נקבע: ישראל וארה"ב בגמר

נבחרת ישראל למכבייה ונבחרת הנערות לא התקשו להעפיל לגמר כשניצחו את היריבות בהפרשים גבוהים. את המותחן סיפקה נבחרת ארה"ב הבוגרת כשבמשחק שהתעלה לרמה גבוהה גברה על נבחרת רוסיה והשיגה את הכרטיס השני לגמר. שני הגמרים יתקיימו ביום ראשון בשעה 17:30 כשהבוגרות ישחק במלחה בירושלים והנערות ברוממה בחיפה.


| miriam

נבחרת ישראל למכבייה 94 – נבחרת אוסטרליה למכבייה 26

במשחק שפתח את יום חצאי הגמר לא התקשתה נבחרת ישראל לנצח את הנבחרת האוסטרלית שעדיין מחפשת ניצחון ראשון. ג'יימי כהן, הכוכבת הגדולה של הנבחרת נפצעה במשחק הקודם ועל אף שניסתה לקחת חלק בנוכחי הכאבים גברו עליה ואחרי מספר דקות ירדה לספסל ולא חזרה עוד. בנבחרת הישראלית תקפו מהפתיחה אחרי נקודות ראשונות של קדם הגיעו רבר, פורת וזליבנסקי והריצו את הנבחרת קדימה. נקודות של שירה ששון 7 וחצי דקות במשחק קבעו יתרון שיא מדהים 24-0 ומכאן למעשה אוסטרליה לא הצליח לחזור. את הריצה עצרה מדלין סמארט עם שלשה, אך מיכל אסף הגיבה בשלשה משלה ועוד 4 נקודות של זליבנסקי (10 ברבע הראשון) ירדה הנבחרת הישראלית ביתרון 32:3. ברבע השני המגמה נמשכה. אמנם 4 נקודות רצופות של כהן קצת הכניסו את אוסטרליה למשחק (34:7) אבל עוד נקודות של שירה ששון, אחריה קדם ושלשה של מיכל ששון המשיכו והגדילו את ההפרש כשבמחצית 48:16. המשחק שהלך לכיוון גארבג' טיים הוכרע בפתיחת הרבע השלישי כשמיכל אסף פתחה עם 4 נקודות רצופות, הדר לוי ויולי גרוסמן המשיכו, הנבחרת עלתה עד 62:16 ומשם ההפרש עוד המשיך וגדל 68:22 בסוף הרבע השלישי וכאמור ניצחון ב-68 הפרש בסיום, אותו חתמה מיכל אסף בשלשה. קלעו לנבחרת ישראל למכבייה: נועה זליבנסקי 16 נק', 4 ריב', 3 אס', 1 חט' נוף קדם 12 נק', 3 ריב', 1 אס', 1 חט' דניאל רבר 11 נק', 3 ריב', 2 אס', 4 חט', שירה ששון ומיכל אסף (3 ריב', 5 אס', 8 חט') 10 נק' כ"א עדן פורת (4ריב', 3 אס', 1 חט') והדר לוי (2 ריב', 4 אס', 2 חט') 9 נק' כ"א מיכל ששון 7 נק', 3 ריב', 2 אס', 5 חט' יולי גרוסמן 6 נק', 4 ריב', 5 אס', 2 חט' ולדה אברמוב 4 נק', 4 ריב', 2 אס', 4 חט' קלעו לנבחרת אוסטרליה: מדלין סמארט 7 נק' אביגיל בלום וג'ורג'יה סמארט 1 נק' כ"א זואי דיאמונד, ג'יימי כהן וסטפני פרס 4 נק' כ"א ויקטוריה פישר 3 נק' תימנע קטראנסקי 2 נק'

