ל.נשים: אף אחת לא משולמת

מכבי חיפה הנחילה לגלבוע הפסד ראשון העונה ועלתה על חשבונה למקום הראשון בטבלה. אליצור ת"א צירפה את שפירו מתל כביר והשיגה ניצחון בכורה העונה. גליל ניצחה את המומנטום של יבנה. וינגייט, ירושלים וכאוכב, המשיכו לנצח ולהישאר קרובות לכרטיס הרביעי, ורמה"ש לא הרחק מאחור.


| שי ברק

 

טבלת הליגה וחדשות נוספות

 

מכבי חיפה 73 - הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 57 (במחצית: 43:32 לחיפה)

סיפור המשחק:  מכבי חיפה שנכנעה לגלבוע במשחק הגביע והודחה בסיבוב הראשון שלחה מסר ברור עם יתרון שהשיגה ברבע הראשון וכשניצחה בכל אחד מהרבעים אחריו כדי להעפיל למקום הראשון במאזן סלים עדיף בבית משולש. הגלבוע יודעות שהכל תלוי עדיין בהן, אבל גם שהן, אחרי הכל, "אנושיות".

שם המשחק: דניאל חג'ג'. שבוע שני שהיא השחקנית המצטיינת, שבוע שני שהיא הקלעית המובילה בקבוצה, זה לגמרי היה החודש של חג'ג', שהעלה את הקבוצה לפיסגה. אחרי שפתחה טוב את העונה חוותה חודש חלש בנובמבר, אך בדצמבר פרצה מחדש ובמשחקים החשובים נגד כאוכב והגלבוע ורק לפני ירושלים חזרה לממוצע 17 נקודות למשחק.

סיכום המשחק חיפה עלתה נחושה למשחק ותוך 5 דקות כבר הובילה ביתרון משמעותי ראשון, 9:3 אחרי שלשה של שי אלון ונקודות של דניאל חג'ג'. משם המשחק התאזן וההפרש נשמר, אך זה שיחק לטובתה של חיפה שהוליכה והצליחה לסיים את הרבע עם 22 נקודות בזכות מטווח שלשות, של עמית גור (שלוש שלשות ברבע) ועוד אחת של ספיר תירוש, כשמהצד השני יעל טויטו עם 6 נקודות וטלי בן ישי עם 4 החזיקו את הגלבוע במשחק. ברבע השני היתה רק הדר גוטין בגלבוע. 10 נקודות רצופות קלעה, כשהארבע הראשונות שלה סגרו את ההפרש, 24:20, שלוש דקות מתחילת הרבע. אך בזמן שגוטין הוסיפה נקודות והעלתה את הגלבוע ל-26, בחיפה ברחו. ח'ג'ג' עם 7 נקודות, אלון עם 4 וסימיונוביץ עם שתיים הבילו את המקומיות ליתרון דו ספרתי 39:28, יתרון שהגיע כבר ל-15 הפרש מנקודות של חג'ג' ובמחצית 43:32. בגלבוע עלו טוב למחצית השניה, שלשה שניה במשחק בסך הכל, הפעם של לברון, עוד נקודות של גוטין ושמעוני וההפרש ירד לשבע בלבד (50:43) רק ששם שוב יצאה חיפה לריצה 9-2 אותה הבילו אלון ויערי ובסוף רבע שלישי 59:45. לגבלוע עוד היתה הזדמנות אחרונה לחזור למשחק בתחילת הרבע האחרון כשבויס ובן ישי קלעו מבחוץ והורידו את ההפרש ל-6 (60:54), אבל בחיפה שוב ענו, ניר בהיר עם שש נקודות חשובות, עמית גור עם נקודות משלה תוך שלוש דקות חזר ההפרש לדו ספרתי 70:57, בגלבוע הרבו לאבד כדורים  ואת התוצאה קבעה ספיר תירוש מחוץ לקשת. ניצחון חיפאי יקר.

