ניצחון לצעירה בכ"ג על אוסטרליה

פתיחה מרשימה מאוד לנבחרת U23 של ישראל באליפות העולם בכיסאות גלגלים - 44:51 על נבחרת אוסטרליה. אחרי רבע ראשון שקול הנבחרת שלנו החלה אט אט לפתוח פער שברבע השלישי גם הגיע ליתרון דו ספרתי, ומשם כבר שמרה עליו כמעט עד לסיום. ראדי דגמין הצטיין עם 18 נק', משחק טוב גם למאור לסרי ועמית ויגודה. (צילום: IFBW)


| safsal

 

ככה פותחים אליפות עולם - בהופעה הראשונה שלה במעמד הנבחרת הצעירה של ישראל U23 רשמה ניצחון מרשים על נבחרת אוסטרליה, חברה קבועה בפודיום באליפויות העולם האחרונות. הנבחרת הציגה יום קליעה טוב וחילקה אסיסטים יפים, והובילה כמעט לאורך כל התמודדות עד שברבע השלישי הגיעה הבריחה הגדולה שהובילה לניצחון. המשחק הבא - דרום אפריקה.

המשחק התחיל שקול, כשהרבע הראשון התנהל ברובו ביתרון קל לזכות ישראל. עמית ויגודה עם נקודות בצבע הוביל את ההתקפה הישראלית יחד עם ראדי דגמין שסייע גם באסיסטים, ובסיום הרבע הראשון 10:12 ישראל. הרבע השני גם התחיל דומה עם קצת חילופי סלים. מאור לסרי שעלה מהספסל נתן כמה דקות טובות עם 4 אישיות, דגמין המשיך לחלק אסיסטים וקלע גם בעצמו, ועידו מימון שלח כדור גדול מריבאונד הגנה למתפרצת של דגמין שהסתיימה ב-2 קלות ופתאום ישראל ביתרון 8 - 15:23. אוסטרליה ירדה לפסק זמן, אבל המומנטום המשיך עם ישראל כשלסרי הוסיף עוד 4 נקודות למאזנו וסגר את המחצית הראשונה ב-20:27 ישראל.

רבע שלישי והשליטה של הנבחרת שלנו ממשיכה כשדגמין מוביל ריצת 3-12 ישראלית שמעלה את הפער לדו ספרתי ויתרון שיא של 16 הפרש. ההגנה הישראלית עבדה קשה והאוטסרלים התקשו מאוד לייצר נקודות, עד שלקראת סוף הרבע הצליחו קצת לצמצם - 25:39 בכניסה לרבע האחרון. הרבע הרביעי המשחק חזר להיות שקול כשהנבחרות שוב חזרו להחליף סלים. האוסטרלים לא הצליחו להוריד משמעותית את ההפרש וליאור דרור ניצל את הפער כדי להכניס לעניינים גם את שחקני הספסל שגם מהם ראינו נקודות יפות. מיני ריצת 8-0 אוסטרלית בדקות הסיום רק צמצמה את הפער אבל לא איימה על הניצחון של ישראל שפתחה את האליפות ברגל ימין - 44:51 מרשים בסיום.

קלעו לישראל: ראדי דאגמין 18 (4 אס'), עמית ויגודה (8 רב', 4 אס', 2 חט') ומאור לסרי (6 רב') 8 כ"א, אברהים בהו 6 (4 רב'), מקס פקרמן 4 (6 רב'), עידו מימון 3 (12 רב', 3 חס'), ארתור חסון (4 רב', 3 חט') ושניר כוחן 2 כ"א.

 

 

.