסגל הוכשר וכבר במשחק הקודם חזרה הדר רפאל (ונתנה משחק מצוין) ושירה שכט אך מהצד השני בירושלים ישנה מכת פציעות קשה כשגילי ליאור הושבתה עקב שבר בידה ודניאל חג'ג' סובלת מפגיעה בכף רגלה וכשירותה בספק. 3. בין פ"ת וירושלים משחק אחד הבדל בטבלה. ניצחונה של ירושלים יכול להעלות את הקבוצה לפיינל פור על חשבון מי שהיתה עד לפני שבועיים אלופת המחוז הדרומי. עד כדי כך צמודה ההתמודדות בפלייאוף העליון, אך מהצד השני, ניצחונה של פ"ת במשחק יפתח מרחק של שני משחקים מהמקום החמישי וישפר מאד את סיכוייה לעלות לארבע האחרונות.

("הפועל כפר סבא – הפועל קרן גלבוע/מעיינות (20:30, בי"ס "רמז 1. כמו בין פ"ת וירושלים גם השתיים נפגשו כבר העונה בשלב מאד מוקדם שלה. למעשה היה זה מחזור הפתיחה כשכפר סבא נסעה לגלבוע ולמרות שהוליכה עוד בתחילת הרבע האחרון נכנעה לרבע הגנתי מצוין של הגלבוע וספגה הפסד ראשון בעונה לפני שיצאה לרצף ניצחונות שנמשך עד לסוף הסיבוב. כעת הגלבוע מגיעה לאולמה של כפ"ס ומעניין לראות כמה מכריעה היא הבייתיות במחוז הצפוני. 2. קבוצת הגנה. גלבוע מעיינות ניצחה את כפר סבא (45:39) בזכות מחצית שניה עם הגנה אדירה כשהיריבה בירוק נתקעה על 13 נקודות. גלבוע מעיינות המשיכה עם היכולת ההגנתית גם בשבוע שעבר כשמחקה פיגור 12 הפרש של פ"ת במחצית, עצרה גם אותן על 13 נקודות בלבד בחצי השני וניצחה בהפרש דו ספרתי גדול בסיום. קבוצה של הגנה. 3. פלייאוף עליון. הפועל כפר סבא סיימה את הסיבוב הראשון במאזן מרשים 7-1, ברצף של שבעה ניצחונות רצופים, כולל בחיפה. הרצף הגיע לסיומו בפלייאוף העליון. תחילה נכנעה לאליצור רמלה החזקה, אך בשבוע שעבר חזרה לחיפה, מקום בו ניצחה כבר ונחלה שם הפסד שני ברציפות. כעת נגד מוליכת הטבלה חייבת ניצחון לפני שהפסד שלישי ירחיק אותן מאד ממאבקי הפיינל פור.

(אליצור תל אביב – מכבי חיפה (20:00, המרכז היהודי-ערבי יפו 1. מפגש ראשון בין הקבוצות ומכבי חיפה מקבלת את אליצור ת" א בסיטואציה שיכולה להפתיע עם עזיבתה של בר גילינסקי את הקבוצה. לת"א תדרש תקופת הסתגלות ושינוי השיטה כדי להמשיך את העונה ללא העוגן שבצבע וחיפה יכולה לנצל את הסיטואציה. מהצד השני צריך לשים לב למחזור מלפני שבועיים, ת"א הגיעה למשחק מול הגליל ללא גילינסקי וניצחה אותה ב-20 הפרש. חיפה באותו הזמן שיחקה בפ"ת ולא הצליחה לנצל הרכב חסר שם ולמרות היעדרותן של רפאל ושכט הפסידה ב-20 הפרש. 2. עד כה מכבי חיפה אמנם עם 2 ניצחונות חוץ, אך אלה היו נגד שתי האחרונות בטבלה (מג'דל כרום ונהריה) כשיצאה חיפה לוינגייט, פ"ת וגם לגלבוע בגביע חזרה משם עם הפסדים. חיפה תנסה להשיג ניצחון חוץ יקר במרכז כדי לחזור לתמונת מאבקי העליה. 3. החיים אחרי בר. גילינסקי היתה הקלעית המובילה באליצור ת"א ובלעדיה לקבוצה יהיה קשה להמשיך בדומיננטיות המוחלטת בצבע ממנה נהנתה עד כה. עם זאת צריך לזכור שקבוצה עם אנקונה-הללי-אסולין כבר העפילה לפני שנתיים לגמר ובעונה שעברה עם אותן אנקונה והללי לצד מורן שטרית הקבוצה העפילה לפלייאוף העליון. לצידן יש גם את מורן ספיר, שחקנית ליגת העל, וצעירות מוכשרות כמו ענבל מיכל, דורון שייבה וסבינה מורדנוב שאין סיבה שלא ימלאו את מקומה של גילינסקי שחזרה לקומה הטבעי בליגת העל.