מחשבה על העתיד אבני סימיונוביץ קיבלה דקות משחק משמעותיות ואפשר לראות את זה כשאת הנקודות שלה קלעה ברבע השני, גם נור כיוף הוכיחה שיכולה להתמודד גם במשחקי הצמרת ותרמה לקבוצה. בגלבוע, נועה שמעוני פתחה את המשחק בשלשה, יעל טויטו קלעה 10 נקודות והשתיים היו בין 5 הקלעיות המובילות של קבוצתן.

משפט סיום:  בעיר חיפה יש תחושה שהן קרובות לאליפות, כשגופי התקשורת המקומיים ואפילו רדיו חיפה הביעו עניין בקבוצה ובניצחון. בגלבוע הרגישו כך עד לאותו המשחק ובאופן כללי, אפשר להיכנס לפרופורציות. הגליל פתחו נורא ומאז לא מפסידות. גלבוע פתחו היטב אבל קיים חשש שאת הסיבוב הראשון יסיימו במקום השני ולחיפה מחכה עוד נסיעה לגלבוע ולירושלים. הכל פתוח, כי איך כתב יובל בנאי :" לפעמים אני נשבר מתרסק ודי לפעמים אני יודע ניפגש במאי".

קלעו למכבי חיפה: דניאל חג'ג' 17, עמית גור 16, שי אלון 12, ניר בהיר 9, אלה יערי וספיר תירוש 6 כ"א, נור כיוף 5, אבני סימיונוביץ 2.
קלעו להפועל גלבוע מעיינות: הדר גוטין 18, יעל טויטו 10, טלי בן ישי 9, ענבר לברון, נועה שמעוני וקרן בויס 5 כ"א, נועה שבת כהן ועדי פירסטנברג 2 כ"א, ג'ני טודורוב 1.

הפועל גליל עליון 61 - אליצור יבנה 50 (במחצית: 37:21 לגליל)

סיפור המשחק:  אחרי הדחת ירושלים בגביע ושלושה ניצחונות ליגה רצופים (כולל בוינגייט) יבנה ראתה עצמה בדרך לצמרת, אבל נעצרה בגליל, בעוד משחק לא גדול של הגליל העליון, אך כמו בשבוע שעבר הן ידעו לקחת את הנקודות ולהישאר במאזן זהה לזה של המקום הראשון ויבנה ירדה למאזן 5-5.

שם המשחק:  שני לוי. השחקנית ששיחקה הכי מעט מבין שחקניות החמישייה (23 דקות) קלעה באחוזים נהדרים (6 מ-7 מהשדה) ותרמה 12 נקודות כדי להוכיח, בעיקר בקרב מול רג'י גליידה שהיא עדיין אחת הפורוורדיות המובילות בליגה. אחרי פתיחת עונה סולידית, לוי הובילה בחודש דצמבר את קבוצתה בנקודות וסיימה עם 15.7 נקודות בממוצע.

סיכום המשחקהפתיחה היתה של שני לוי שקלעה 8 נקודות ברבע הראשון והובילה את הגליל ליתרון דו ספרתי 19:9. יבנה ניסו לחזור ברבע השני, רג'י גליידה התעוררה וקלעה 11 נקודות במחצית הראשונה ושלשה של לי קפיטולניק, שיפרו במעט את הקצב ההתקפי של הרבע הראשון, אבל עד ההפסקה בגליל הגדילו את ההפרש 37:21 לגליל. במחצית השניה יבנה ניסו לחזור למשחק וקיזזו את ההפרש, בת אל לזמי ולי קפיטולניק קלעו מבחוץ, אבל אמה רוזנסטון ומיתר אסולין השאירו את הגליל ביתרון דו ספרתי 48:33 בסוף הרבע השלישי יתרון שנשמר גם ברבע המכריע וניצחון גדול וחשוב של הגליל, תשיעי ברציפות.

