מבחנים: גבעת שמואל חוזרת

שנה אחת הספיקה לגבע"ש בליגה א', והיא חוזרת לארצית דרום אחרי ניצחון דרמטי על הפועל לוד שתחליף איתה ליגות. בצד הצפוני הפועל נצרת עלית גברה בבית על חדרה 62:70, והעולה תוכרע ביום רביעי הקרוב.


| מאיר פרייליכמן

צפון

טבלת הבית: 1. מכבי חדרה 2-2 2. הפועל נצרת עלית 1-2 3. א.ס. רמה"ש כוכבים 2-1

הפועל נצרת עלית - מכבי חדרה 62:70 איזה בית משוגע בצפון. כבר הרבה זמן לא היה לנו ככה צמוד במבחנים, כשיכול להיות שכל הקבוצות יסיימו עם אותו המאזן ונלך לחשב הפרשים. ביום ראשון הקרוב תארח רמת השרון את נצרת עלית למשחק הקובע. אם נצרת מנצחת, היא עולה לארצית. אם לא, מוציאים מחשבונים. לחדרה יש בחישוב הסלים פלוס 34. נצרת עלית אם תפסיד תסיים עם מאזן שלילי, כך שהפסד מוציא אותה מהסיפור. רמה"ש תעלה אך ורק אם תנצח במעל 62 הפרש... לא הכי ריאלי, אבל בספסל כבר ראו דברים קורים.

דרום

טבלת הבית: 1. הפועל גבעת שמואל 0-3 2. הפועל לוד 2-2 3. הפועל ירושלים פ. זאב 3-0

אליצור גבעת שמואל - הפועל לוד 81:84 -- שייקה גונן -- אליצור גבעת שמואל אירחה אמש את הפועל לוד למשחק על העלייה/הישארות לליגה ארצית. במפגש הקודם בין השתיים ניצחה גבע"ש ב7 הפרש, ולוד ידעה שהיא צריכה למחוק את הפער. גבעת שמואל פתחה עם אבי אליהו, אלעד אליהו, אור איתן, פליגל וחן שרעבי. לוד עם אסף סמואל, אלפסי, היימן, סביה ורז זהביאן. המשחק התנהל בשליטה של גבעת שמואל שעלתה באמצע הרבע השני ובאמצע הרבע השלישי ליתרון דו ספרתי. עד סוף הרבע השלישי הצליחה לוד לצמצם את הפער ל56:61. 6 דקות לסיום לוד עלתה ליתרון ראשון 70:69. שלשות של אור איתן ואבי אליהו מול סלים נגדיים של אסף סמואל הביאו לשיווין 79 דקה לסיום. התקפה של גבעת שמואל בסוף שעון ואבי אליהו "ירה" שלשה מ9 מטר. 14 שניות לסיום ג"ש ביצעה עבירה ואלפסי צמצם לנקודה. אור איתן נשלח גם הוא אל הקו ודייק פעמיים, נסיון שלשה של אסף סמואל לא הצליח וגבעת שמואל חוגגת עלייה לליגה הארצית. קלעו לגבעת שמואל: אבי אליהו 25 (7 שלשות), אור איתן 22 , אלעד אליהו 16, מיכאל בדלוב 11, חן שרעבי 4, אורי סער 6. קלעו ללוד: אסף סמואל 26, יהונתן אלפסי 21, עוז וטורי 14, מוריס היימן 6, רז זהביאן ויוסי סביה 4, דן רפאל 3 ואלירן גלברשטיין 2 נק'. שפטו: אלמוג וקידר לעיני כ 200 צופים.