ל. נשים: כפ"ס מתחמשת ומתחדשת

סגנית האלופה מהעונה החולפת מכוונת גם העונה לנסות ולהילחם על העליה - ולשם כך החתימה כמה שחקניות שעשו את זה העונה. שיר תירוש, גלי קונטס וקרן נחמה (שתחתום סופית שבוע הבא) ששיחקו השנה באליצור ת"א יעברו לשחק בירוק, וגם ליעד אורבך הצטרפה מחולון. את הקבוצה יאמן יניב פילו.


| safsal

 

סל וחצי, זה בערך מה שהפריד בין הפועל כפ"ס לזכיה באליפות הלאומית ועליה לליגת העל העונה. אבל זה כבר מאחוריה, וגם השנה בשרון ינסו ללכת עד הסוף ולראיה ההחתמות האחרונות של הקבוצה. לצד המשך הקידום של בוגרות מחלקת הנערות המקומית שקיבלו הרבה קרדיט העונה, כפ"ס החתימה 3 שחקניות שמגיעות ממי שכן זכתה באליפות העונה - אליצור ת"א.

ראשונות ומובילות יהיו מי שימשיכו יחדיו לעוד תחנה בקריירה הן הצמד שיר תירוש (22, 1.68) וגלי קונטס (22, 1.68). אחרי ששיחקו ביחד בנערות של רעננה והובילו את הבוגרות ארצית של רעננה לזכיה בגביע האיגוד, המשיכו יחדיו אשתקד לאליצור ת"א והיו בורג משמעותי ברוטציה של הקבוצה. תירוש שחזרה לשחק העונה בליגות מסוקרות (אשתקד העלתה את עירוני נתניה ללאומית ולפני כן את רעננה מהארצית ללאומית וזכתה בגביע האיגוד).

עם שחרורה מהצבא היא שוב בקדמת הבמה והעונה הראתה שהיא עדיין בכושר נהדר, סיימה את העונה עם 17.2 נקודות למשחק ונבחרה לשחקנית ההגנה ולחמישיית העונה במחוז הדרומי. היא הובילה את הקבוצה במו ידה (האחת, כשהשניה שבורה) לאליפות. קונטס הראתה העונה יכולת צליפה מחוץ לקשת וככל שהעונה התקדמה קיבלה יותר במה וגם לקחה יותר עד שלבי ההכרעה בהם היתה מהמצטיינות בקבוצה במשחק האליפות המכריע עם 12 נקודות סיימה עם ממוצע של 8.7 נק'.

שחקנית נוספת שתלבש ירוק בעונה הבאה אומנם לא מגיע מת"א אבל גם היא ממחלקת הנערות של רעננה - ליעד אורבך (22.5, 1.82). אורבך יורדת לראשונה לליגה הלאומית אחרי 5 עונות בליגת העל, בהן שיחקה בחולון, הרצליה ורעננה. בעונה החולפת בחולון קלעה 4.1 נקודות למשחק.

לבוסף תשלים את הרביעייה, מי שכנראה תהיה המבוגרת המנוסה בחבורה היא קרן נחמה (31, 1.76), שכבר הספיקה, בקריירה הארוכה מאד שלה, לזכות בשתי אליפויות לאומית (ת"א וירושלים). בין האליפות הראשונה לשניה חלפה למעלה מעשור, במהלכו ב-4 העונות האחרונות כשלה מלזכות בתואר עד שהצטרפה לסגל המנצח של ת"א שהוביל אותה להניף את הצלחת. בעברה הרחוק גם אליפות בליגת העל (אליצור רמלה). הגארדית, שלפני התקופה הנוכחית בלאומית עשתה קריירה ארוכה בליגת העל, עשתה השנה צרות בצבע להגנות כששיחקה כגבוהה בת"א והיתה לשחקנית משלימה אידיאלית כשסיימה עם ממוצע של 11.7 נקודות למשחק. כפ"ס תהיה התחנה החמישית של נחמה בליגת המשנה אחרי ששיחקה בירושלים, גלבוע, גליל עליון וכאמור ת"א. נחמה עדיין לא חתומה בקבוצה, ואמורה לסגור את העניינים סופית בשבוע הבא.

על הקווים יעמוד העונה יניב פילו (34), שאימן בעבר את קבוצת הגברים של המועדון. פילו יחליף את דניאלה ראובן שעשתה את הדרך ההפוכה מהשחקניות הנ"ל ועברה לאמן את אליצור ת"א.