מכללות: נכנסים למרץ מאדנסס

מכללת מיין ודור סער זכו הלילה באליפות הקונפרנס אמריקה איסט וממשיכות לטורניר ה-NCAA. גם העונה של ירדן דנן ומיכל ששון עוד לא הסתיימה באיזור שלהן, אבל הן כבר הספיקו לשחק את הסיבוב הראשון בטורניר הארצי והודחו. שנים שכנעו שחקניות ישראליות לא לעבור למכללות, עכשיו כשאנחנו נכנסים לחודש מרץ ומלאים גאווה ישראלית נקווה לכמה שיותר שחקניות כאלה.


| safsal

דור סער - מיין

רוקית העונה של הקונפרנס אמריקה איסט ממשיכה את העונה החלומית שלה ושל מכללת מיין כשהלילה סיימו את הטורניר במקום הראשון. אחרי מעל עשור מיין החזירו את הגמר הבייתה ומעל 3,000 אוהדים ראו את השחקניות גוזרות רשתות אחרי ניצחון ענק 74:65 בגמר.

את העונה סיימה מיין עם 23 ניצחונות ותשעה הפסדים, כשאת הקונפרנס סיימה עם 82 אחוזי הצלחה (3-13). אחרי ניצחונות גדולים במהלך פברואר כולל 77:46 על ניו המפשיר, 79:47 נגד וורמונט ורק הפסד יחיד לאוניברסיטת סטוני ברוק (68:76), עלתה מיין למשחק אחד על המקום הראשון ושם השיגה את אחד הניצחונות הגדולים העונה.

אולבני פתחו טוב וברחו ליתרון 37:29 בהפסקה. משם המשיכו והגדילו את יתרונן עד 56:44, כשבשיא כבר הוליכו ב-16 נקודות הפרש. רק שאז התעוררו מיין ובקאמבק אדיר הצליחו לסגור את הפיגור ולשלוח את המשחק להארכה אחרי שיוויון 66. בהארכה היתה מיין גדולה על היריבה וניצחה 74:69 לקראת משחקי האליפות של הקונפרנס. סער היתה נהדרת עם 11 נקודות ו-9 אסיסטים.

עם המקום הראשון בעונה הסדירה ידעה מיין שתארח את המשחק שייקבע אם יעפילו לטורניר הארצי. ברבע גמר נגד המדורגת שמינית מרילנד ממחוז בולטימור ניצחה מיין בקלות 65:43 (סער עם 3 נק', 3 אס', 2 ריב'). בחצי הגמר נגד ניו האמפשיר המשיכה וניצחה את המדורגת חמישית, 64:48. סער חזרה למספרים שלה עם 7 נקודות וחמישה אסיסטים רגע לפני הגמר.

אוניברסיטת הארטפורד שאמנם סיימה רק שישית היתה הפתעת הטורניר וקיוותה להדהים את מיין בביתה, אך 3,000 אוהדים ומשחק נהדר בו 6 שחקניות קלכו מספר דו ספרתי של נקודות הוביל את מיין לניצחון. סער עם 3 נק', 3 אס' ו5 ריב', היתה חלק בלתי נפרד מההישג האדיר. המחצית הראשונה היתה צמודה במיוחד והסתיימה בשווין 36, רק שאז שחקניות מיין ברחו ברבע השלישי ליתרון 13 נקודות עליו שמרו עד לסיום.

לראשונה מאז 2004 חגגו במיין את אליפות הקונפרנס שסימנה את חזרתן לטורניר ה-ncaa. שיפתח באירוע הרשמי ביום שני והמשחקים יחלו ב23 למרץ.

את העונה הסדירה סיימה דור סער עם 14 משחקים מתוכם בתשעה עלתה בחמישייה (סהכ העונה כולל משחקים לא רשמיים שיחקה 31 משחקים). 23 דקות שיחקה בממוצע ובהם קלעה 5.8, הורידה 2.3 ריב'.
מיכל ששון - סקויה ג'יאנטס
מיכל ששוו שהיתה לאחת השחקניות המובילות של מכללת סקויה, המשיכה עם הג'יאנטס לאליפות הארצית בקליפורניה. מדובר בטורניר מקביל לNCAA אשר מתקיים עבור מכללות שלא יכולות להרשות לעצמן את העלויות הגבוהות בטורניר הכל ארה"ב. כך ששון וסקויה סיימו כאלופות הליגה ודורגו בין 8 הגדולות בקליפורניה, והעפילו לטורניר CCCAA בו חברות כמאתיים מכללות. במשחק המכקיע גברו על מכללת דיאבלו וואלי. ששון שיחקה 30 דקות ולצד הגנה טובה קלעה 3 נקודות, מסרה 3 אסיסטים ולקחה 6 ריב'.