מחשבה על העתיד נוי לפושניאנסקי שיחקה 13 דקות במשחק וגם קלעה 3 נקודות. עדיין לא התפוקה שהיינו מצפים ממחלקת הנערות של הגליל, אבל כל עוד ממשיכה ומשתלבת ברוטציה יש את הסיבות לאופטימיות. ביבנה, נטולת נערות בסגל, שחר עמית הצעירה נתנה משחק טוב וסיימה עם 4 נקודות.

משפט סיום אם יבנה יצלחו בשלום את שני המשחקים הקרובים (כפ"ס ונתניה) הן יסיימו את הסיבוב הראשון שלהן בליגה לאומית במאזן חיובי בהחלט הישג להתגאות בו. גליל עליון  עד המפגש עם כאוכב (למרות שגם באר טוביה יכול להתברר כמוקש) חייבת להראות שיפור ביכולת. הסיבה שהן במקום השלישי בלבד היא ההפסד הגדול בגלבוע והניצחון הדחוק על חיפה. גם 61 נקודות השבוע ו-63 בניצחון על ירושלים הן מעט מדי  לקראת היריבות כאוכב וגלבוע בסוף החודש והן חייבות שיפור משמעותי עד אז.

קלעו להפועל גליל עליון: רבקה רוס 13, שני לוי 12, מיתר אסולין 11, קרן נחמה 10, חן צלציון ואמה רוזנסטון 5 כ"א, נוי לפושניאנסקי 3, גל קלמר 2.
קלעו לאליצור יבנה: בת אל לזמי ורג'י גליידה 14 כ"א, לי קפיטולניק 11, חנה הללי 7, שחר עמית 4.

 

אקדמית וינגייט 94 - הפועל באר טוביה 50 (במחצית 57:23 לוינגייט)

סיפור המשחק:  אקדמית וינגייט עם ניצחון שביעי שומרת על מקומה בצמרת ומראה כמה הביתיות בוינגייט משמעותית. באר טוביה,  שהיתה יכולה להיצמד לוינגייט, ממשיכה להראות חוסר יציבות ומתרחקת מהצמרת כשנפלה למאזן 5-5.

שם המשחק: רומי לוי. שחקנית נבחרת הנערות גרמה ללא מעט גבות להתרומם כשחתמה בקיץ באקדמיה. השחקנית שכבר היתה בליגת העל בחרה לרדת ללאומית ובינתיים מספקת עונה מצויינת, וסוחבת את האקדמיה על גבה למקום לחלק העליון של הטבלה, עם 9 משחקים של מספר דו ספרתי של נקודות ובשבועיים האחרונות מעל 20 למשחק. בניצחון על באר טוביה, סיפקה בנוסף להגנה טובה גם 15 ריב' ו-9 חס'. והיא ממצטיינות חודש דצמבר עם 19 נק' בממוצע.

סיכום המשחקוינגייט הכריעה את המשחק כבר ברבע הראשון וסגרה את סיפור המשחק עוד לפני ההפסקה. עם 29-11 אחרי עשר דקות ו-57:23 בהפסקה, השאירו מחצית שלמה לפרוטוקול. הפתיחה היתה של ניצן עמר ורומי לוי. עמר צלפה מבחוץ 3 שלשות ברבע, בין לבין רומי לוי הוסיפה נקודות מהשדה. אחריהן מאי נשר קלעה חמש נקודות רצופות ושני ברמן סגרה את הרבע בשלשה, השלשה ה-5 ברבע הראשון. רק 7 נקודות של ליאור הלוי, לא הספיקו מול ההתקפה הקטלנית של האקדמיה. המגמה המשיכה ברבע השני, שלשה אחר שלשה, חג'ג', עמר ולוי אחריהן עוד 5 נקודות של לוי. שלוש שלשות שקלעו באר טוביה ברבע השני לא הספיקו. בר אביטל קלעה פעמיים, מיקה שני פעם אחת נוספת, אבל בהפסקה היתרון של וינגייט הגיע כבר ל-34 הפרש. כששני ברמן, ניצן עמר ורומי לוי פתחו את המחצית השניה בעוד 3 שלשות רצופות כבר היה ברור שזה הזמן לשתף את שחקניות הספסל ולחשוב על המשחקים הבאים. הרבע השלישי הסתיים בתוצאה 78:34 וברבע האחרון ההפרש גדל בעוד נקודה אחת.

