נערות ב': ראשל"צ זכתה בגביע המדינה

אחרי 3 גמרים רצופים הניפו הערב שחקניות ראשון לציון בפעם הראשונה את גביע המדינה לנערות ב'. באליפות כבר זכו בעונה שעברה וגביעים כבר יש להן בארון לגילאי נערות א' וילדות. הערב השחקניות של זיו ארז זכו גם בגביע הזה. עדן ציפל עם 10 נק' אבל גם 6 אס' ו-9 חט' הוכתרה כשחקנית המצטיינת, אבל זה ניצחון קבוצתי מרשים של כולן והמחמאות לרמה"ש שנלחמה עד הרגע האחרון.


| מאיר פרייליכמן

הפועל ראשון לציון 52 – א.ס. רמת השרון 44

ראשל"צ ורמה"ש שיחזרו הערב את אותו הגמר מלפני שנה (פחות יום), באותו האולם. אז רמת השרון היתה זו שהניפה את הגביע והערב בתוצאה דיי דומה הצליחו שחקניות ראשון לציון להביא גביע ראשון (בגילאי נערות ב') לאגודה.

הקבוצות שיתפו לא מעט שחקניות צעירות שרחוקות מגיל היעד של נערות ב', כך ראשל"צ עם 4 השחקניות המובילות בנות 14-15, התגברו על ההתרגשות והצליחו להפוך פיגור 4:0 מהפתיחה ליתרון 5:4 (משלשה של ציפל) ועד לסיום לא איבדו את אותו היתרון. למרות הבדלי המיקומים בליגה כשראשון לציון מוליכה את הפלייאוף העליון ורמת השרון רק בבית התחתון, הבדלי הרמות לא נראו בזכות משחק הגנה טוב של רמה"ש והרבה מאד מלחמה מצידן. בראשון לציון היו עליות וירידות במשחק אבל בדקות מסוימות כשהקבוצה שיחקה יחד (17 אסיסטים מתוך 22 סלים – נתון מרשים!) הוביל לריצות מהיר של 6 ו-8 נקודות תוך דקה והניצחון לא היה מוטל בספק במשך 35 דקות במהלכן הובילו. כאמור הפתיחה היתה של בנות רמה"ש ואחרי 3 דקות וחצי של משחק רוני קלינגר ומור שבתאי העלו את קבוצתן ליתרון 4:0. שחקניות ראשון לציון התקשו בפתיחה לפצח את הגנת היריבה עד ששחר ברנר במבצע אישי יפה ועדן ציפל מבחוץ הפכו את התוצאה. משם שלשה של מאיה צימרינג ועוד 4 נקודות של ברנר הובילו את ראשל"צ עד יתרון 13:6 וממתפרצות של בר גל ואייזנר סגרה ראשל"צ את הרבע הראשון ביתרון 17:8 כשקלינגר ושבתאי קלעו את 4 הנקודות הנוספות לקבוצתן. בפתיחת הרבע השני נקודות מהירות של תמר בר גל הגדילו את ההפרש לדו ספרתי (19:8). אז הכדורים של עמנואל שניצר החלו להיכנס והיא קלעה 8 נקודות ברבע השני ששמרו את הקבוצה שלה במשחק ואף הורידו את ההפרש ל-7 נקודות בלבד (27:20), אבל אז הגיעו דקות מצוינות של שחקניות ראשון לציון ששמרו טוב מאד, שיחקו קבוצתי ורצו להתקפות מהירות. אייזנר עם מאי רווח שעלתה מהספסל וקלעה 4 נקודות ועוד שלשה של מאיה צימרינג החזירו את ההפרש לדו ספרתי בהפסקה 32:20. בפתיחת הרבע השלישי קלעו מאיה צימרינג ועדן ציפל שלשות נוספות משלהן ועלו כבר ליתרון 38:22, מול נקודות של נועה שמשי. עמנואל שניצר שהמשיכה להשתפר ככל שהתקדם המשחק קלעה שלשה ויחד עם ירדן כהן חזרו למשחק. למרות שהשחקניות הצעירות של רמת השרון הראו הרבה אופי ומוטיבציה, שחקניות ראשון לציון לא התרגשו שחר ברנר וגילי אייזנר שהיו טובות מאד כשהלכו לסל עם הרבה ביטחון וייצרו נקודות יפות שמרו על היתרון של קבוצתן גם בסוף הרבע השלישי 44:31.

הדקות הראשונות ברבע האחרון היו עם הרבה מאד מלחמה, אבל גם התרגשות וטעויות שהובילו לאיבודים ואחרי 3 דקות רק 3-2 לרמה"ש (46:34). נועה משי עם הרבה ביטחון קלעו והקטינה את ההפרש רק ל-8 נקודות (46:38) קצת יותר מחמש דקות לסיום. ראשל"צ התקשו מול ההגנה של היריבה ונתקעו, אבל קור הרוח של השחקניות של זיו ארז עזר להן להמשיך בשיטת המשחק והסגנון שלהן, גילי אייזנר החזירה אותן ליתרון דו ספרתי ולמרות שמור שבתאי עוד הצליחה פעם נוספת להוריד את ההפרש ל-7 נקודות, המצטיינות במשחק ציפל וצימרינג ידעו לשמור על הניצחון אצלן עם 4 נקודות נגדיות שסגרו את סיפור המשחק וכשדקה לסיום היתה התוצאה 51:40 החלו להישמע קריאות השמחה בספסל של ראשל"צ ועם הסיום החלו החגיגות.

גמר שאולי לא התעלה לרמה גבוהה אבל הציג הרבה מאד מלחמה מצד שתי הקבוצות וניצוצות של כדורסל קבוצתי ואיכותי, בדרך לזכייה הראשונה של ראשון לציון בגביע המדינה לנערות ב', אבל גם למפסידות מגיעות מחמאות. קלעו להפועל ראשון לציון: מאיה צימרינג 11 נק', 4 ריב', 1 חט' עדן ציפל 10 נק', 5 ריב', 6 אס', 9 חט', 4 חס' גילי אייזנר 10 נק', 5 ריב', 5 אס', 4 חט', 4 חס' שחר ברנר 9 נק', 6 ריב',4 אס', 7 חט', 2 חס' מאי רווח 6 נק', 3 ריב', 2 אס' תמר בר גל 4 נק', 6 ריב', 2 חט', 2 חס' גל אטרקצ'י 2 נק' שיחקו ולא קלעו: אדר דואר, נועה אשכנזי, עמית בן אליעזר, שני לרר קלעו לא.ס. רמת השרון: נועה שמשי 6 נק', 9 ריב', 2 אס' עמנואל שניצר19 נק', 9 ריב', 2 אס', 3 חט' רוני קלינגר 10 נק', 13 ריב', 3 חט' מור שבתאי 7 נק', 3 חט' ירדן כהן 2 נק', 1 ריב', 1 אס' שיחקו ולא קלעו: נגה בדיאן (3 ריב', 4 אס', 2 חט'), אלה נר ורומי אמר