ממשיכה להתחמש: עומר טל בר"ג

הפועל רמת גן / גבעתיים ממשיכה להיות צעד אחד לפני הליגה וסוגרת עם שחקן רביעי לעונה הקרובה, עומר טל, ששיחק אשתקד בעפולה. גלעד קרני ימשיך ברעננה, וגם - מנכ"ל חדש להפועל חיפה - רון פלדהיים.


| מאיר פרייליכמן

בזמן שמרבית קבוצות הליגה עדיין מגבשות את תקציביהן לעונה הקרובה, הפועל רמת גן / גבעתיים כבר נמצאת בעיצומו של בניית הסגל. אחרי ליאור ליפשיץ, יוני ניר ואורי קוקיה - הקבוצה של מתן חרוש סוגרת רכש ראשון "מבחוץ" לעונה הקרובה, ומצרפת לשורותיה את עומר טל, ששיחק אשתקד בעפולה. 

בעונה האחרונה שיחק טל (25, 1.91) בשורות הפועל עפולה, במדיה קלע 11.6 נקודות והוסיף 4.4 אסיסטים בממוצע למשחק. עפולה כשלה בנסיונותיה להעפיל לפלייאוף אחרי עונת פציעות הזויה שחוותה, אבל טל עצמו המשיך במגמת השיפור שהחל באמצע העונה שעברה, כשהצטרף למגדל העמק אחרי שנה בליגה הראשונה ברומניה. 

״אני נרגש מאוד להיות חלק מהפועל רמת גן-גבעתיים בעונה הקרובה", אמר עומר טל בהודעה הרשמית שהוציא המועדון. "תמיד חלמתי להיות חלק ממועדון בסדר גודל כזה ואני שמח שניתנה לי ההזדמנות. אני חושב שיחד עם המעטפת המצויינת מסביב לקבוצה ביחד עם אחד הקהלים הכי טובים בארץ נוכל לעשות דברים יפים השנה ואני כבר לא יכול לחכות לתחילת העונה". 

גם בעירוני רעננה החלו בהכנות לעונה הקרובה ומלבד השארתו של ברק פלג על הקווים לעונה נוספת, גם הפורוורדגלעד קרני (29, 1.95), שבקיץ שעבר חתם על חוזה לשנתיים - ימשיך לעונה נוספת. 9 נקודות, 5.7 ריבאונדים ו- 3 אסיסטים רשם קרני בעונה שעברה. במועדון ינסו לשמור על המשכיות בסגל, ויקוו שגם גיא לביא ישאר לעונה שלישית ברציפות. 

הפועל חיפה מינתה בסוף השבוע האחרון את רון פלדהיים לתפקיד מנכ"ל המועדון. פלדהיים, ששימש בחמש השנים האחרונות כסמנכ"ל קבוצת הכדורגל של הפועל חיפה, נחשב לאחד האנשים המוערכים בכדורגל הישראלי ובקרב אוהדי הפועל חיפה והפועל רובי שפירא חיפה. קודם לתפקידו בהפועל חיפה שימש פלדהיים במשך כ- 20 שנה כעיתונאי ועורך בתחומי הספורט והחדשות, כשדר ספורט וכעיתונאי שליווה את נבחרת ישראל בכדורסל לאליפויות אירופה וקבוצות ישראליות במפעלים האירופיים. 

פלדהיים: "אני נרגש להישאר אדום! אני מודה ליובל רוסמן ובועז שרון ולהנהלת עמותת האוהדים "לב אדום" על הבחירה בי. בתקופה הקרובה נקדם את התנהלות וניהול המועדון צעד נוסף קדימה, נחזק את הקשר עם האוהדים, נבנה קבוצה לטווח ארוך תוך התבססות על שחקנים צעירים כשהמטרה העיקרית: העפלה לליגת העל תוך שלוש שנים. במקביל נפתח ונרחיב את מחלקת הנוער כתשתית לעתיד. אני קורא לכל האוהדים להתגייס ולהצטרף לעמותה כחברים בעלי מניות". 

המועדון נמצא במו"מ עם מספר מעומדים פוטנציאליים לאיוש עמדת המאמן בעונה הקרובה, ונראה כי במהלך הימים הקרובים תתקבל החלטה. ניב משגב, דגן ליכט, מתן וילהלם וגיא סהר - להם חוזה עוד מהעונה שעברה - צפויים להמשיך בקבוצה. בעוד השלושה האחרונים השלימו בעיקר את הרוטציה אצל האדומים - בקבוצה מאמינים כי ניב משגב, שנבחר על ידי מאמני הליגה לתואר "תגלית העונה", ימשיך בפריצה הנהדרת שלו ויהפוך משמעותי עוד יותר בעונה הקרובה. אשתקד סיים עם 10 נקודות, 4.5 אסיסטים ו- 3.4 ריבאונדים בממוצע למשחק. המו"מ עם טל פרסלני מתקדם.