נערות א': חוזרים לשחק

אחרי שבוע של פגרת פורים חוזרים לעוד חמישה מחזורים שייקבעו את סדרות חצי הגמר. סיכום שני מחזורי הליגה האחרונים ומבט למחזור הקרוב שבמרכזו תארח ויגנייט את הפועל ראשון לציון.


| מאיר פרייליכמן

סיכום תשעה מחזורי נערות א': 1. מכבי רעננה 35 נק' (614+) 2. הפועל ראשון לציון 34 נק' (574+) 3. הפועל גלבוע/מעיינות 32 נק' (316+) 4. א.ס. רמת השרון 31 נק' (160+) 5. אליצור חולון 28 נק' (176-) 6. אקדמיית וינגייט 27 נק' (96+) 7. מכבי חיפה 25 נק' (126-) 8. הפועל כאוכב 24 נק' (128-)

אחרי שבוע המנוחה בעקבות חג הפורים יחזרו הקבוצות ליישורת האחרונה עוד 5 מחזורים לסוף העונה כשלמעשה הסיכוי של חולון להיכנס לפיינל פור הוא בשלושה הפסדים של רמת השרון והסיכוי של אחת הקבוצות המדורגות 3-4 לנצח הם בלפחות שלושה הפסדים של אחת המוליכות (שיחד מתחילת העונה יש להן 3 הפסדים, מהם שניים אחת לשניה). כך שלמעשה מחזורי המפתח יהיו בעוד חודש מחזורים 12 ו-13 כשהקבוצות ייפגשו ראש בראש על המקום הראשון והשלישי. עד אז נקווה לסנסציות שיגיברו מעט את העניין ונעקוב אחרי שחקניות נבחרת הנערות והעתודה כדי לקבל מעט מושג לקראת הקיץ. המשחק המרכזי יתקיים כשוינגייט תארח את ראשל"צ ותנסה להשיג ניצחון על קבוצת הצמרת אחרי שבסיבוב הקודם נכנעה לה 65:28. חולון שעוד נלחמת על כניסה לפיינל פור תארח את רעננה וכמו שהפתיעה את רמה"ש תנסה להפתיע את המוליכה לה נכנעה בסיבוב הקודם 72:31. רמת השרון תארח את חיפה ולא צפויה להיתקל בקשיים מול הקבוצה שכבר ניצחה 85:51 בסיבוב הראשון וגלבוע עם ניצחון 55:49 בכאוכב יארחו את סוגרת הטבלה ותנסה לשמור על המקום השלישי. אקדמיית וינגייט – הפועל ראשון לציון (19:00, אולם "נתניה") א.ס. רמת השרון – מכבי חיפה (19:00, אולם "אוסישקין") אליצור חולון – מכבי רעננה (19:30, אולם "שמיר") הפועל גלבוע מעיינות – הפועל כאוכב (20:00, "גן נר") שני המחזורים האחרונים שהתקיימו (וטרם סוקרו כאן באתר), רגע לפני פגרת חג הפורים, היו נטולי הפתעות ושמרו על הסטטוס קוו בצמרת. ראשון לציון ורעננה לא התקשו במחזור השמיני (חיפה והאקדמיה, בהתאמה) ובמחזור האחרון גברו במשחקי צמרת על השלישית והרביעית. ראשון לציון שהפסידה לרמה"ש בסיבוב הראשון גברה עליה ב-15 הפרש ורעננה אירחה את גלבוע מעיינות בביתה החדש בבי"ס "השרון" וניצחה ב-24 נקודות הפרש. גלבוע מעיינות למרות ורמת השרון שמרו גם הן על מקומן בתוך הפיינל פור כשמלבד ההפסד למודרגות מעליהן ניצחו במחזור השמיני. רמת השרון את כאוכב וגלבוע מעיינות עם הניצחון הגדול בחולון ב-30 הפרש. הקבוצות שמדורגות בחלק התחתון של הבית לא הצליחו לצמצם פערים כשארבעתן הפסידו במחזור השמיני ובתשיעי וינגייט השלימה ניצחון קטן-גדול באולם בו נכנעה לכאוכב בתחילת העונה ובמשחק ההשלמה בין חיפה וחולון שהתקיים במוצ"ש ניצחה.....

סיכום המחזור התשיעי: מכבי רעננה 88 – הפועל גלבוע מעיינות 64 רעננה באולמה הבייתי החדש פתחה טוב את המשחק עם הנקודות הראשונות של איילה רוט שנפצעה כבר ברבע הראשון ולא חזרה עוד לשחק. גם בלעדיה המשיכו רעננה לרוץ ואחרי שעלו ליתרון דו ספרתי 12:2 מנקודות של שיר תירוש (6 אישיות) עדי וינד וגילי ארמה הקטינו מעט את התוצאה לפני ששלי סירקיס (עוד משחק נהדר) ושירה עתיר החזירו יחד את רעננה ליתרון הדו ספרתי 27:14 בסיום הרבע הראשון. בנות הגלבוע במאמץ הגנתי ומשחק אגרסיבי הצליחו להוריד שוב את ההפרש לחד ספרתי אחרי נקודות של פירסטנברג, אבל אז עם שלשה של תירוש, 6 נקודות של סירקיס ורבע טוב של גל כהן ברחו המקומיות עד 53:37 בהפסקה.

