נוער: מכבי ת"א אלופה

הצהובים משלימים דאבל שני ברציפות אחרי ניצחון 82:107 על גלבוע מעיינות הערב. ת"א שלטה במשחק לכל אורכו ולא שמטה את הרגל מהגז עד הניצחון. תומר פור, עידן אלבר ועומרי סיניבר הצטיינו אצל האלופה.


| מאיר פרייליכמן

בדיוק כמו בשנה שעברה. מכבי ת"א מנצחת 3-1 בסדרת הגמר את הפועל גלבוע מעיינות ומשלימה דאבל. האחרי הניצחון הגדול בבית, האדומים לא הצליחו לשחזר את היכולת גם הערב. אחוזים לא טובים מכל הטווחים ורפיון בהגנה סגרו את הסיפור מוקדם יחסית. ת"א הציגה משחק ריצה ששטף את כל המגרש ועם מטח שלשות בחצי השני. 

מהלך המשחק: 
שתי הקבוצות פתחו טוב עם חדירות יפות בצבע. עידן אלבר קלע מחוץ לקשת ועמית עבו הוסיף אחת כמעט מהחצי ות"א פתחה יתרון קל, 8:16. למרות מספר החטאות, גלבוע הצליחה להגיב בריצת 11-2 (בהובלת יותם חנוכי ואביאל לוי) ולהפוך את התוצאה לזכותה. הצהובים חזרו במהרה להוביל ובסיום הרבע הראשון 23:26 מקומי. 

הצהובים פתחו בקצב טוב את הרבע השני וחדרו את האין הגנה של האדומים. בעוד האורחת רשמה אחוזים נמוכים מהצבע, המקומיים ברחו שוב ל26:33 אחרי סל ועבירה של תומר פורת. נקודות נוספות של פורת ואדם בן בסט והפער קוץ לדו ספרתי, 28:41. פסק זמן של גלבוע עורר קצת את האורחים ששמרו יותר טוב (ע"ע חסימה ענקית של רזיאל חיון) ונראו יותר אנרגטיים. אבל עידן אלבר, עמרי סיניבר ובן בסט שמרו את הפער על דו ספרתי עד הירידה להפסקה, 42:54. 

הרבע השלישי גם הוא נפתח בשליטה מקומית כשהפער כבר עלה ל44:60. לוי וננקין ניסו להשאיר את האומדים במשחק, אבל התקשו להוריד את הפער לאור היום הרע שהציגו האורחים בהתקפה. גם חטיפות לא נוצלו לסלים, והצהובים הענישו מייד עם שלשה של סיניבר שקבעה 49:69. גלבוע נראו אובדי עצות בהגנה ואחרי 3 רבעים 59:79. 

מושקוביץ ועמית ראובן פתחו את הרבע האחרון עם שלשות לזכות הגלבוע, אבל על המשחק הזה היה רשום מכבי ת"א. הצהובים קלעו מכל בלטה ולא נתנו לגלבוע סיכוי להתקרב אליהם. 82:107 בסיום. 

קלעי מכבי ת"א 
תומר פורת 27 נק' ו-14 ריב' 
עידן אלבר 22 נק' ו-14 ריב' 
עמרי סיניבר 17 נק' 
אדם בן בסט 13 נק' 
עידו בן הרוש 12 נק' 
עמית עבו 8 נק' 
יונתן משה אטיאס 6 נק' 

קלעי הפועל גלבוע/מעיינות 
אייל ננקין ואביאל לוי 12 נק' כ"א 
איתי מוסקוביץ, דן פרבר ואלון חנני 9 נק' כ"א 
דניאל כהן 8 נק' 
עמית ראובן ויותם חנוכי 7 נק' כ"א 
רזיאל חיון 5 נק' 
בניהו סרור 4 נק'