נערות: מרחק ניצחון מדרג א'

נבחרת הנערות המשיכה להפגין יכולת נהדרת ומשחק קבוצתי 25 אס' (10 של קארש), אחוזי קליעה מצוינים מבחוץ 13 שלשות (40%) וליאור גרזון אחת בלתי ניתנת לעצירה. לפינלנד לא היו תשובות וכעת בלארוס או הולנד עומדות בינינו ולכרטיס לדרג א'. מחר ב19:00 מתחילות החגיגות?


| שי ברק

נבחרת הנערות ישראל 79 – נבחרת הנערות פינלנד 73

 

האליפות ממשיכה להאיר לנו פנים כשסידרה ברבע הגמר את הסינדרלה מפינלנד, נבחרת מוגבלת עם סייז נמוך משלנו. האליפות ממשיכה להראות את יכולותיה של נבחרת הנערות להתכונן לכל יריבה, לפרק אותה ולהכריע משחקים במחצית. האליפות ממשיכה להראות שיש נערות שמסוגלות להתמודד מול כל יריבה ומול כל סייז, לקלוע באחוזים נהדרים ולהחיות את ליגת העל שלנו במשב רענן.

אחר הצהריים המשכנו לראות עוד תצוגה ענקית של ליאור גרזון, אולי השחקנית הדומיננטית באליפות כולה, את גאיה סלס בכושר קליעה נהדר והגנה עוד יותר נהדרת ואת דניאל קארש שמנווטת את כולן עם 10 אסיסטים(!). הנבחרת עבדה כמו מכונה, פינלנד הבינו רק במחצית עם מי יש להן עסק והתעוררו רק לרעש החגיגות של הנבחרת הישראלית שהעפילה לארבע הגדולות, מרחק ניצחון מדרג א'.

 

היריבה תגיע מהמשחק בין בלארוס להולנד, שתי נבחרות שאנחנו ברמה אחת מעליהן, קצת התאמות ועוד נחזור עם גביע.

 

המשחק נפתח באינטנסיביות גבוהה של שתי הקבוצות. הנעת כדור מהירה וחיפוש אחרי היתרונות הביאו לחילופי שלשות ויתרון 9:5 ישראלי משלוש שלשות רצופות של ליאור גרזון. הנבחרת הגיעה מוכנה למשחק הפנים של הפיניות וכפתה אליהן איבודים וכמו שהערכנו הגבוהה הפינית התקשתה לצאת לשלשות של גרזון שצללו פנימה במאזן מושלם ויתרון 4 אחרי שתי דקות במשחק. הנבחרת המשיכה לשמור על יתרון 3-4 נקודות מסל קשה של גאיה סלס ומתפרצת מרשימה של גרזון הקפיצה את הנבחרת ליתרון שיא 14:8 ושלחה את פינלנד לפסק זמן שחייב אותה לחשב מסלול מחדש אחרי הנקודה ה-11 של גרזון בשש דקות. גרזון המשיכה להחזיק את הנבחרת עם הנקודה ה-13 שלה והיתרון הישראלי נשמר לפני שהשלשות של פינלנד צללו פנימה עד מהפך ויתרון פיני 17:16, אך כבר בהתקפה שאחרי צלפה גרזון את השלשה הרביעית ומיכאליץ היתה זו שסגרה את הרבע עם 21:19 לנבחרת ישראל במשחק נהדר, בעיקר של גרזון עם 16 נקודות ב-85 אחוזים מהשדה.

 

