נוער: ליגת העל תאוחד לליגה אחת

אחרי תקופה ארוכה של משחקים במחוזות ואיחוד לבית עליון, החל מעונת 19/20 16 קבוצות ישחקו בליגה אחת. בשנתיים הקרובות ישחקו במחוזות צפון ודרום והליגה תצומצמם בהדרגה עם 6 יורדות בכל עונה.


| מאיר פרייליכמן

איגוד הכדורסל פירסם היום (רביעי) את החלטות הועדה המקצועית בראשות בראשות עמוס פרישמן, שהתבססה על המלוצותיו של המנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות, פיני גרשון. בשנים האחרונות כבר עמדה באוויר ההחלטה על איחוד הליגה הבכירה לנוער, ואחרי מספר דחיות ונסיונות בפורמטים שונים, בעוד שנתיים זה יקרה (ההחלטה זקוקה לאישור הנהלת האיגוד שתתכנס ביום ראשון הקרוב). 

בעונה הקרובה, 17/18, תימשך השיטה הנוכחית לפי הקבוצות שעלו \ נשארו בליגת העל בעונה החולפת. 6 הראשונות בכל מחוז יתאחדו לבית עליון, ממנו 8 ימשיכו לרבע גמר הפליאוף בסדרות הטוב מ3\5 עד הגמר. 6 האחרונות בבית התחתון ירדו ללאומית, ו2 קבוצות יעלו ממנה. בעונה לאחר מכן, 18/19, תימשך השיטה רק עם 10 קבוצות בכל מחוז (במקום 12) בעקבות הצימצום. לאחר מכן תישאר הליגה עם 16 קבוצות, שכאמור יאוחדו לליגה אחת. בליגה המאוחדת לא ניתן יהיה לרשום יותר מקבוצה אחת פר מועדון. 

אתר 'ספסל' מברך על ההחלטה, ומאמין כי הגיע הזמן שפורמט ליגת העל לנוער בכדורסל יהיה זהה לפורמט ליגת העל לנוער בכדורגל. לא רק מבחינת שיטת המשחקים, אלא מבחינת החשיפה ושידור שבועי קבוע של דור העתיד.