נוער: ת"א טדי בגמר

הצהובים הצליחו למחוק פיגור 2-1 בסדרה ואמש ניצחו בבית 76:103 את אליצור עירוני נתניה. מכבי ת"א משלימה 2-3 וחוזרת לגמר שם מחכה לה גלבוע מעיינות. שנה שעברה זה נגמר באליפות צהובה, מה יהיה לנו השנה? יום חמישי יוצאים לדרך


| מאיר פרייליכמן
-- איתמר יצחקי --

שנה שעברה שתי הקבוצות השלימו סוויפים בדרך למפגש בינהן. השנה הן נאלצו לעבוד יותר קשה. גלבוע מעיינות קיבלה פייט מהפועל ירושלים, מכבי ת"א נגררה למשחק חמישי ולא היתה רחוקה מהדחה. שנה שעברה זה נגמר ב3-1 ואליפות לצהובים. השנה גלבוע מגיע עם יתרון הביתיות. יום חמישי, 19:45, גן נר, יוצאים לדרך.

חמישיות: מכבי עלתה בחמישייה עם עמית עבו, אדם בן בסט, עידן בן הרוש, שיר מוראידי ועידן אלבר; נתניה התחילה עם רז אדם, אופק מלכה, אילן רייסנר, יובל בן טולילה ומיקי פינקלשטיין. מכבי פתחה בסערה את המשחק עם ריצת 2-11, עם שתי שלשות של אדם בן בסט, שתי דקות ורבע בתוך המשחק. נתניה הרבתה לאבד ומכבי ניצלה את זה כדי לעלות ליתרון 12, 6:18, בדרך לפסק זמן של איתי לוי, 5:28 לסיום הרבע. המקומיים כבר עלו ליתרון 14, נתניה הורידה לשבע עם נקודות של רז אדם, אבל נקודות של בן הרוש העלו את החניכים של אורן אהרוני ל- 21:33 אחרי עשר דקות. השחורים מנתניה פתחו מצוין את הרבע השני ורז אדם המשיך להשאיר את האורחים בחיים. שלשה שלו יחדה עם עבירה השלימו ריצת 11-2 שקבעה שלוש הפרש בלבד למכבי, 32:35, 5:33 למחצית. נתניה נשארה בטווח נגיעה, אבל אלבר, פורת, בן בסט ועבו היו שם כדי לשמור את מכבי ביתרון גדול יחסית מהאורחים. עבירה בלתי ספורטיבית של רייסנר סייעה למקומיים לעלוח חזרה ליתרון שבע, 34:41, 3:12 למחצית. נתניה הגיבה עם ריצת 5-0 שהורידה את ההפרש לשתיים בלבד, 39:41, והפעם היה זה אהרוני שהזעיק פסק זמן, 1:33 למחצית. אלבר שוב היה שם עבור מכבי ונקודות שלו סייעו לצהובים לעלות ליתרון ארבע בהפסקה, 41:45. בדיוק כמו בפתיחת המשחק, מכבי פתחה את הרבע השלישי בסערה מחוץ לקשת ועלתה ליתרון 12 אחרי שלשות של עבו, שתי דקות ורבע בתוך הרבע. מכבי כבר עלתה ליתרון 15 (45:60), נתניה לא מצאה תשובות לאחוזי הקליעה של מכבי בחוץ. אבל למזלם סער יהודה ורז אדם התעוררו בדיוק בזמן כדי להוריד את הפער חזרה לחד ספרתי ולקבוע יתרון תשע למכבי, 57:66 לרבע הרביעי הופיעה קבוצה אחת בלבד, משני צדי המגרש. מכבי ת"א שיפרה אחוזי קליעה, הרבה בזכותם של אלבר ועבו ולא הביטה לאחור. הפער הצהוב גדל בהתמדה, מהעבר השני רז אדם ויהודה עוד ניסו להציל את העניינים אבל זה היה גדול עליהם. עד הסיום הפער גדל בהתמדה, הרבה בזכות אחוזי קליעה גבוהים מחוץ לקשת מצד החניכים של אורן אהרוני. בסיום, מכבי ת"א מביסה את נתניה 76:103, שמסיימת עונה יפה מאוד בכל המסגרות בהן שיחקה. מכבי נחלצת בשיניים מהסדרה הזו ותפגוש לשחזור גמר הפלייאוף מהעונה שעברה את גלבוע מעיינות, שתיהנה מיתרון הביתיות. קלעים לת"א: עמית עבו 35, עידן אלבר 25, אדם בן בסט 14, תומר פורת 11, עמרי סיניבר 9, עידו בן הרוש 4, שיר מוראידי 3, גור הר צבי 2. לנתניה: רז אדם 16, אופק מלכה 12, אילן רייסנר 10, בן ספוקויני 9, מיקי פינקלשטין 8 וסער יהודה 8 כ"א, עידו כהן 6, יובל בן טולילה 4, בן מסעודה 2.