מחשבה על העתיד הנערות של וינגייט עושות עד כה עונה טובה, אבל האינפלציה בהתייחסות אליהן באיגוד עושה להן בעיקר נזק. לסגל האולימפי זומנו 8 שחקניות(!) – איך 8? כשהרוטציה בקבוצה קצרה יותר? כי אפילו שחקניות פצועות זומנו. כל זה פוגע בעיקר בשחקניות כמו ניצן עמאר (6 שלשות מ-7 נסיונות במשחק האחרון) ושני ברמן שפרצה בקיץ האחרון.

משפט סיום אחרי ניצחונות על ירושלים ובאר טוביה וינגייט בפתיחת עונה טובה נמצאת במקום הרביעי ומראה פעם נוספת שהענף (והליגה) נמצאת בתקופת מעבר בה שחקניות צעירות וקצב משחק גבוה הם מתכון לצמרת ועדיפות על הנסיון ועל סגל קצר (ויקר) של שחקניות עם פז"מ. האם הסיבוב הבא יוכיח שזה זמני, או "הפועל ראשלצ" all over again?

קלעו לאקדמית וינגייט: רומי לוי 22, ניצן עמר 20, שני ברמן 12, עדי אלטמן 11, מאי נשר 10, שירה חג'ג' 9, תמר קופילביץ 4, אנג'לה חצ'דוריאן וזיו דוידוביץ 3 כ"א.
קלעו להפועל באר טוביה: בר אביטל 17, ליאור הלוי 10, חן וייסבורט ומור בורודובסקי 6 כ"א, אוריאן אמסלם 5, מיקה שני 3, שיר קרמר 2, סול קרמר 1.

 

(רומי לוי, השחקנית הבולטת בחודש דצמבר)

 

הפועל כפר סבא 54 - א.ס רמת השרון 74 (במחצית: 39:24 לרמה"ש)

סיפור המשחק:  רמה"ש שקיבלה מחמאות על ההפסד הצמוד לגליל יצאה למשחק חוץ בכפ"ס וחזרה עם ניצחון. רמה"ש עם 4 ניצחונות בחוץ מול ניצחון בודד בבית. כפ"ס ממשיכה להסתבך בתחתית.

שם המשחק:  סהר דגן. השחקנית שאשתקד שיחקה במדי כפ"ס התקדמה השנה לשחקנית רוטציה אצל מוליכת הטבלה בליגת העל (16 דק' במחזור האחרון) ולשחקנית חמישייה ברמה"ש וקלעה 11 נקודות באולם שהיה הבית שלה לפני שנה. בדרך לממוצע עונתי של 10 נקודות.