ברבע גמר האליפות הארצית כבר היה לסקויה קשה יותר והן נכנעו במשחק הראשון 65:46. כבר במחצית פיגרו 30:18 ולא הצליחו לחזור למרות 12 נקודות ו-7 ריב' של ששון.

ב-30 משחקים שהתקיימו במהלך העונה לששון 8.2 נק' בממוצע, 3.5 ריב', 2.5 אס'.ירדן דנן - אקארד
גם דנן ומכללת אקארד העפילו לטורניר הארצי. המכללה שמשובצת בדרג השני (division2) זכתה באליפות הקונפרנס סאנשיין סטייט והמשיכה לטורניר הארצי.

המשחק הראשון באליפות הקונפרנס התקיים בפלורידה טק ולמן הפתיחה הובילה אקארד כשבמחצית כבר היה הפרש דו ספרתי 35:23 ובמחצית השניה הגדילה את יתרונה עד הניצחון 62:45. ירדן דנן סיימה עם 5 נקודות אך תרמה גם 7 ריב' ו3 אס'. במשחק הגמר נכנעה למכללת אמברי רידל, 61:53. ירדן דנן קלעה 10 נקודות וגם הורידה 3 ריב', אך לא מנעה את ההפסד. בזכות המאזן שהשיגה במהלך העונה, על אף ההפסד בחצי הגמר המשיכה והעפילה לטורניר הארצי במסגרת ה-NCAA.

את הטורניר הדרומי באליפות הארצית, פתחה אקארד נגד אותה היריבה שהכניעה אותה בחצי הגמר. אמברי רידל שוב היו גדולות על אקארד וכבר יצרו יתרון של 20 נקודות הפרש במהלך הרבע השני (21:8 בתום הרבע הראשון). אקארד הראו המון אופי כשביצעו קאמבק ענק ושתי דקות לסיום הוליכו בנקודה, אבל היריבה סגרה טוב יותר את המשחק ניצחה את המותחן 57:54 והמשיכה לשלב הבא. דנן עם 5 נקודות ו-3 ריב' שלא הספיקו. ואקארד סיימה את דרכה בשמינית הגמר.

ב-28 משחקים שהתקיימו במהלך העונה לדנן (25 דק') 10.1 נקודות בממוצע, 3.3 ריב' ו- 1.7 אס'.


ירדן גוט - מכללת ווינדזור (קנדה)
העונה הראשונה של ירדן דנן הגיעה לסיומה בשלב חצי הגמר על האליפות. גוט ומכללת ווינדור סיימו את העונה השסדירה במקום השני של הבית המערבי במקום השני במאזן 4-20, אחרי ניצחון 68:50 על ברוק באדג'רס, מתוכם 7 נקודות של גוט. בשלב רבע הגמר התמודדה נגד לייקהד ת'האנדרוולבס וניצחה 66:54 בזכות מחצית ראשונה טובה שהסתיימה ביתרון 39:31. ירדן גוט תרמה 4 נק' ו-4 ריב' כולל אסיסט.

ווינדזור לנצרס נעצרו בחצי הגמר כשהתמודדו נגד הקבוצה הטובה בליגה. קרלטון סיימה את העונה הסדירה במאזן מושלם ולא נכנעה גם לגוט ו-וינדזור. המשחק היה צמוד כולל 4 פעמים של חילופי יתרון, אך בסיומו קרלטון העפילה לגמר עם 61:48. גוט נפרדה מהעונה במשחק בו לא קלעה.

ירדן גוט ב-23 משחקים העונה סיימה עם 6.3 נקודות בממוצע, 4.1 ריב' ו-0.8 אס'.