נבחרת ארה"ב למכבייה 77 – נבחרת רוסיה למכבייה 63

המשחק המרכזי של היום גם סיפק את האטרקטיביות והרמה הגבוהה שהיתה חסרה במשחק שקדם לו. נבחרת רוסיה אמנם הגיעה בהרכב חסר וללא שחקנית הפנים המובילה שלהן אלכסנדרה גרידונובה החולה, אך עלו ללא רגשי נחיתות וסיפקו משחק צמוד עד לרבע האחרון. אחרי פתיחה נהדרת של הגארדית האמריקאית פסקי ועם 7 נקודות ושני אסיסטים לאדלמן העלתה את הנבחרת האמריקאית ליתון מוקדם 13:6. ברוסיה לא נבהלו ושיחקו פנימה לאגורובה ולקרסבצבה וחזרו עד יתרון 16:13 משלשה של קלימובה. המשחק נצמד בשליטה רוסית ושלשות של פרסקי (14 נקודות ברבע הראשון!) וקלימובה קבעו את תוצאת הרבע הראשון 26:22 לרוסיה. עם פתיחת הרבע השני המשיכה הנבחרת הרוסית להוביל בהפרשים שנעו סביב 8 נקודות הפרש כשאגורובה קבעה את יתרון השיא 32:24. ארה"ב החלה להפעיל את הסנטרית הדומיננטית שלהן דרו אדלמן שעם 8 נקודות רצופות סגרה את ההפרש שלשה נוספת של הרוסיות אחרי 4 דקות ללא סל שדה החזירה אותן ליתרון אך הרבע השני כבר הסתיים בשוויון 39 כשאדלמן קולעת בו 12 נקודות אישיות. פתיחת הרבע השלישי התאפיינה בנדנדה, ההפרש החליף ידיים והשליטה של ארה"ב החלה להיות מורגשת. נקודות של קרסבצבה עוד החזירו את רוסיה ליתרון 44:41, אך משם הפכה ארה"ב את המשחק, שלשה של שטיקל ועוד 4 נקודות של אדלמן הובילו ליתרון 5 והיילי אייזנברג חתמה מחצי מרחק את הרבע השלישי ביתרון 55:49. הרוסיות הגיעו בסגל קצר של 7 שחקניות והעייפות הורגשה מול הסגל העמוק של ארה"ב. שלשות של שטיקל וסורלוף הקפיצו את יתרונה של ארה"ב עד 63:52 ומשם ועד לסיום לא שמטה אותו. רוסיה אמנם לא ויתרה אבל גם לא היו לה את הכלים לחזור מול עוד 6 נקודות של אדלמן ופרביס סגרה את הסיפור וקבעה שהגמר השנה יהיה שיחזור של זה הקודם שוב ארה"ב תפגוש את ישראל ותנסה לשמור על הגביע אצלה. קלעו לנבחרת ישראל למכבייה: דרו אדלמן 28 נק' פייג' פסקי 24 נק' חנה פוקס 7 נק' לורן רוט'פלד ואלי סילפאן 4 נק' כ"א מריה שטיקל ואמילי סורלוף 3 נק' כ"א ליה פורביס והיילי איזנברג 2 נק' כ"א קלעו לנבחרת רוסיה: קסניה קלימובה 16 נק' אנסטסיה אגורובה ואנסטסיה קראסבצבה 14 נק' כ"א נינה מישינה 12 נק' יוליה זאקארובה 7 נק' משחק הגמר בין ישראל וארה"ב יתקים ביום ראשון 16/7 בשעה 17:30 במלחה וייקדם לו המשחק על מקומות 3-4 בין רוסיה ואוסטרליה.

נבחרת הנערות ישראל 73 – נבחרת קנדה ג'וניור 26

גם בטורניר עד גיל 18 נקבע שבגמר ישחקו ישראל וארה"ב. נבחרת הנערות לא התקשתה מול נבחרת קנדה כשברחה ליתרון דו ספרתי כבר ברבע הראשון. עוד משחק טוב של הדר חדד יחד עם שיראל ברמן ושיר תירוש הובילו לניצחון הגדול קלעו לנבחרת הנערות: שיראל ברמן 18 נק' שיר תירוש 12 נק' דור סער 7 נק' ניקול מיכאליץ 6 נק' אנה שפובלוב ונועה שרביט 4 נק' כ"א מאי מלכין ושלי סירקיס 3 נק' כ"א אופיר קסטן רז 2 נק' גלי בן מרדכי 1 נק' כמו בבוגרות, המשחק השני בו לקחה חלק ארה"ב היה צמוד הרבה יותר אך בסיום האמריקאיות העפילו לגמר בזכות יכולת טובה של שארלוט שטרן עם 19 נק' וקריסטל ברידג' שקלעה 12 נקודות אישיות. משחק הגמר בין נבחרת הנערות וארה"ב יתקיים גם הוא ביום ראשון בשעה 17:30 ב"רוממה" בחיפה.