שלוש דקות בתוך הרבע השלישי רצו רעננה, שוב 12-2. שירה עתיר וליעד אורבך היו אלה שהובילו את הריצה עד 65:39. מלכין וטויטו אמנם הגיבו בנקודות אבל רעננה המשיכה והגדילה את ההפרש עד 75:48 בתום שלושה רבעים כשאת 8 הנקודות האחרונות ברבע קלעה באחוזים גבוהים מהקו. ברבע האחרון המשחק היה מאוזן ושקול אבל ההפרש הגבוה לא נמחק ונשמר עד לניצחון הגדול של רעננה בסיום. קלעו למכבי רעננה: שלי סירקיס 28, שיר תירוש 19, ליעד אורבך 18, שירה עתיר 12, גל כהן 9, איילה רוט 2. קלעו להפועל גלבוע מעיינות: מאי מלכין ויעל טויטו 14 כ"א, עדי פירסטנברג 8, עדי וינד ומאיה וינד 6 כ"א, גילי ארמה ונועה שמעוני 5 כ"א, מאיה ברקוביץ, לוטן עוזיאל ועדי אלטמן 2 כ"א. הפועל כאוכב 49 – אקדמיית וינגייט 50 בפעם האחרונה שהגיעה האקדמיה לכאוכב, יצאו המארחות עם ניצחון גדול, אולי הכי גדול שלהן העונה. מאז הרבה השתנה, כאוכב ברצף של הפסדים מתחילת הפלייאוף העליון ו-וינגייט שהגיעה לאולמה של כאוכב קיוותה לצאת עם ניצחון. הפתיחה היתה של המקומיות עם 3 שלשות הראשונה של פוראת חגו'ג' ואחריה עוד שתיים של סירין מוחמד הובילו ליתרון 17:11 בתום הרבע הראשון. מי שהובילה לשינוי היתה שירה חג'ג' עם 6 נקודות רצופות בפתיחת הרבע השני עם 5 נקודות של ליאור גרזון הפכו את התוצאה כשסל של עידן שלוש קבע יתרון נקודה, 27:26 במחצית. ברבע שני הגנתי המשיכו חג'ג' וגרזון להיות המוציאות לפועל המובילות באקדמיה וירדו אחרי 30 דקות משחק ביתרון 39:34. כאוכב לא הרימה ידיים כשפירוז חאג' מוחמד פתחה את הרבע האחרון עם 6 נקודות רצופות משלה. גרזון וחג'ג' שוב היו אלה שקלעו בוינגייט (הפעם את כל הנקודות ברבע) ושמרו על הניצחון הקטן בצידה של האורחות. קלעו להפועל כאוכב: פירוז חאג' מוחמד 12, סירין מוחמד 8, עדן עודה ונור נג'מי 7 כ"א, היא סלאח 6, סיואר חליל 5, פוראת חג'וג'3. קלעו לאקדמיית וינגייט: ליאור גרזון 18, שירה חג'ג' 14, ראם נונו 7, תמר אנגל 6, עידן שלוש וניצן 2 כ"א, גלי בן מרדכי 1. מכבי חיפה 48 – אליצור חולון 54 מכבי חיפה אירחה את חולון בערב עמוס בכדורסל, כשמאמן הקבוצה, עומרי צירלין נאלץ להיעדר מהמשחק שכן במקביל באולם הסמוך התקיים משחק ליגת העל בין חיפה לאליצור רמלה. המשחק היה צמוד לכל אורכו כשהיתרון החליף ידיים כשבמחצית הוליכה חולון 29:27, ירדו הקבוצות אחרי 3 רבעים ביתרון 38:37 לירוקות מחיפה. בפתיחת הרבע האחרון המשיכה חיפה לשמור על יתרונה עד 48:46. אז נשרקה עבירה טכנית נגד יעל שטרן, התוצאה הושוותה ועד לסיום חולון השיגו את הניצחון מקליעות עונשין שקבעו את התוצאה וההפרש בסיום, במשחק טוב של שקורי ואייל. קלעו למכבי חיפה: נור כיוף 18, רוני צביאלי 10, סהר שגב 9, תומר נוב 8, יעל שטרן 3. הפועל ראשון לציון 78 – א.ס. רמת השרון 53 ראשל"צ שאת הפסדה השני העונה והיחיד בפלייאוף העליון ספגה בסיבוב הראשון מרמת השרון, שלטה במשחק והשיגה ניצחון גדול שהבטיח כמעט באופן סופי את מקומה כמארחת בחצי גמר על האליפות.