("הפועל גליל עליון/צפת – אליצור רמלה (20:30, "הר וגיא 1. גליל עליון שאחרי הניצחון על אס"א ירושלים היא קבוצה מסוכנת. מלאת ביטחון בעצמה וביכולותיה ויודעת שבבית אין כמעט מי שתעצור אותה כשהתבוסה שוינגייט ספגה שם והשאירה אותה מחוץ לפלייאוף העליון עוד זכורה לכולן. רמלה חזרה לעצמה עם הניצחון על אליצור ת"א אחת משתי הקבוצות שכבר ניצחו אותה העונה ויחד עם הניצחון גם האמונה שהיא שייכת למאבקי העליה מוסיפים לא מעט לביטחון, אך בצפון הכללים אחרים ורמלה תצטרך, אם רוצה לחשוב על עליה, לנצח גם במגרש הקשה. 2. אליצור רמלה הפסידה כבר בפ"ת ובת"א. אלה למעשה שני ההפסדים היחידים אותן ספגה הקבוצה עד כה העונה. "הר וגיא" הוא אולם שיותר מבייתי. המרחק הגדול מהמרכז, הכפור הצפוני ובמיוחד בשעת לילה מאוחרת כשהמשחק נדחה ויחל לכל הפחות ב-20:30, אם לא מעט אחרי, הם יתרונות מובהקים למארחת. אם גם יצליחו להביא את הקהל המקומי הרב ובתנאי המגרש הקיימים אליצור רמלה יכולה למצוא את עצמה עם הפסד חוץ שלישי. 3. אחד המפגשים הזכורים בין השתיים הוא המפגש בליגת העל. גליל עליון, העולה החדשה, אירחה בפתיחת העונה את רמלה החזקה והנחילה לה שם הפסד גדול. מאז לא חזרה רמלה לצפון ומעניין אם תצליח לעשות מה שהייטאוור ותמרה ג'יימס לא הצליחו ב-2012.

:בית תחתון (+ אקדמיית וינגייט 14 נק' (4 (+הפועל באר טוביה 13 נק' (16 (+ בני יהודה 13 נק' (46 (+הפועל כאוכב 12 נק' (10 (-מכבי תל כביר 11 נק' (12 (- מכבי גדרה 11 נק' (7 (- הפועל נהריה 10 נק' (35 (- הפועל מג'דל כרום 9 נק' (36

פלייאוף תחתון – מבט למחזור הקרוב

(הפועל באר טוביה – מכבי גדרה (20:00, בית ספר "נופים", כנות המבחן הגדול של גדרה הוא בתנאים קשים במיוחד. באר טוביה, לא רק שמארחת את הקבוצה ונמצאת בכושר טוב, היא גם התחזקה בענבר אוריון שאחרי הפסקה חזרה לקדנציה נוספת בקבוצה ותוסיף למשחק הפנים של באר טוביה, עמדה ממנה סבלה גדרה מנחיתות משמעותית עוד לפני החיזוק. מדובר במבחן גדול לגדרה מאחר והיא עם שני ניצחונות רצופים, שהעלו אותה עד למקום השישי, אך עדיין אין לה ניצחון על יריבה דרומית והיא תנסה להוכיח שראויה לשרוד בליגה עם ניצחון שלישי רצוף ונגד הקבוצה הבכירה מהדרום שבסיבוב הקודם ניצחה אותה 83:76.

("הפועל נהריה – מכבי תל כביר (20:00, בי"ס "נופר ההזדמנות האחרונה של נהריה. מי שלא ניצחה מאז המחזור הראשון ונכנעה בבית גם לבני יהודה בפתיחת הפלייאוף התחתון חוזרת הביתה למשחק נגד תל כביר יריבתה לתחתית. תל כביר שהצליחה לגבור על יריבה צפונית בחוץ (כאוכב), הפסידה בשבוע שעבר לבני יהודה וכעת הפסד נוסף עלול לסבך אותה מאד ולהחזיר לחיים את נהריה. מהצד השני, ניצחון של תל כביר ונהריה יכולה להתחיל להיפרד מהלאומית. משחק מסקרן בין שתי הגבוהות מהטובות בליגה מרינה שפיצנדל נגד יאנה שפירו.

(בני יהודה – הפועל מג'דל כרום (18:30, בית דני בני יהודה לא צפויה להתקשות מול מג'דל כרום. מג'דל כרום שהפסידה עד כה את כל משחקיה העונה, הצליחה בשבועות האחרונים להוות יריבה שקולה לפחות ברבע הראשון. נגד בני יהודה החזקה בבית דני, גם רבע אחד קשה להאמין שתצליח להחזיק מי שכבר הוכרע שתחזור אחרי שנה לליגה הארצית.

(הפועל כאוכב – אקדמיית וינגייט (19:00, חט"ב כאוכב משחק דחוי. אקדמיית וינגייט התקשו במחזור הראשון נגד כאוכב. האורחת הגיעה לוינגייט וביצעה קאמבק גדול ברבע האחרון, כזה שלא הספיק לניצחון, אך כזה שמעורר לא מעט דאגה אצל האקדמיה שתצא למשחק חוץ קשה. אחרי ההפסד במחזור שעברה לגדרה מעניין לראות האם יצליחו להתחיל רצף חדש של ניצחונות בעקבות הטורניר בברצלונה, או שהנסיעה היתה רק הפוגה בתקופה לא קלה בליגה.