מצטייני דצמבר: 3 מול 1

?חמש קבוצות רשמו בחודש האחרון מאזן חיובי - 3:1, וכולן שלחו לפחות נציג אחד לנבחרת החודשית שלנו. כתבי ספסל בחרו, האמיצים שבהם כתבו. מי הם נבחרי חודש דצמבר בליגה הלאומית


| safsal

-- יניב סהראי, אסף ברגר, אלירן כהן -- -- צילומים: גלעד חזון, לימור מלינוף --

(הישראלי המצטיין: טל פרסלני (הפועל חיפה

אפשר למנות יותר מסיבה אחת לחודש הנהדר של הפועל חיפה, קבוצת ההתקפה הטובה בליגה, בשורותיה משחקים גם מלך הסלים של הלאומית, גם מלך האסיסטים, וגם השחקו הכי יעיל בליגה, אבל טל פרסלני הוא אף לא אחד מהשלושה. לקפטן של האדומים אמנם לקח זמן להניע, ולמען האמת הוא לא מציג שורה סטטיסטית מדהימה, אבל בחודש האחרון הוא שוב הוכיח איזו משמעות יש לדברים שלא נראים בסטטיסטיקה, שמתחילים ממחויבות, נחישות והקרבה - גם אם זה אומר לשחק דקות ארוכות בעמדה 5 או לוותר על זריקות לטובת אופציות קבוצתיות יותר. חיפה מתבססת במרכז הטבלה עם קצב שנותן לה סיכוי ממשי להתברג במשחקי הפלייאוף העליון, עכשיו היא רק צריכה להתמיד בו. טל פרסלני: "עבר עלינו חודש טוב, הצלחנו לעשות את קפיצת המדרגה ולחבר שלושה ניצחונות רצופים מה שלא עשינו עד היום. אנחנו עובדים קשה ומתחברים מאימון לאימון ומשחק למשחק, הצלחנו לשמר את המרקם החברתי המצויין מעונה שעברה שזה היה אחד היתרונות הגדולים שלנו. מהסיבות האלה ובתוספת הדחיפה שהקהל המדהים שלנו נותן כל משחק אני מרגיש שאנחנו עוד יכולים להשתפר ושיש לנו עוד פוטנציאל לממש. מבחינה אישית, אני שמח שהיכולות שלי באות לידי ביטוי במגרש אני נהנה מאוד ועושה הכל כדי לעזור לקבוצה בכל עמדה שבה המאמן שקד בוחר לשים אותי גם הגנתית וגם התקפית". סטטיסטיקה חודש דצמבר: 16 נקודות (50% מהשדה) ו- 3 ריבאונדים בממוצע למשחק.

(הזר המצטיין: מרקיז אדיסון (מכבי רחובות

החודש הנהדר של מכבי רחובות מביא איתו נציגות כפולה למצטייני החודש (כדי לגלות מיהו הנציג הנוסף, מומלץ להשאר ולקרוא את הכתבה), כאשר אחד מהאחראים לכך הוא הזר של הקבוצה, מרקיז אדיסון. אדיסון שהתחיל את העונה בצורה צולעת נכנס לאט לאט לעניינים ובחודש האחרון ניתן לראות את העלייה במספריו, ועוד יותר- את ההשפעה שלו על מה שקורה על הפרקט, שלא תמיד באה ליידי ביטוי רק בנקודות. בשורה התחתונה, רחובות סיימה את חודש דצמבר עם מאזן מושלם (אומנם עם משחק חסר מול רעננה, אבל נוותר לה), וכשהיא רחוקה משחק אחד בלבד מהמקום ה-5, תרצה הקבוצה של אבנר יאור להמשיך את רצף הנצחונות ולבסס את מעמדה בפלייאוף העליון. לאדיסון יהיו הרבה מניות בכך. מרקיז אדיסון: "יש בליגה הזו המון שחקנים טובים ומוכשרים וזה כבוד גדול להיבחר. אני חייב להודות לכל החברים שלי בקבוצה שבלעדיהם כמובן זה לא היה קורה. לא פתחנו את העונה טוב כפי שרצינו, הפסדנו המון משחקים צמודים בהתחלה, אבל אני חושב שזה עזר לנו ללמוד מזה ולהשתפר. מוטב להפסיד את המשחקים האלה בתחילת העונה מאשר בסופה". סטטיסטיקה חודש דצמבר: : 20.3 נק' (66 אחוז מ-3), 5.6 ריבאונדים , 2.3 אסיסטים ו-3.6 חטיפות בממוצע למשחק.

