נערות א': הקאמבק של ראשל"צ

אחרי המשחק הראשון בסדרה והניצחון של רעננה, היה נדמה שהערב נראה הנפת צלחת. אבל לשחקניות של זיו ארז יש כבוד ולא רק שהן לא נתנו לכחולות לגזור את הרשתות אצלן בבית, הן התפוצצו במשחק ענק עם 4 שחקניות שקלעו בספרות כפולות (ניקול מיכאליץ הצטיינה עם 18 נקודות) ויתרון שיא של 34 הפרש. כעת הסדרה חוזרת לרעננה למשחק מכריע על צלחת האליפות. ראשון (28/5, 19:30)


| מאיר פרייליכמן

הפועל ראשון לציון 77 – מכבי רעננה 51

(משחק מס' 3, 28/5 19:30, בי"ס "השרון", רעננה)

עד לפני שנה היתה הכתבה הזו מסקרת את האליפות של הפועל ראשון לציון. אם מקזזים את ההפרש בשני המשחקים שהיו ראשל"צ מובילה כרגע ב-11 הפרש (במשחק הראשון שהתקיים בתחילת השבוע ניצחה מכבי רעננה 67:62). אבל השיטה העונה היא כזו של הטוב משלוש והרווח כולו של הקהל שייזכה לעוד תצוגת כדורסל אחת משובחת של ה"קלאסיקו" בנערות. רעננה שנראתה מצוין במשחק הראשון וכבויה בשני חוזרת הביתה לאולם שבו אין יריבה שהיא לא יכולה לנצח וכמו בכל משחק גם הגמר יתחיל ב-0:0, כך שאת המשחק הערב יצטרכו מהר מאד להשאיר מאחוריהן ולחזור לדברים שהובילו אותן למקום הראשון בליגה וליתרון 1-0 בסדרה. אבל הערב סיפור המשחק היו האדומות מראשל"צ. זה היה אחד המשחקים הטובים, אם לא הטוב שבהם של ראשל"צ העונה. את הקליעה מבחוץ של השחקניות של זיו ארז כמעט בלתי אפשרי לעצור באולם "גמי". הן מגיעות למצבי זריקה מהירים וצולפות באחוזים גבוהים – עד כאן אין חדש, אך הערב ברבע הראשון עלו ליתרון 19:9 מוקדם עם שלשה אחת בלבד(!). השחקניות המקומיות הציגו משחק התקפה מרשים וקבוצתי הצליח להוביל לזריקות ממצבים נוחים בצבע. הדר חדד (12 נקודות במחצית הראשונה), עלתה עם המון ביטחון ונחישות והיתה הראשונה להיכנס למשחק. עם 8 נקודות מתוך ה-10 הראשונות של קבוצתה העלתה את ראשל"צ ליתרון 10:5. אליה הצטרפה ניקול מיכאליץ (השחקנית המצטיינת הערב) שהלכה פנימה והוסיפה נקודות כדי להגדיל את ההפרש שחצה את רף הדו ספרתי משלשה של דניאל קארש. ברעננה התקשו מאד מול ההגנה האגרסיבית של המקומיות כשגם עייפות הורגשה ורק נקודות של שלי סירקיס ומהלך יפה של גל כהן השאירו איכשהו את הכחולות במשחק עד ששלשה של גאיה סלס חתמה את הרבע, 24:11. מיכאליץ שהראתה שהגיעה חדה למשחק התפוצצה ברבע השני 2 שלשות ובסך הכל 8 נקודות רצופות קלעה בתחילת הרבע, תוך שגם מספקת תצוגה הגנתית נהדרת. שיר תירוש ענתה בשלשה גדולה כדי לנסות ולשנות את המומנטום, אך סלס וקארש הגיבו ו-4 דקות בתוך הרבע ראשל"צ כבר עלתה ליתרון 42:20, מדהים. אורבך ותירוש ניסו לייצר, להקטין קצת את ההפרש עוד לפני המחצית אבל בראשל"צ היו תשובות כמעט לכל מהלך, עם 2 חסימות ונקודות של שפובלוב ויקיר (3 כ"א) עד המחצית, 47:27 בהפסקה. במשחק הראשון היתה זו רעננה שסגרה את המחצית עם 45 נקודות, הפעם תורה של ראשל"צ, אך האינטנסיביות ההגנתית היתה ההבדל הגדול.

הרבע השלישי הזכיר את המשחק הראשון, תחושה של עייפות מסוימת הורגשה בשתי הקבוצות שהתמקדו בהגנה והמעיט לייצר. אורבך קלעה ראשונה וסלס הגיבה בשלשה 3-2 בארבע דקות ברבע. רק שאז יקיר ומיכאליץ הוסיפו שתי שלשות, ראשל"צ לא נתנה סלים קלים ברבע בו רק אורבך קלעה מהשדה וקארש חתמה את הרבע 62:36. רעננה נלחמו בתחילת הרבע האחרון כדי לנסות אולי לייצר סנסציה, הרי גם ראשל"צ חזרה במשחק הראשון מפיגור דו ספרתי למרחק שלשה, אך לרעננה לא היו הכלים וגם לא היה המזל כשהכדור סרב להיכנס ובצד השני שלשות של קארש וסלס עם נקודות של שפובלוב פתחו את הרבע 8-2 (70:38), ההפרש חצה את 30 הנקודות ונע סביבו עד לסיום כשאחרי 75:41 שהיה השיא הצליחו עתיר וסירקיס להקטין במעט עד לסיום.

24 שעות אחרי האליפות של ראשון לציון בנערות ב', גם נערות א' חזרו לחיים ואחרי שני משחקים גדולים בסדרה על הצלחת ועוד משחק נהדר בגביע המדינה – נותר משחק אחרון על כל הקופה ולנו נשאר לקוות שנזכר לשידור ישיר כדי לחשוף כמה שיותר אוהדים לאחת הסדרות היותר התקפיות ומהנות שיצא לנו לראות.

קלעו להפועל ראשון לציון: ניקול מיכאליץ 18 דניאל קארש 15 גאיה סלס 14 הדר חדד 12 אנה שפובלוב 9 מיקה יקיר 8

קלעו למכבי רעננה: שיר תירוש 19 ליעד אורבך 12 שלי סירקיס 10 רוני זהות ושירה עתיר 4 כ"א גל כהן 2