נוער: מצטייני העונה

מאמני הבית העליון בליגת העל לנוער בחרו את המצטיינים, והבחירה השנה הייתה צמודה מאוד. 2 נציגים להפועל ירושלים, 2 למכבי ת"א, 1 לגליל ונציג כפול להפועל ת"א. וכמובן הסיכום של מלך הסלים.


| safsal

שלב הפליאוף יצא לדרך, הקרב על אליפות המדינה בעיצומו. בין לבין, ספסל ערך את סקר המאמנים המסורתי לבחירת מצטייני העונה בנוער. 11 מאמנים הצביעו, והתבקשו לבחור את השחקן המצטיין, המאמן המצטיין, חמישיית העונה ותגלית. הקולות כאמור היו צמודים, ובהחלט היו הרבה שחקנים שנתנו עונה מצויינת וראויים לבחירות. והנה התוצאות:

שחקן העונה: דביר רינגולד \ הפועל ירושלים דני

הג'ינג'י מעיר הבירה ממשיך בתהליך ההתקדמות שלו מהשנה שעברה. אין ספק שרינגולד הוא חלק משפיע מאוד במערך של רן וקסלר ודור סירקוביץ'. למרות ההתקדמות והשיפור המשמעותי, אין ספק שהגארד המוכשר צריך לשפר את התפקוד שלו במשחק העומד והקליעה מבחוץ. קשה מאוד לעצור אותו במגרש הפתוח, אבל בשביל לעבור לרמה הבאה הוא חייב לשפר את הקליעה מבחוץ וכנ"ל את משחק ההגנה.

רינגולד גבר בקול אחד על עמית עבו ממכבי ת"א. עוד קיבלו קולות: שקד ירושלמי מהפועל גליל עליון, עמית זיס ועידן אלבר ממכבי ת"א, איתי מושקוביץ, עמית ראובן ואיתמר ברסון מהפועל גלבוע מעינות.

משלימים חמישיה:

עמית עבו \ מכבי ת"א

שנה שנייה ברציפות שעבו נכלל בחמישיית העונה. הקלע האבסולוטי של מכבי ת"א, שכבר הספיקה לזכות בגביע שני ברציפות, שיפר את משחק ההגנה שלו בצורה משמעותית ואת יכולת הכדרור, מה שהקנה לו גם את המקום בסגל הקבוצה הבוגרת. קבלת ההחלטות של עבו השתפרה במהלך העונה ומעניין יהיה לראות כיצד הוא ישתלב בנבחרת הנוער בקיץ, כמנהיג. יכולת הקליעה של עבו היא לא משהו שרואים בכל יום, אך המבחן הבא שלו תהיה היכולת לשלב בין היכולת לייצר לעצמו לבין היכולת ליצור לחברים לקבוצה. עמית זיס \ מכבי ת"א די בכדי לראות את מכבי ת"א ללא עמית זיס במשחקים האחרונים כדי להבין כמה הוא משמעותי לסגל של אורן אהרוני. זיס כמעט ונסע עם נבחרת הנוער לאליפות ויש הסבורים כי הוא בהחלט יכול היה לתרום ולהיות חלק משמעותי מסגל הנבחרת, שכידוע נשרה לדרג ב'. מעבר להיותו גבוה מוכשר מאוד, אין ספק שמדובר בילד עם אופי מיוחד מאוד עם רצון גדול להצליח. זיס יהיה חייב לשפר את הקליעה מבחוץ כדי לעבור לרמה הבאה וכמובן יצטרך לקבל החלטות נכונות להמשך הדרך. שקד ירושלמי \ הפועל גליל עליון עונה מצוינת לחריג הגיל של איתי ירושלמי, שהעלה כמעט לבדו את הקבוצה מכפר בלום לשלב רבע גמר אליפות המדינה. קליעה מבחוץ, יכולת חדירה מצוינת וגם קליעה לחצי מרחק הופכים את ירושלמי לשחקן מגוון מאוד בעל הרבה יכולות. מעניין יהיה לראות כיצד ירושלמי יתפקד בפלייאוף והאם גליל (שפוגשת את מכבי ת"א זו השנה השנייה ברציפות) תוכל לנצח את מכבי ואולי אף להפתיע ולהמשיך הלאה. שחר עמיר \ הפועל ת"א הגארד המוכשר של הפועל תל-אביב, שגם זכה בתגלית העונה, רושם עונה נהדרת תחת שרביטו של רן ששון. עמיר שיפר מאוד את יכולת החדירה ואת הקליעה - הן מבחוץ והן חצי מרחק. יותר מכך, עמיר הוא מנהיג לכל דבר ועניין בסגל האדומים, שמקווים להגיע לחצי הגמר זו העונה השנייה ברציפות. אין ספק שאם הפועל ת"א תרצה לעבור את ירושלים היא תצטרך את שחר עמיר בכושר שיא.

תגלית העונה: שחר עמיר \ הפועל ת"א

כאמור שחקנה של הפועל ת"א נבחר לשתי הקטגוריות, בהחלט עונה מצויינת עבור השחקן.

עוד קיבלו קולות כמועמדים לתגלית העונה: איתמר ברסוןף איתי מושקוביץ ורזיאל חיון מהפועל גלבוע מעיינות, עילאי פורמן ודניאל רון מעירוני רעננה, גבי צ'יאצ'שווילי מהפועל עמק יזרעאל ואלון דרוקר מהפועל נס ציונה איתי.

מלך הסלים

1. תומר לוינסון, הפועל נס ציונה איתי - 18.72 2. שחר עמיר, הפועל ת"א - 17.11 3. עמית עבו, מכבי ת"א טדי - 16.625 4. אלון דרוקר, הפועל נס ציונה איתי - 16.18 5. תומר פורת, מכבי ת"א טדי - 16

* הנתונים אינם רשמיים ומתבססים על הרישום בטפסי המשחק * לא הוכנסו לחישוב שחקנים מקבוצות להן אין מספיק בוקסקורים לחישוב הממוצע

מאמן העונה: רן וקסלר \ הפועל ירושלים דני

כבר בעונתו הראשונה כמאמן נוער זוכה למירב קולות המאמנים. וקסלר, שזכה לפני שלוש שנים באליפות המדינה עם קבוצת הנערים של הפועל ירושלים, רושם עונה מוצלחת. עד כה רשה הגעה לחצי גמר גביע המדינה, ניצחונות על שלוש המובילות (גלבוע מעיינות בגביע, מכבי ת"א ועמק יזרעאל בליגה) ולפחות רבע גמר הפליאוף. מעניין יהיה לראות כיצד ירושלים של וקסלר תופיע לשלבי ההכרעה, כאשר עם סגל מוכשר הכולל את מצטיין העונה דביר ריינגולד, אורי חי, ליעד גרינבלט ואחרים, פחות מהגעה לחצי הגמר ייחשב להפתעה בלתי צפויה.