:משלימים חמישייה

(טל דן (עירוני נס ציונה אחרי שאת קדם-העונה פספס בשל פציעה ורשם פתיחת עונה שהייתה הרבה מתחת לציפיות, נראה כי דן,שכזכור החליט להשאר בנס ציונה על אף שהיו לו הצעות נוספות מקבוצות מהליגה הבכירה, מחתבר לעניינים ואיתו גם נס ציונה, שאמנם פתחה את החודש עם הפסד מפתיע לכפ"ס, אך המשיכה בצורה נהדרת שכללה 3 ניצחונות ליגה וניצחון אחד גדול בגביע המדינה על עירוני נהריה מליגת העל. דן העמיד 13.5 נק', 4 ריב' ו- 6אס' בממוצע למשחק, ממוצעים שמזכירים את הקדנציה הקודמת שלו בליגה הלאומית, קדנציה שהסתיימה בעליית ליגה עם אותה נס ציונה. עוד דבר שניתן לראות אצל דן הוא השיפור באחוזים מקו העונשין, דן שבעונה שעברה קלע ב-36.5 אחוזים מהקו, הגיע החודש לא פחות מ-31 פעמים אותן קלע ב- 64.5 אחוזים.דבר שעזר לנס ציונה להפרד מהמקום האחרון ולקפוץ 3 מקומות מעלה בטבלת האחוזים מהעונשין. .סטטיסטיקה חודש דצמבר: 13.5 נקודות ( 58 אחוז מהשדה), 4 ריבאונדים ו-6 אסיסטים בממוצע למשחק בן אייזנהרט (הפועל באר שבע / בני שמעון הנציג הבאר-שבעי הראשון בנבחרות החודשיות שלנו מגיע אולי ממקום מעט לא צפוי, אבל אין טובה מהעובדה הזו בכדי להצדיק את הבחירה בו. בבאר שבע האמינו שבן אייזנהרט יוכל להשלים נהדר את ג'ף אלן בדקות המנוחה שלו, אבל לא תכננו שהן יהיו ארוכות כל כך. פתיחת העונה של אייזנהרט הייתה מהוססת, אבל ככל שהרבה לקבל הזדמנויות (חלקן בשל בעיית עבירות / פציעות של אלן ואחרות כחלק מניסיון לשחק דקות ארוכות יותר עם שני גבוהים) הוכיח אייזנהרט שבאר שבע בהחלט יכולה ללכת איתו לדקות ארוכות. מאז הוביל את הקבוצה לניצחון על רחובות בסוף נובמבר, ירד אייזנהרט רק פעם אחת ממספר דו ספרתי של כדורים חוזרים לערב. הוא אמנם לא סיים אף פעם כטופ-סקורר של האדומים אבל הנוכחות שלו בצבע והמחויבות שלו בהגנה עשו לא אחת את ההבדל מבחינת באר שבע, שסוגרת חודש נהדר מבחינתה וממשיכה להראות סמנים חיוביים. סטטיסטיקה חודש דצמבר:7 נקודות (58% ל- 2), 9 ריבאונדים בממוצע למשחק. (יניב סולומון (הפועל רמת גן / גבעתיים לאחת הסיבות להצלחה הגדולה של הפועל רמת גן / גבעתיים השנה קוראים יניב סולומון. הישראלי המצטיין של חודש נובמבר ממשיך להפגין יציבות ומחזק את מעמדו כמלך הסלים הישראלי של הליגה בפער ניכר מהאחרים, כשהוא לא מפספס הזדמנות לסיים משחק עם ספרות כפולות בטור הנקודות. החדירות של סולומון מפרקות את הגנת היריבה והוא מסיים בוירטאוזיות ובאחוזים טובים, מהלך אחר מהלך הוא מכניס להייליטס של השבוע. הרצף החיובי האחרון של הקבוצה וההתבססות במקום השני הם פרי היכולת הקבוצתית שהציגו השחקנים של מתן חרוש, שגם קיבלו כשחקן חיזוק את אורי קוקיה, אבל הרבה מאוד בזכות היציבות והדומיננטיות של סולומון. סטטיסטיקה חודש דצמבר: 21 נקודות (58% ל- 2), 5 ריבאונדים וחסיטת 6 עבירות בממוצע למשחק.

(מאמן החודש: אבנר יאור (מכבי רחובות

מעטות ההזדמנויות בהן במערכת ספסל חגגו "קונצנזוס" השנה, אבל כשזה מגיע - כנראה שזה בגלל שמגיע. שלושה התמודדו על תואר "מאמן החודש" - מתן חרוש, שהוביל את רמת גן / גבעתיים לצמרת הטבלה, נדב זילברשטיין, ששם את נס ציונה במקום הראשון, ואבנר יאור, שנמצא בטבלת הליגה עם רחובות מתחת לשניהם, אבל בחודש האחרון לקח את הקבוצה שלו הכי רחוק - ממאזן שלילי בתחתית הטבלה לרצף של חמישה נצחונות בשישה משחקים ולמקום טוב בחלק העליון של מרכז הטבלה. הגדולה של רחובות באה ליידי ביטוי בעיקר במשחק הקבוצתי שהציגה ובעובדה שקשה היה למצוא בה שחקן שהתבלט יותר מעל כולם (גם לא מרקיז אדיסון, הזר המצטיין של החודש, שבסך הכל העמיד מספרים סולידיים) - מאמץ קבוצתי שאין סממן מעיד יותר ממנו על מגע ידו של מאמן. העונה של רחובות עוד ארוכה, וכדי להבטיח את מקומה בפלייאוף היא תצטרך לשמר את היכולת שהציגה עד כה גם בשבועות הקרובים, אבל אין ספק שהיא נמצאת בדרך הנכונה והבטוחה לשם. אאבנר יאור: "תודה רבה על הבחירה. השחקנים שלנו מאוד רוצים ומחויבים ואנחנו שמחים שיש לנו יותר עקביות במשחק הקבוצתי והאינטנסיבי שלנו. זה נוטע בחבר'ה שלנו ביטחון הן בפן האישי והן ברמה הקבוצתית וזה דבר חשוב מאוד שעוזר לנו להופיע ברמת ריכוז גבוהה. אנחנו ממשיכים לעבוד קשה יום יום על מנת להתחרות היטב כל שבוע. ושוב תודה".