סיכום המשחק ההגנה של כפ"ס שוב היתה חדירה מדי ובשלושת הרבעים הראשונים קלעה רמה"ש ממוצע של 20 נקודות ברבע. אמנם ברבע הראשון קלעו "רק" 19 נקודות אבל גם עצרו את כפ"ס על 10 נקודות בלבד וברחו ליתרון ממנו המקומיות לא הצליחו לחזור. סהר דגן התכבדה לפתוח בנקודות את המשחקאחריה קלעו לסירוגין לורו בניטה (6 נק' ברבע) והילה מדרי בדרך ליתרון הגדול כשבכפ"ס דרור מייברג בשתי שלשות  עוד ניסתה להשאיר את קבוצתה במשחק. לי אורן חתמה את הרבע הראשון בנקודות 19:10. אופיר אליהו חזרה לעצמה ולכושר הקליעה המוכר שלה בתחילת הרבע השני כשקלעה 6 נקודות רצופות, בניטה ודגן צלפו מבחוץ, האורחות סיימו את הרבע עם 20 נקודות ומולן שלשה שלישית של מייברג ו-4 נקודות של רוני גולדין, לא הספיקו ובהפסקה ההפרש כבר דו ספרתי, 39:24. הילה הניג הזכירה שהיא השחקנית הדומיננטית בשבועות האחרונים בקבוצתה כשברבע השלישי קלעה שלשה ועוד הוסיפה 5 נקודות נוספות (סה"כ 8 ברבע). את הרבע חתמו אורן ואליהו, כשבכפר סבא ניסו לחזור עם שלשות (אחת של גולדין , שתיים של רשף) לא הספיקו, יחד הן אמנם קלעו 13 נקודות כשרמה"ש ברחה עד 63:41 ברבע השלישי והרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד בו דגן, לוי ואליהו קבעו את הניצחון הגדול ותוצאת המשחק.

מחשבה על העתיד אופיר אליהו מתחילה לחזור ליכולת מתחילת העונה ותרמה 12 נקודות. רוני גולדין שוב קלעית מובילה בכפ"ס, אך זה שוב לא הספיק לניצחון.

משפט סיום רמה"ש במאזן 5-5 מרחק שני משחקים מהמקום הרביעי, אך כמה קרוב ככה רחוק. אם הן לא יתחילו להשיג ניצחונות גם בבית, הן אמנם יסיימו עם שיפור ביחס לעונה שעברה, אבל במקום טוב באמצע, בלבד. כפ"ס עם ההפסד השביעי העונה סיימה סופית את העונה, וכל שנותר לה זה לסיים בטעם טוב יותר וכמה שיותר רחוק מהתחתית.

קלעו להפועל כפר סבא: רוני גולדין 14, דרור מייברג 11, שרון רשף ונטלי לוי 8 כ"א, ענבל יערי 6, ענבל גבע, אפרת קזמירסקי ומורן שחר 2 כ"א, חן הולצר 1.
קלעו לא.ס רמת השרון: לורן בניטה 14, הילה הניג 13, אופיר אליהו 12, סהר דגן 11, מאיה מדרי 10, חופית וקסלר 6, מיטל לוי ולי אורן 4 כ"א.

 

אליצור נתניה 65 - אס"א ירושלים 89 (במחצית: 47:36 לירושלים)

סיפור המשחק:  אס"א ירושלים עברה בשלום את המשחק האחרון לפני חיפה, שמגיעה כמוליכת הליגה. נתניה הבינה שהפערים בינה ובין הצמרת עדיין גבוהים מדי, אבל בוודאי שואבת עידוד מהמחצית הראשונה שהסתיימה בהפרש 11 נקודות בלבד.

שם המשחק: הדר רפאל ויולי גרוסמן. נגד קבוצה שחשופה בתוך הצבע, בירושלים העדיפו לא לתקוף את נקודת התורפה של נתניה, והדר רפאל עם גרוסמן, הגארדיות פשוט הלכו ראש בראש מול הגארדיות הנתנייתיות וניצחו בזכות 43 נקודות משותפות.

