מועדון ספורט הד"ג פ"ת בן

לא מעט אגודות ומחלקות נוער בחרו להנציח חללי צה"ל בקבוצות שלהם. השנה אנחנו מביאים את סיפורו של בן ציון שי חדד ז"ל, שעל שמו קרויה קבוצת קט סל ב' של אליצור פ"ת. בן, ששיחק בקבוצת הנוער של אליצור בני ברק, היה לוחם מגלן ונהרג ב-2006 בתאונת דרכים. (צילום: פרטי)


| safsal

 

בן היה לוחם ביחידה המובחרת 'מגלן'. ביום שישי, כ"ד באב תשס"ו (18.8.2006) יצא בן בנסיעה שיזם על מנת לשמח את חבריו ביחידה.  בן (בנצי כפי שכונה בפי חבריו לצוות), נטל על עצמו שליחות מתוך אהבת רעים ושמחת חברים, באותה הוויה שוקקת חיים ושמחת הנתינה שכה ניתמלאה בו. בדרכו ליחידה, נהרג בן בתאונת דרכים קטלנית בנתיבי איילון והותיר אחריו הורים, אחות ואח.

בן נולד בכ"ד ניסן תשמ"ז, 23 באפריל 1987, גדל והתחנך בת"א, למד בבית ספר היסודי 'מירון' ובבית הספר התיכון 'אמית'-גוש דן (אוניברסיטת בר אילן), היה חבר בתנועת 'בני עקיבא', התגייס ליחידה בנובמבר 2005, כלוחם וחובש קרבי. בן היה ממנהיגי הצוות והוביל אותו לנורמות של עבודה קשה ומקצועיות, היה אוהב אדם, חבר אמת, רחב לב ויפה תואר. 'נסיך להוריו ואביר לרעיו'.

כבר במהלך ימי האבל הראשונים החלו המשפחה והחברים לחשוב על דרך להנצחת זכרו. בן נולד בשכונת 'בבלי' בתל אביב והתחנך בבית מעורב דתי-חילוני, בית שהטמיע את הנתינה והמסירות למדינה. מתוך עומק השבר שפקד את המשפחה, בנסיון לתעל את הכאב הגדול למען עשיית הטוב, הועלה רעיון הקמת המכינה הקדם צבאית למהיגות, מכינה מעורבת לדתיים וחילונים.

האמונה כי הייעוד של העם היושב בציון, להניף את הדגל המוסרי כלפי העולם בבחינת "כל אדם נברא בצלם אלוקים" המתבטאת בדברי חז"ל "חביב האדם שנברא בצלם" חברה להשקפת הרב קוק זצ"ל, "הישן יתחדש והחדש יתקדש", והיו יחד לבסיס ההחלטה להקים מכינה קדם צבאית מעורבת למנהיגות בתל אביב - מכינת 'בני ציון', לזכרו של בן ציון שי-חדד.

בן שיחק שנתיים בקבוצת הנוער של אליצור בני ברק וגם שם הותיר את חותמו כשחקן מוביל ואהוב ע"י חבריו לקבוצה. זמן קצר אחרי שנהרג נפתחה קבוצת קט סל ב׳ של מועדון ספורט הדר גנים על ידי שי גליקשטיין ודדי ברגד, ממנהלי אגודת אליצור בני ברק, שהחליטו להנציח את בן ז״ל בשמה של הקבוצה.

יהי זכרו ברוך.