נערות: רעננה שמרו על הטריפל!

זו כבר לא עונה היסטורית, זה עידן. לפני שנה נדהמנו כשנערות א' מכבי רעננה זכו בכל התארים (אליפות, גביע ואליפות התיכונים), היו כאלה שעשו את זה לפני? אז תירוש, אורבך, סירקיס, עתיר, כהן, גולדמן, קונטס ורוט התעלו ושיחזרו את ההישג עם זכיה שניה כזו בכל התארים. גמר לא גדול (46:41) סיים עונה שלא תישכח.


| מאיר פרייליכמן

מכבי רעננה 46 – הפועל ראשון לציון 41

(מכבי רעננה זכתה באליפות עם 2-1 בסדרה)

מנצחת זו הקבוצה שקולעת יותר. כמה טריוויאלי ככה נכון ושווה צלחת. רק לפני 4 ימים קלעה ראשון לציון 77 נקודות והשוותה את הסדרה. הערב, שתי הקבוצות יחד קלעו 87 נקודות, בערב של יותר מלחמה מכדורסל, אך מה שחשוב במצבים כאלה זו זהות הקבוצה שקולעת יותר. מכבי רעננה ניצחה אמנם ב-5 הפרש אך הובילה כמעט 35 דקות בביטחה ובסיום ... כן, זו לא טעות,... שמרו על הטריפל! ראשל"צ היו קרובות במיוחד, אך זכינו לראות את הסדרה שתתניע כנראה תקופה עם לא מעט תארים כבר בעונות הקרובות. רעננה איבדה במהלך העונה 3 שחקניות מפתח בפציעה קשה, הן סיימו את העונה עם סגל קצר במיוחד ובטח בסדרה כה אינטנסיבית, כל שחקנית חסרה משמעותית, אך אלה שנותרו כשירות התעלו והתאוששו מההפסד הגדול בחמישי כדי לעצור את היריבה על שלשה אחת ולנצח את המשחק המכריע כדי לגזור את הרשתות באולם "השרון". זו היתה משימה קבוצתית ומאמץ של כולן, אבל כשעל המגרש יש אחת – שיר תירוש – הברומטר והרוח החיה של הקבוצה (גם במחצית שניה בה קלעה 2 נקודות מהעונשין), כנראה שאין מתאימה ממנה להניף את צלחת האליפות ולהשלים את הסט שנה שניה ברציפות.

ראשון לציון מהצד השני נראתה מצוין ביום רביעי כשהשוותה את הסדרה ונראתה בדרך לאליפות גם כשפתחה את המשחק ביתרון מנקודות של מיקה יקיר, הדר חדד וגאיה סלס. האורחות הוליכו בהפרשים קטנים 4:2 ו-9:7, אך אחרי שבשני המשחקים האחרונים שלטו בפתיחה, הפעם שחקניות רעננה הגיבו בזמן. אחרי שאורבך קלעה את כל 7 הנקודות הראשונות בשורות הלבנות, התעוררה תירוש ועם 7 נקודות רצופות משלה השוותה, הפכה את התוצאה והעלתה את קבוצתה ליתרון שהחזיקה עד סוף הרבע 16:13.

עם פתיחת הרבע השני ניקול מיכאליץ קלעה נקודות ראשונות והתקרבה עד 16:15. משם סירקיס ועתיר הגדילו את ההפרש ליתרון משמעותי ראשון 20:15 ועד לסיום רעננה לא שמטה את ההפרש שנע בין 5-10 הפרש. קארש וחדד הוסיפו עוד 5 נקודות לזכות האורחות לפני שרעננה ירדו להפסקה ביתרון 29:20. במחצית השניה זו היתה בעיקר מלחמה גדולה והרבה מאד איבודי כדור. הזריקות מבחוץ שנכנסו לאורחות במשחק הקודם לא הצליחו הפעם, רק שלשה אחת של קארש היתה לאדומות במשחק כולו. גל כהן ואורבך העלו את רעננה ליתרןן 9, קארש עם 9 נקודות רצופות ועוד סל שדה של חדד קרבו אותן עד 38:33, אך ב-13 הדקות האחרונות שום דבר לא הצליח לראשל"צ. רעננה במשחק לא גדול עם 3 סלי שדה עד לסיום (4 נקודות ברבע האחרון) ידעו לשחק הגנה מצוינת ולמנוע מהאורחות לחזור. יקיר וקראש ניסו, אבל הצליחו רק להתקרב. אחרי רבע שלישי שהסתיים 42:33 מנקודות של סירקיס, ראשל"צ עד הסיום רק התקרבה עם סל בשניות הסיום שהקטין את ההפרש לחמש אך לא מנע את החגיגות של רעננה שמול הקהל הבייתי הניפו את צלחת האליפות וסגרו עונה בגזירת הרשתות המסורתית. קלעו למכבי רעננה: ליעד אורבך 18 שיר תירוש 12 גל דהן 7 שלי סירקיס 6 שירה עתיר 2 רוני זהות 1 קלעו להפועל ראשון לציון: דניאל קארש 15 מיקה יקיר 10 הדר חדד 8 גאיה סלס 4 אנה שפובלוב וניקול מיכאליץ 2 כ"א