סיכום המשחק אפילו שההגנה הירושלמית לא היתה במיטבה (ספגה 20 נקודות ברבע הראשון) עם 37 נקודות בהתקפה קשה לראות איך המשחק יהיה צמוד. 10 נקודות (כולל שתי שלשות) קלעה הדר רפאל כבר ברבע הראשון, ולצידה גרוסמן, שטרית ופורת קלעו 9 כ"א , בדרך לאותו יתרון של 17 נקודות. נתניה התחיל לשמור ברבע השני, ירושלים איבדה ריכוז וקאמבק מסוים נרשם בזכות 4 נקודות שקלעו מלר, בלייברג, קוך ומימון. כך צברו 16 נקודות בדרך למינוס 11 בהפסקה, כשנטע רפאל עם 2 סלי שדה מתוך 3 של הקבוצה ברבע, שמרה על היתרון. 47:36 בהפסקה. גם הרבע השלישי המשיך והיה צמוד, ירושלים הפגינו חוסר ריכוז (אולי כי הגיעו לאולם באיחור) בלייברג קלעה 5 נקוודת רצופות, ליאור ראשית 7 נקודות אישיות וההפרש הצטמצם עד 10 נקודות ברבע השלישי 64:54, לפני שירושלים התעוררה וסגרה את המשחק עם 25 נקודות כששוב הדר רפאל השתחררה מהשמירה וקלעה 10 נקודות ברבע המכריע, תוך שנעזרה ב-7 נקודות של נטע רפאל, כדי לסגור את סיפור המשחק בניצחון.

מחשבה על העתיד עדן גיוסי זומנה שוב לסגל נבחרת הנערות, אחרי ששנה שעברה היתה מהניפויים האחרונים של הנבחרת. דווקא במשחק שלפני הזימון התקשתה לבלוט וסיימה עם 2 נקודות. גם אור מור יוסף קלעה מספר דומה לזה של גיוסי (2 נק') ואילו נטע רפאל מהצד השני קלעה 11 נקודות – אך הן עדיין לא זומנו.

משפט סיום אס"א ירושלים עברה בשלום עוד תקופת הפציעה של גילי ליאור ובדרך גם הרוויחה את אריאל ג'אקוור ואור מור יוסף, אך הספסל הירושלמי עדיין פגיע ועד סוף מועד העברות בעוד כ-3 שבועות חייבות לנסות ולהתחזק. בנתניה אחרי כל החיזוקים עדיין ללא שירה בן דוד, הן קבוצה פגיעה בצבע ותלויה ביכולת של מלר ובלייברג לקלוע אבל בעיקר לעשות את האחרון טובות יותר (השתיים קלעו כמחצית הנקודות שקלעה הקבוצה כולה).

קלעו לאליצור נתניה: . דפנה מלר ודבי בלייברג 16 כ"א, ליאור ראשית 9, הילה מימון 8, עדן אהובים 6, ניצן קוך ולירון אלבג 4 כ"א, עדן גיוסי 2.
קלעו לאס"א ירושלים: הדר רפאל 22, יולי גרוסמן 21, מורן שטרית 19, עדן פורת 12, נטע רפאל 11, אריאל ג'אקוור ואור מור יוסף 2 כ"א

 

מכבי תל כביר 87 - אליצור תל אביב 90 (במחצית 44:42 לתל אביב)

סיפור המשחק אליצור ת"א לקחה את יאנה שפירו ושברה את רוחה של תל כביר. אין קשר בין שני הנתונים, אבל למרות ההחתמה של שפירו, ת"א פיגרו ברוב דקות המשחק נגד תל כביר שהובילה כבר ב-7 הפרש אבל יתרון הגובה של ת"א הכריע במחצית השניה.

שם המשחק:  זואי רייכמן. שפירו היא בהחלט תוספת כוח משמעותית, אבל מה תגידו על ההתעוררות לחיים של רייכמן שבחודש האחרון קולעת בכל משחק מספר דו ספרתי של נקודות והשיא הגיע השבוע 30(!) נקודות אישיות שסחפו את ת"א לניצחון והביטחון בשיאו.

