נערות: שבוע עמוס בפתח

הערב (ראשון), יתקיים מחזור מלא בפלייאוף נערות א' לאומית כשבמוקד ראשל"צ תארח את האקדמיה. עוד במחזור ההזדמנות האחרונה של חיפה, חולון וכאוכב להישאר בתמונת הפיינל פור. בכתבה, גם סיכום משחקי המחזור השני. עוד השבוע, משחקי חצי גמר גביע המדינה (ביום רביעי), פריוויו למשחקי חצי הגמר - בהמשך השבוע.


| safsal

מבט למחזור השלישי בפלייאוף העליון: 1. מכבי רעננה 22 נק' (372+) 2. הפועל גלבוע/מעיינות 21 נק' (308+) 3. הפועל ראשון לציון 20 נק' (343+) 4. א.ס. רמת השרון 20 נק' (110+) 5. אקדמיית וינגייט 18 נק' (203+) 7. מכבי חיפה 17 נק' (20+) 8. אליצור חולון 17 נק' (74-) 6. הפועל כאוכב 17 נק' (48+) בניגוד למחזור שעבר, המחזור הקרוב יחזור ויתקיים כולו ביום ראשון, 22.1. אחרי התוצאות של המחזור הקודם ישנן כמה קבוצות שחובת ההוכחה עליהן רגע לפני שאפשר להתחיל ולסכם את העונה סיבוב וחצי לסיום הפלייאוף. שלוש הקבוצות שנועלות את הטבלה יוצא לשחק נגד 3 המובילות. חיפה, חולון וכאוכב כבר מרחק 3 משחקים מהמקום הרביעי, כשהפסד נוסף שלהן ירחיק אותן מעל 4 משחקים מהסיכוי להעפיל לפיינל פור ויסגור למעשה את המאבקים על הפיינל פור. המשחק המרכזי יפגיש בין שתיים שרוצות וצריכות את הניצחון. הפועל ראשון לציון, אחרי ההפסד במחזור שעבר לרמת השרון ירדה למקום השלישי מרחק משחק מהשניה ומיתרון הביתיות בחצי הגמר, כשהן במאזן זהה לזה של רמת השרון הפסד נוסף יכול להביא אותן למקום הרביעי ולמפגש עם רעננה בחצי הגמר. וינגייט מהצד השני השיגו ביום חמישי האחרון את הניצחון הראשון שלהן בפלייאוף העליון על הפועל כאוכב וירצו להראות שמסוגלות להתמודד ולנצח גם קבוצות צמרת ובאולם הכי בייתי בליגה יקוו לחבר ניצחון שני רצוף. המשחק בין רעננה לחולון יילבש חג. עפ"י המפגש הקודם בין השתיים, לפני כחודש, שהסתיים בניצחון גדול לרעננה (89:32), לא צפויה המארחת להתקשות, אך האירוע המרכזי כאן הוא המעבר לאולם החדש-ישן, בבי"ס השרון. האולם שופץ בשנה האחרונה ויהפוך להיות הבית החדש של הקבוצות הצעירות במכבי רעננה, ביום רביעי ערכה הקבוצה את האימון האחרון ביונתן והשאירה אותו לפרקים שיכתבו בספרי ההיסטוריה. אליצור חולון שניצחה במחזור שעבר ניצחון פלייאוף ראשון, תנסה "לקלקל את החגיגה" ולנצח את מוליכת הטבל.ה מכבי חיפה ממשיכה לחפש ניצחון פלייאוף ראשון. אחרי ההפסד הבייתי הגדול לראשל"צ במחזור הראשון וההפסד בחולון במחזור שעבר, ינסו להפתיע את המפתיעה. רמת השרון שגברה על ראשל"צ בשבוע שעבר תהיה זו שתצא לחיפה במטרה להגדיל את הפער מחיפה לארבעה משחקים. אחרי הניצחון הגדול במוצ"ש האחרון יודעים בקבוצה, גם עפ"י נסיון העונה שעברה, שנפילת מתח עלולה להגיע בטח כשיוצאים להתארח אצל יריבה צפונית והסגל של גלית מוסאי יצטרך להראות שהתבגר והרבה יציבות כדי לצלוח את המכשול ולהראות שמכוון השנה לאליפות ושום דבר לא יזיז אותן משם. בחיפה, מהצד השני, חייבות ניצחון כדי לשמור על סיכוי ולו תיאורטי עוד להתמודד על הפיינל פור. כאוכב שפתחה את העונה טוב והגיעה לפלייאוף מהמקום השני בצפון עדיין ללא ניצחון בפלייאוף. אחרי ההפסד לרמת השרון התארחו אצל וינגייט ולמרות ששוב הקשו עליהן הפעם יצאו מהמשחק ללא ניצחון. כאוכב כבר אירחה העונה את גלבוע מעיינות ואמנם הצליחה להיות שקולה ברוב הדקות לאלופת המחוז הצפוני, אך נכנעה לה לבסוף 64:40. כעת כשהגלבוע מגיעות אחרי שבשבוע שעבר ספגו הפסד בכורה, בכאוכב יודעות שזו ההזדמנות האחרונה שלהן "להוציא משהו" מהעונה וינסו להפתיע את הגלבוע ולהנחיל להן הפסד ליגה שני ברציפות. הפועל ראשון לציון – אקדמיית וינגייט (19:30, "גמי" הגימנסיה הריאלית)  מכבי רעננה – אליצור חולון (19:30, חטיבת "השרון", רח' הס רעננה) מכבי חיפה – א.ס. רמת השרון (19:00, אולם "מכבי") הפועל כאוכב – הפועל גלבוע מעיינות (18:30, חט"ב כאוכב)

