נס ציונה מחזיקת הגביע בילדים!

איזה סיפתח קיבלנו לערב הגמרים לנוער. נס ציונה הצליחה מספר פעמים לברוח ליתרון דו ספרתי, אבל כפ"ס לא ויתרה ודאגה שיהיה לנו סיום צמוד ודרמטי. נקודות מהקו של נעם חמו, שגם נבחר לשחקן המצטיין של המשחק, סגרו את הסיפור עבור הכתומים שחוגגים גביע ראשון בגיל הילדים.


| לילך וייס

 

יופי של משחק קיבלנו בגמר גביע המדינה לילדים. כ-1900 צופים צבעו את יציע הדרייב אין בכתום וירוק, ועודדו לאורך כל המשחק. נס ציונה הייתה הראשונה לפתח מומנטום ולברוח ליתרון דו ספרתי, כשכפ"ס רדפה אחריה כמעט 3 רבעים. גם ברבע האחרון כשנס ציונה שוב ברחה, הירוקים לא ויתרו והצליחו להגיע קרוב, אבל לא מספיק. הגביע הראשון של הערב נוסע לנס ציונה אחרי ניצחון 79:82.

 

סיקור המשחק:

הדקות הראשונות היו שקולות כשנעם חמו בכתום מחליף נקודות עם איתי זק וארז אבנטל בירוק. כפ"ס קצת נתקעה בהתקפה ולמרות חדירות יפות בצבע לא הצליחו לייצר נקודות, ונס ציונה עם סל ועבירה של חמו החלה לפתוח פער. המומנטום המשיך עם הכתומים שעם הגנה טובה וחטיפות הצליחו לעלות ליתרון 8:17, שהוביל לפסק זמן של ברק דמציאן מאמן כפ"ס. הירוקים איפסו קצת את היד אחרי התדריך הקצר, אבל עדיין קלעו באחוזים נמוכים ונס ציונה שמרה על היתרון שלה. 4 רצופות של תומר לסרי ועוד סל כמעט על הבאזר של חמו סגרו את הרבע הראשון על 14:23 נס ציונה.

השרונים פתחו טוב את הרבע השני ועם נקודות של עידן זילברשלג ויואב רווה הקטינו ל-20:25. אחרי פתיחה מהוססת של הרבע, נס ציונה חזרה לעניינים ועם שלשה של נועם אבירם הקפיצה את ההפרש לדו ספרתי, 20:30. הכתומים הצידו הגנה טובה ולא מעט חסימות על נסיונות החדירה של כפ"ס, ושמרו על יתרון ל 10-12 נקודות כמעט כל הרבע. כפ"ס הלכה החוצה ועם צמד שלשות של זק ועידן דמרי הצליחה להוריד חזרה ל-8, אבל שלשה בצד השני של דניאל לוי חתמה את המחצית הראשונה על 36:47 כתום.

הירוקים עלו חדים מאוד למחצית השניה, ובעיקר אבנטל שהיה מצוין בהתקפה. נקודות שלו בתוספת חטיפה והמומנטום לגמרי של כפ"ס שקיצצה את כל ההפרש כשנס ציונה לא מסתדרת עם ההגנה הלוחצת שלהם. ההפרש כבר ירד לנקודה בלבד, 53:54, אבל הכתומים התעוררו בזמן ושמרו על יתרון קל כששתי הקבוצות לא מבריקות בהתקפה בדקות האלו. שלשה של אבירם וסל משוגע של לסרי הגדילו חזרה ל-58:64 סוף רבע שלישי.

בתחילת הרבע האחרון לא ממש ראינו נקודות כששני הצדדים החטיאו הרבה. ואז הגיעה התפוצצות של נס ציונה מחוץ לקשת עם צמד שלושת של אבירם, ואנחנו שוב בדו ספרתי 62:73. כפ"ס שוב לא ויתרה, הידקה עוד יותר את ההגנה והצליחה לעצור את המומנטום של הכתומים ושלשות של יואב רוור הורידו ל-70:75. הירוקים המשיכו בלחץ על כל המגרש וחטפו כדורים, אבל לא הצליחו לתרגם אותם לנקודות ולהשלים מהפך. דקה וחצי לסיום אנחנו ב-74:77 כתום. לסרי חדר כל הדרך פנימה וסיים עם סל ועבירה, זק החזיר באותו המטבע בצד השני. חמו עם נקודות מהקו הגדיל ל-79:82, כפ"ס בנסיונות אחרונים לא מצאה את הסל והמשחק נגמר. נס ציונה מחזיקת הגביע בילדים בפעם הראשונה שלה.

לנס ציונה: נעם חמו 21 (10 רב'), תומר לסרי 18 (8 רב'), נועם אבירם ועידן קפלן (9 רב') 17 כ"א, איתי נוסבוים 3. כן שיחקו נעם אימלס, חגי בקימר.

לכפר סבא: איתי זק 25, ארז אבנטל 13 (9 רב'), יונתן ספקטור 10, רן דמרי (12 רב'), יואב רוור ותומר שושנה 7 כ"א, נדב ביטרמן 6, עידן זלברשלג ואיתי רוביסה 2 כ"א. כן שיחקו איתי סלמה, דניאל צנגר.