סיכום המשחק ללא רגשי נחיתות (למרות שהגיעו רק 6 שחקניות בסגל) ועם יד חמה במיוחד מחוץ לקשת עלו שחקניות תל כביר לשחק וברבע הראשון צלפו 5 שלשות על הגנת האורחת. יפית כהן פתחה עם שתיים כאלה (בסה"כ 10 נק' ברבע הראשון), ענת בוחניק המשיכה ושני חכים הוסיפה 2 משלה כדי להוריד את המקומיות ביתרון 23:19 אחרי רבע אחד, 6 נקודות של רייכמן ו-5 של ענבל מיכל השאירו את ת"א במשחק. אליצור הגיבו ברבע השני עם 25-19 משלהן. אמנם כהן וחכים הוסיפו עוד שלשות וגם ראם נונו עם 5 נקודות אישיות התעוררה אבל מנגד היתה זו עדן מצארווה שקלעה 8 נקודות רצופות וסגרה את ההפרש, עוד 6 נקודות של רייכמן כבר ייצרו מהפך ובהפסקה 44:42 לאורחות.  המשחק הצמוד וההפכפך נמשך כשבמחצית השניה שני חכים, ענת בוחניק וריאנה ג'קסון, המצטרפת החדשה, הובילו את תל כביר לשוב ולעלות ליתרון 64:62, אחרי חצי שעה של משחק. זואי רייכמן לקחה אחריות וקלעה 10 מתוך 13 הנקודות האחרונות של קבוצתה במשחק, סבינה מרדנוב תרמה שלשה חשובה ואליצור ת"א סוגרת את המשחק עם ניצחון כשעוד שתי שלשות ו-8 נקודות של יפית כהן פשוט לא הספיקו.

אנקדוטה לפני סיום. המשחק הסתיים 92:89 לזכות אליצור ת"א, אך טעות בחישוב גרמה למזכירות לרשום את התוצאה "90:87" וזה המספר הקובע.

מחשבה על העתיד רייכמן כבר בת 23, אבל אם גבוהות מגיעות לשיא מאוחר יותר, אולי זו השנה שתחזיר את רייכמן למקום שהיתה מסומנת אליו (אחרי שהיתה חלק מנבחרות ישראל הצעירות). עם 17 נקודות מול הגלבוע ו-12 נקודות נגד וינגייט הגיע כרגע משחק של 30 נקודות ואיתו גם ניצחון.

משפט סיום הדרבי שהוכרע בסיום דרמטי לזכות האורחות, מסבך מאד את תל כביר שלא מוצאת את החיזוק ורק מאבדת שחקניות. אחרי ששיחררה את הללי, שיפטר ושפירו, איבדה את פרנקלין בפציעה ואת קאב ותיאודור שעזבו את הארץ...קשה לראות איך תל כביר שורדת ואילו ת"א, אם למרות כל זה לא היתה רחוקה מהפסד, הדרך להבטיח הישארות עוד רחוקה...רחוקה....

קלעו למכבי תל כביר: יפית כהן 25, שני חכים וענת בוחניק 21 כ"א, ראם נונו 12, ריאנה ג'קסון 10

קלעו לאליצור תל אביב: . זואי רייכמן 30, שני זר אביב 18, עדן מצארווה וסבינה מרדנוב 12 כ"א, ענבל מיכל 9, יאנה שפירו 7, רינת בן יעקב וטלין אלבה 2 כ"א.

 

הפועל נהריה 60 - הפועל כאוכב 65 (במחצית 33:22 לנהריה)

סיפור המשחק האכזבה הגדולה של נהריה, הפגיעות של כאוכב. נהריה שהולכת ומשתפרת ממשחק למשחק הובילה כבר ברבע הראשון ביתרון דו ספרתי ושמרה עליו במחצית, אבל כאוכב של העונה היא קבוצה עם מלא אופי ובמקום להתפרק הצליחה לחזור לניצחון קריטי שמשאיר אותה בתמונת המאבק על הפיינל פור.