סיכום המחזור השני: הפועל גלבוע מעיינות 40 - מכבי רעננה 69 ממשחק בין שתי קבוצות מושלמות שמוליכות בצוותא את הטבלה יכולה לצאת רק מוליכה ברורה אחת. רעננה פתחה את המשחק טוב יותר, עלתה ליתרון 12:2 מתוכן 6 נקודות אישיות של איילה רוט ומשם המקומיות היו צריכות לרדוף אחרי האורחות. מפסק זמן חזרו עם נקודות של עדי פירסטנברג ולוטן עוזיאל לצד הגנה אגרסיבית, אך לא הצליחו לצמצם מעבר למינוס 7 בסוף הרבע הראשון, 18:11. רעננה חזרות ליתרון דו ספרתי מהיר עם עוד ריצה בפתיחת רבע (9-2). תירוש וסירקיס קלעו לסירוגין וחלקו בנקודות. שלשה של מיה שניידר קצת עצרה את המומנטום ואיפשרה לגלבוע לחזור עד 27:18 לפני שרוט חזרה לקלוע 8 נקודות ברציפות ורעננה לא איבדה עוד את היתרון הדו ספרתי 38:22 בסוף הרבע. את המחצית השניה פתחה רעננה עם בריחה סולידית יותר רק 6-0 מנקודות של קונטס וגולדמן, ההפרש חצה את 20 הנקודות (44:22) ומשם רעננה לא איבדה אותו עוד. הרבע השלישי הסתיים 55:32 והאחרון שהיה לפרוטוקול לא שינה מהתוצאה. קלעו להפועל גלבוע מעיינות: יעל טויטו 11, לוטן עוזיאל 6, מיה שניידר 5, עדי פירסטנברג, נעה שמעוני, עדי וינד ומאיה ברקוביץ 4 כ"א, רון יעקב 2. קלעו למכבי רעננה: איילה רוט 23, שיר תירוש 13, שלי סירקיס 9, ליעד אורבך 8, גל כהן וגל טאוב 5 כ"א, זוהר גולדמן 4, גלי קונטס 2. אקדמיית וינגייט 69 – הפועל כאוכב 51 קצת נחת באקדמיית וינגייט כשאירחו את כאוכב שבסיבוב הקודם ניצחה אותן ב-30 הפרש והשיגו ניצחון ראשון בפלייאוף העליון. שוב לא היה קל וכאוכב עוד הוליכה 46:42 במהלך הרבע האחרון, אך שיפור בהגנה בדקות ההכרעה ואחוזי קליעה גבוהים הובילו לריצת 17-3 בארבע הדקות האחרונות והכריעו את המשחק. ליאור גרזון עם 25 נקודות היתה הבולטת בשורות האקדמיה יחד עם משחק טוב של תמר אנגל. קודם לרבע האחרון וינגייט פתחה בסערה 15:2, אך האורחות לא ויתרו וחזרו עד המחצית 30:26, כשהרבע השלישי היה צמוד בוא היתרון החליף ידיים לקראת ההכרעה ברבע האחרון. קלעו לאקדמיית וינגייט: ליאור גרזון 25 (4 אס'), תמר אנגל (6 כ"ח, 5 אס') ועידן שלוש (6 כ"ח) 9 כ"א, גלי בן מרדכי 8 (8 כ"ח), ניצן עמאר 6 (4 אס', 5 כ"ח), זהר לופטין ומוריה חסון 5 כ"א, מירב אבידוב 2 (4 כ"ח) א.ס. רמת השרון 60 – הפועל ראשון לציון 51 רמת השרון פתחה את המחזור השני במשחק מוקדם במוצ"ש והשיגה ניצחון גדול על ראשל"צ בדרך לפתיחה מרשימה של הפלייאוף העליון עם 2-0. בזכות הקדמת המשחק קהל רב הגיע במוצ"ש לצפות בהתמודדות (אולי כדאי לחשוב על זה כשיטה?). ראשל"צ פתחו את המשחק מצוין, עם חדירות עד לטבעת ואחוזים מצוינים עלתה האורחת ליתרון מהיר 12:4. משם המשחק הפך לצמוד ברוב הדקות כשמלבד בריחה של האורחות עד 9 הפרש, משלשות של ניקוליץ (40:31), אף אחת מהקבוצות לא בלטה. מטווח שלשות מהצד השני החזיר את רמת השרון למשחק ואף הוביל למהפך שתורגם לניצחון גדול בסיום. אליצור חולון 64 – מכבי חיפה 63 ניצחון ראשון לאליצור חולון בפלייאוף, אחרי משחק דרמטי מול מכבי חיפה.