הרבע השני נפתח עם שוויון מהיר שקבעה פינלנד ואחריו דקה ללא נקודות משתי הצדדים וההפרש נשמר. הנבחרת הישראלית עשתה חילופים כדי לשמור על האוויר של המובילות ונתקעה בתחילת הרבע השני דקות ארוכות ללא נקודות, אבל פינלנד המשיכה לא להסתדר מול ההגנה הישראלית והצליחה לייצר בסך הכל יתרון של 26:21 (7-0 בחמש דקות). את הבצורת שברה גאיה סלס שעשתה נקודות מאסיסט של קארש. קארש וסלס המשיכו לשתף פעולה כל הדרך למהפך. המהלך הבא היה של קארש שהניחה את הכדור בטבעת, סלס צלפה שלשה נוספת והחזירה את היתרון לישראל עם 7-0 שלקח פחות מדקה וחצי לייצר ושלשה נוספת של קארש קבעו 31:28. פינלנד התקשתה אך הצליחה עוד לחזור למינוס נקודה לפני 8 נקודות רצופות של קסטן שהקפיצו את הנבחרת עד 39:31 ואת הרבע חתמה רומי לוי בשלשה עם הבאזר 42:31 לנבחרת ישראל עם 8 שלשות ב-42 אחוזים מהשדה. גרזון 16 נק', קסטן 8 נק' וסלס 7 נק' היו הקלעיות הבולטות כשקארש חילקה גם 5 אסיסטים.

את המחצית השניה פתחה גרזון בשלשה חמישית, שוב פינלנד איחרה בהגנה והנבחרת ביתרון 14 נקודות אחרי דקה ברבע. המשחק המשיך לנוע סביב הפרש דו ספרתי בארבע הדקות הראשונות של הרבע עד ששתי עצירות הובילו להתקפות מעבר בהן שחקניות פינלנד הלכו על כל ההגנה הישראלית וייצרו סלים קשים מול הגנה רכה שלא מנעה מהן, 46:40 בקצת פחות משש דקות לסוף הרבע. הנבחרת הזעיקה פסק זמן וחזרה עם הגנה נחושה ואגרסיבית שהובילה לחמש נקודות רצופות של גאיה סלס ושוב 11 נקודות יתרון לנבחרת (51:40). סלס גם היתה נהדרת בהגנה ולא נתנה לפינלנד לעשות את הנקודות שהתרגלה לעשות. פינלנד הצליחה לחזור למינוס 8, אבל בשתיים וחצי הדקות שאחרי אף אחת מהקבוצות לא הצליחה לקלוע, הנתון שיחק לטובתה של ישראל שסגרה את הרבע במתפרצת של מיכאליץ וגם בתום הרבע השלישי נשמר הפרש דו ספרתי 55:45.

אחרי נקודות של פינלנד צלפה סלס את השלשה השלישית שלה, בעוד התקפת מעבר, 58:47 עם 9 דקות לשחק. פינלנד נשברו וניסו את מזלן בהפצצות מחוץ לקשת שאפילו בטבעת לא פגעו, עוד דקה חלפה והיתרון נשמר. פינלנד ייצרה נקודות מהקו לפני שאסיסט גדול של קסטן לגרזון החזיר את ההפרש לדו ספרתי, 5 וחצי דקות לסיום. ישראל המשיכה לשחק אגריסיבי ולא לתת לפיניות לשחק את ההתקפות שלהן, אבל מהקו הן הצליחו עוד לגרד חזרה עד 62:56, רק שאז הגיעו הנקודות של אייזנר מתחת לסל והשלשה של קסטן שמצאה את עצמה חופשייה לחלוטין במעבר 67:56 , ההפרש בין הקבוצות נשמר. על כל נקודה עונשין הגיבה הנבחרת בסל, פעם רוט, פעם קארש ופעם שלשה של גרזון שבחזירו את ההפרש ל-11 נקודות עד שהסתיים לו המשחק בניצחון הישראלי

קלעו לנבחרת הנערות:
ליאור גרזון 29 נק', 5 ריב', 2 חט', 1 חס'
גאיה סלס 17 נק', 6 ריב', 1 אס', 1 חט'
אופיר קסטן רז 11 נק', 5 ריב', 4 אס', 4 חט'
דניאל קארש 8 נק', 10 אס', 1 ריב', 2 חט'
ניקול מיכאליץ (2 ריב', 1 חט') ורומי לוי (2 ריב', 4 אס') 4 כ"א
גילי אייזנר (10 ריב', 2 אס', 1 חט', 2 חס'), איילה רוט (1 ריב', 3 אס', 1 חט') ותמר אנגל (2 ריב', 1 אס', 1 חט') 2 נק' כ"א