שם המשחק:  פיירוז חאג'. הפעם האחרונה שהגארדית הצעירה מכאוכב קלעה מספר נקודות דו ספרתי היה במחזור החמישי בניצחון על יבנה (15 נק') מאז כאוכב הפסידו שלושה משחקים וחאג' קלעה בכולם פחות מ-10 נקודות. החזרה שלה ל-15 נקודות החזיר גם את כאוכב למסלול הניצחונות, כשחאג' קלעה 12 נקודות במחצית השניה, והחזירה את כאוכב ליתרון. * חייבים לתת גם אזכור של כבוד לרוני מנצ'ל שהיתה קרובה לשיא העונתי שלה כבר במחצית הראשונה. עם 11 נקודות הובילה את נהריה ליתרון דו ספרתי בהפסקה. רק שהפעם הבאה שקלעה היו 5 הנקודות האחרונות במשחק והיה זה כבר מאוחר מדי.  

סיכום המשחק עם 8 נקודות של רוני מנצל (2 שלשות), 4 נקודות של נופר פקין ושלשה של אלה פינצי הדהימה נהריה את כאוכב וברחה ליתרון דו ספרתי 22:8 כבר ברבע הראשון ואלמלא 4 נקודות של היא סלאח, ההפרש היה יכול להיות גבוה עוד יותר. נהריה התקשתה לשחזר את היכולת ההתקפית ברבע השני אבל שלשה שלישית של מנצל ועוד נקודות של הדר לוי ופינצי סידרו לנהריה יתרון דו ספרתי גם בהפסקה (33:22) בר סלע, שעדיין סוחבת פציעה גם סחבה את הקבוצה ברבע השני עם 6 נקודות ונעזרה בשלשה של חאג' ונקודות של סירין מוחמד הצעירה. נהריה המשיכה והובילה גם ברבע השלישי אך ההפרש המשיך להצטמצם כש-8 נקודות של הדר לוי לא הספיקו מול 2 שלשות של פיירוז חאג', 5 נקודות של ליאן עודה ובצבע 9 נקודות שקלעה בר סלע, רק 49:46 לנהריה. הקמאבק נמשך לרבע האחרון, עלית כהן פתחה בשלשה וחמש נקודות רצופות ועד סוף המשחק רק בר סלע ופיירוז חאג' קלעו לסירוגין ולא איפשרו לנהריה לשמור על היתרון כשהמקומיות נתקעו על 3 סלי שדה ברבע האחרון ונכנעו לאורחת שניצחה בשיניים.

מחשבה על העתיד פיירוז חאג', המצטיינת במשחק, וליאן עודה סיפקה דקות טובות ברבע השלישי בו השתנה המומנטום, זומנו לסגל הרחב של נבחרת הנערות, לא ברור מדוע היא סלאח לא קיבלה זימון דומה אך אולי הוא עוד יגיע, בכל אופן השלוש עושות עונה מצוינת עד כה בלהוביל את קבוצתן לצמרת ויש להן חלק חשוב בקאמבק שהגיע במחצית השניה.

משפט סיום נהריה יוצאת לחודש קשה נגד יריבות הצמרת ותתקשה לחזור ממנו עם נקודות, מצד שני ניצחון אחד יכול גם לתת להן יתרון גדול במאבקי התחתית וגם לסבך את הקבוצה שתפסיד לה, האם ההתקדמות שעשו בחודש האחרון יכולה להספיק לניצחון על הגליל או חיפה? משחק המפתח של כאוכב יהיה בשבוע הבא (נדחה לרביעי) במאבק ישיר על המקום הרביעי מול וינגייט. למרות שלוינגייט 5 ניצחונות ב-6 המשחקים האחרונים, אם כאוכב עוד חושבת צמרת הן חייבות לנצח , בבית, את וינגייט שמקדימות אותן.

קלעו להפועל נהריה: רוני מנצ'ל 16, הדר לוי 15, נופר פקין 8, ילנה איזנשטט 7, אלה פינצי 6, מרינה שפיצנדל 5, מרינה מלצב 3.

קלעו להפועל כאוכב: בר סלע 24, פיירוז חאג' 15, עלית כהן 8, לירון עודה 5, היא סלאח ודאליה חטיב 4 כ"א ,אסיל עודה 3, סירין מוחמד 2.