סיכום המחזור השמיני:

אקדמיית וינגייט 39 – מכבי רעננה 76 משחק של ריצות היה במחצית הראשונה בין הקבוצות. 27-7 היתה הבריחה של רעננה ברבע הראשון. 13 נקודות לשלי סירקיס המצוינת היו אלה שהובילו ליתרון ואיתה 8 נקודות של תירוש ודקות טובות של רוט כמעט והכריעו את המשחק עוד לפני שהחל כשבוינגייט רק שלשה של עידן שלוש וסל של תמר אנגל היו סלי השדה שקלעה. אך לרבע השני עלתה וינגייט טוב והגיבה בריצה משלה 19-9. עם 5 נקודות רצופות של גרזון ומשחק טוב של ראם נונו עם 8 נקודות משלה ברבע חזרו בנות האקדמיה למשחק, רק 36:26 בהפסקה. במחצית השניה רעננה כבר ברחה. הידקה את ההגנה ועצרה את וינגייט על 13 נקודות ו-5 סלי שדה בלבד. מנגד, סירקיס עם עוד 11 נקודות אישיות ברבע השלישי לצד 2 שלשות נוספות של תירוש ונקודות של רוט ועתיר סגרו את הרבע השלישי בתוצאה 59:35 ועם 17-4 ברבע האחרון השלימו ניצחון גדול שהשאיר את רעננה בפיסגה. קלעו לאקדמיית וינגייט: ראם נונו 10, ליאור גרזון 9, אלכס גיטצ'נקו 7, שירה חג'ג' 4, עידן שלוש 3, לינוי ביטון, תמר אנגל וניצן עמר 2 כ"א. קלעו למכבי רעננה: שלי סירקיס 28, שיר תירוש 17, איילה רוט 16, שירה עתיר 8, ליעד אורבך 4, זוהר גולדמן 3. אליצור חולון 48 – הפועל גלבוע מעיינות 78 בתקופה העמוסה ביותר של נערות הגלבוע (24 שעות לפני המשחק המכריע בגביע האיגוד לנשים) ולמרות הגעה סמוכה למועד המשחק וחימום קצר של שחקניות גלבוע מעיינות פתחו האורחות את המשחק אגרסיביות מאוד בצד ההגנתי עם לחץ טוב על כל המגרש שמניב חטיפות וחמש נקודות של יעל טויטו מריצות את האורחות 11-1 מהיר. עד לסוף הרבע ההתקפה המקומית נכנסה למשחק ונקודות של דניאל כהן השאירו את המקומיות במשחק ובסיום הרבע הראשון, 21:11 לגלבוע מעיינות. פתיחת הרבע השני הייתה זהה לרבע הראשון, עם הגנה טובה מאוד של האדומות לא איפשרו לשחקניות חולון להגיע למצבי קליעה. בצד ההתקפי הכדור זז בסבלנות מיד ליד שכל פעם שחקנית אדומה אחרת הגיעה למצב קליעה נח וכעבור חמש דקות ברבע, 35:12 לאדומות. נקודות של מאיה ברקוביץ' ולוטן עוזיאל הורידו את הקבוצות להפסקת המחצית כשלוח התוצאות הראה 44:22 לאורחות. את המחצית השניה פתחו המקומיות בהגנה אזורית וספגו שלשה של יעל טויטו ומיד לאחר מכן שלשה נוספת של עדי וינד שכבר הקפיצו את התוצאה עד 55:26. ההגנה של האורחות ממשיכה לעבוד טוב, בהתקפה נעה שמעוני הוסיפה עוד שלשה ובסיום הרבע השלישי, 61:30 לגלבוע מעיינות. ברבע האחרון שהיה לפרוטוקול שלשות של יהל יובנוביץ' ונקודות נוספות של מיה אייל המקומיות ניסו להקטין את ההפרש אך טויטו ובקרוביץ' היו אלה אצל האורחות ששמרו על הניצחון וההפרש ובסיום המשחק 78:48 לגלבוע מעיינות. קלעו לאליצור חולון : דניאל כהן 15, יהל יובנוביץ 12, גל שקורי 9, מיה אייל 6, אלנה נגואיצה, הילה אבידן ועדי נורבינד 2 כ"א. קלעו להפועל גלבוע מעיינות: יעל טויטו 19, עדי וינד 14, נה שמעוני ומאיה ברקוביץ 9 כ"א, לוטן עוזיאל 8, מאי מלכין 7, עדי פירסטנברג 6, עדי אלטמן 4, מאיה וינד וגילי ארמה 1 כ"א. מכבי חיפה 42 – הפועל ראשון לציון 85 חיפה לא הצליחה לעצור את ראשון לציון שהשלימה ניצחון גדול נוסף. קלעו למכבי חיפה: נור כיוף 22, עמית קופל 12, רוני צביאל 8, סהר שגב 3, יעל שטרן 2. א.ס. רמת השרון 69 – הפועל כאוכב 27 ניצחון חשוב של כאוכב במשחק שהתקיים בצהריי יום שישי שמר את המקום הרביעי וההפרש מול אליצור חולון שבמקום החמישי.