נוער: רעננה גנבה את הביתיות

השרונים הפתיעו בהדר יוסף את מכבי טדי ת"א עם 78:75 עם התפוצצות של דניאל רון ועלו ליתרון 1-0 בסדרת חצי הגמר. בסדר ההמקבילה הפועל עמק יזרעאל גברה על הפועל ת"א 64:86 עם 24 נקודות של איל ונדל, וגם הם ביתרון. ממשיכים ביום חמישי בתיכונט ובמטרווסט.


| לילך וייס

חצי גמר - משחק 1

מכבי טדי ת"א - עירוני רעננה 78:75
הפתעה בפתיחת חצי הגמר לפליאוף. עירוני רעננה גנבה למכבי ת"א שחסרה את דני אבדיה הפצוע את הביתיות אחרי שניצחה במפגש הראשון. המשחק עצמו היה שקול מאוד, עד שרעננה הצליחה לברוח קלות. קאמבק ברבע האחרון של הצהובים לא הספיק, והניצחון הלך לרעננה.

כאמור המשחק צמוד לכל אורכו, כשאף קבוצה לא הצליחה לייצר יתרון משמעותי. היתרון התחלף מספר פעמים במהלך הרבע הראשון כשאצל המארחים עמרי סיניבר הוביל את ההתקפה ובצד השני היה זה גלעד מלניק. בסוף הרבע הראשון 16:15 לרעננה. ת"א נראתה חדה יותר בפתיחת הרבע השני ועלתה ליתרון שש הודות לסיניבר. רעננה מזערה נזקים לפני ההפסקה והורידה לפיגור נקודה כשדניאל רון החל לחמם את הידית. 33:34 מקומי.

המחצית השנייה הייתה טובה יותר מבחינת האורחים שכבר עלו ליתרון תשע במהלך הרבע השלישי, הרבה בזכות הגנה נהדרת של אופיר לדרמן. סיניבר ואלבר הורידו ל-52:46 אחרי שלושה רבעים. הרבע הרביעי היה דומה לקודמו שרעננה עולה ליתרון תשע מנקודות של דניאל רון. סיניבר, מוראידי ואלבר הגיבו במהירות, אבל קור רוח של האורחים בסיום הביא להם את יתרון הביתיות עם 78:75.

קלעו למכבי ת"א: עידן אלבר 27, עמרי סיניבר 22, דורי סהר 10, שיר מוריאדי 7, עמית אהרוני ונדב אורון 3 כ"א.

קלעו לרעננה: דניאל רון 37, גלעד מלניק 14, איתמר סטקס 12, אופיר לדרמן 7, יהל מלמד 4, איתי רם 2.


הפועל עמק יזרעאל - הפועל ת"א 64:86
מחזיקת הגביע עשתה את העבודה בבית מול הקהל הביתי, ורשמה ניצחון בדרך ליתרון 1-0 בסדרה. הרבע הראשון עוד היה צמוד, אבל ברבע השני הצפונים העלו הילוך והחלו לברוח לאורחים באדום. משחק מצויין לאיל ונדל שסיים עם 24 נקודות.

העמק פתחה את המשחק בריצת 0-6, אך 7 נקודות רצופות של גיא פלטין העבירו את ההובלה לאורחים. מאורו ספאק לקח פסק זמן, גיא עלוש וים מדר באדום החליפו נקודות אם דניאל קרבצוב בלבן והמשחק נשמר צמוד. בסיום הרבע הראשון יתרון מזערי ליזרעאל, 19:18. ברבע שני המקומיים העלו הילוך. צ'יצ'אשוילי ושאר החברים שלטו ללא עוררין בריבאונד ההתקפה וקלעו פעם אחר פעם נקודות מהזדמנות שניה כשסער בסון הוסיף גם 2 מחוץ לקשת. 8 נקודות של מדר ברבע השני הצליחו להשאיר את הפועל בתמונה ולהשאיר את הפער חד ספרתי, 43:34 במחצית.

בחצי השני ונדל המקומי צלף 2 צ'אקות מחוץ לקשת שהעלו את קבוצתו שוב ליתרון דו ספרתי ולאדומים לא היה מענה, בעיקר בגלל הגנה מצוינת מצד עמק יזרעאל. ההפרש צמח והחבורה מהעמק שטפה את המגרש והשאירה את שחקני הפועל המומים. במהלך הרבע האחרון ההפרש עלה כבר ל-28 נקודות, ובסיום 86:64 כחול לבן.

קלעו לעמק יזרעאל: איל ונדל 24, גבי ציציאשווילי 16, דניאל קרבצוב 14, סער בסון 12, ירדן אשכנזי 10, ליאל מלה 5, שלו לוגשי 3, רותם גורן 2.

קלעו להפועל ת"א: גיא פלטין 14, גיא עלוש 13, ים מדר 12, שחר עמיר 8, עומר הראל 7, רועי אריאלי 5, שחר לזר 2.