נערים ב': הפועל ת"א ביתרון, הרצליה בחצי

הפועל ת"א ניצחה בדרבי 69:81 ופתחה פער דו ספרתי לקראת הגומלין ביום ראשון (18:30, הדר יוסף). עמק יזרעאל כמעט מחקה פער של 30 הפרש מהמשחק הראשון, אבל ניצחה בסוף "רק" 70:89. בני הרצליה העולה האחרונה לחצי הגמר, שם תפגוש את הפועל כפ"ס.


| מאיר פרייליכמן

חצי גמר - משחק 1

הפועל ת"א - מכבי ת"א 69:81 אחרי שנפגשו בחצי גמר נערים א', הפעם הדרבי התל אביבי מגיעה גם לחצי גמר נערים ב'. הצהובים עלו עם הגנה לוחצת שהקשתה מאוד על האדומים לקלוע, והם קלעו בעיקר מהקו. שלו עוזרי ואוהד ישראל הובילו את מכבי, אופק גול בצד השני דאג שהמשחק ישאר צמוד. שיוויון 15 בתום הרבע הראשון. ההתקפה המקומית נראתה יותר מחוברת ברבע השני והאחוזים השתפרו, אבל לא הצליחו לעצור בהגנה את יניר גדות שברבע מטורף קלע 18 נקודות מכל טווח אפשרי. הצהובים פתחו יתרון קל ושמרו עליו עד ההפסקה עם 38:35.

הפועל פשוט יצאה בטירוף מחדר ההלבשה, ודרסה כל מה שנקרה בדרכה. אמיתי רותם, אורי צ'יצ'יק ואיראל לחוביץ' חדרו פעם אחר פעם את ההגנה של הצהובים וחגגו בצבע. לאפ חות מ31 נקודות ברבע השלישי לאדומים שברחו ליתרון מבטיח 50:66. מכבי רדפה בכל כוחה ברבע האחרון כשהיא יודעת כמה ההפרש חשוב להמשך. ישראל ונדב סהר איפסו מהר את היד והחלו לנגוס בהפרש, אבל לא הצליחו להחזיר לפער חד ספרתי ובסיום פלוס 12 להפועל ת"א. קלעו להפועל: אמיתי רותם 25, אופק גול 22, אורי צ'יצ'יק 11, דניאל הלל ותומר גולן 5, אריאל לחוביץ', עומרי חרוש ויואב אוסלקה 4 כ"א. קלעו למכבי: יניב גדות 24, נדב סהר 18, אוהד ישראל ויונתן מאור 10, שלו עוזרי 5, רן תמיר 2.

רבע גמר - משחק 2

הפועל עמק יזרעאל - בני הרצליה 70:89 משימה ממש לא פשוטה עמדה בפני עמק יזרעאל - לחזור מפיגור 30 שספגה במשחק הראשון. הרבע הראשון הלך עם האורחים כשהרצליה צלפה מחוץ לקשת (אייל כץ, רותם אופיר) ופתחה פער קל, 21:17 אחרי 10 דקות. הצפונים התעוררו, ועם שלשות משלהם (ארז ביבר, רועי דרורי וטום סיגטי) הפכו את התוצאה. העמק המשיכו במומנטום ועם הגנה לוחצת עצרו את הרצליה על 11 נקודות ברבע, בדרך ל32:44 בהפסקה.

הרצליה נראו אובדי עצות בהתקפה למול השליטה המקומית, וגם ברבע השלישי קלעו בעיקר מהקו. העמק מצידם המשיכו במשחק הריצה והעלו את הפער ל44:64 לקראת הרבע האחרון. קרוב, אבל עדיין לא מספיק. שלשה ונקודות בצבע של עידו ליפשיץ העלו את עמק יזרעאל ליתרון שיא של 28 נקודות כ-4 דקות לסיום. זה כנראה היה האות של הרצליה להתעורר, ועם סיומת טובה של ליעוז בוזגלו, בן מאירוב ולירוי אובזילר שקלע מבחוץ הפער שוב הצמטק. בסיום 70:89 לעמק יזרעאל, לא מספיק כדי לעלות לחצי הגמר. הרצליה עולה לפיינל פור שם מחכה לה הפועל כפ"ס. קלעו לעמק יזרעאל: עידו ליפשיץ 23, רועי דרורי 20, טום סיגטי 11, ארז ביבר ורז לילך 8 כ"א, רועי חובב, מתניה ברמן ואורי רובס 6 כ"א. קלעו להרצליה: ליעוז בוזגלו 18, רותם אופיר 14, לירוי אובזילר 12, בן מאירוב 11, אייל כץ 5, יונתן לשם 4, נבו דביר 3, עומרי קופרמן 2.