ל. נשים: טלי בן ישי ברעננה

הגארדית הותיקה חוזרת לקדנציה נוספת במכבי רעננה, ותנסה לעזור לה לחזור לליגת העל כבר העונה. ירושלים צרפה את עדן כהן, והשאירה לעונה נוספת את עדן פורת, מורן שחם, טליה פרידמן ונטע רפאל שתשחק בכרטיס כפול עם אליצור ת"א.


| safsal

 

בקדנציה הקודמת של טלי בן ישי במכבי רעננה (14/15), היא נבחרה לחמישיית העונה בליגה והובילה את קבוצתה לחצי גמר הפלייאוף. בעונה הקרובה היא שוב תחזור לשרון, ותנסה להוביל את רעננה חזרה לליגת העל. בן ישי (38, 1.65) נחשבת כבר שנים לאחת השחקניות הבכירות של הליגה הלאומית, ולא מזמן נבחרה לשחקנית העשור של הליגה. ברקורד שלה תמצאו שתי בחירות לשחקנית העונה, 5 הופעות בחמישיית העונה ואליפות אחת עם פ"ת מתחילת העשור. בעונה החולפת הגיעה עם בני יהודה לחצי גמר הפלייאוף. בן ישי תהיה תוספת כח משמעותית לסגל המרשים שנבנה ברעננה שמאחוריו יש משמעות אחת - הולכים עד הסוף העונה.

גם אס"א ירושלים, שנעצרה העונה בחצי הגמר, תנסה להתברג גבוה בליגה בעונה הקרובה. לשם כך הקבוצה השאירה לעונה רביעית ברציפות את עדן פורת (25, 1.80), שהייתה אחת הקלעיות הבולטות שלה העונה (מעל 12 נקודות בממוצע למשחק) וגם נבחרה לחמישיית העונה בדרום. מי שתשדרג את מעמדה לאחת השחקניות המובילות בקבוצה בטח בקו החוץ היא מוריה חסון (21, 1.66), עונה שלישית בירושלים, הגארדית שהצטרפה אחרי שסיימה את האקדמיה הראתה בעונה האחרונה שיפור משמעותי והיא צפויה לקבל אמון העונה ולהפוך לשחקנית חמישייה. גם מורן שחם (27, 1.75) וטליה פרידמן (19, 1.80) ממשיכות לעונה נוספת, וכן נטע רפאל (21, 1.76) לה זאת תהיה עונה חמישית בקבוצה בשתי קדנציות. כאמור רפאל תשחק במקביל גם בליגת העל בכרטיס כפול אצל העולה החדשה אליצור ת"א.

בגזרת הרכש ירושלים צירפה שתי שחקניות חדשות - עדן כהן (26, 1.85) ששיחקה בעונה החולפת בבני יהודה ולפני זה שיחקה 3 עונות בליגת העל בבנות הרצליה. על הקווים יעמוד השנה איתי נתיב (41) , שבעונה החולפת הוביל את קבוצת הגברים של אשדוד לאליפות ליגה א' דרום ועליה לארצית.