סדרה בחצי יום: מריחים הפתעה?

הפועל גליל עליון נגד הפועל חבל מודיעין עומדת להיות סדרה חמה במיוחד, אחרי ששני המשחקים בעונה הסדירה סיפקו דרמות והפתעות. האם חבל מודיעין יכולה להפתיע בסדרה קצרה נגד הביתיות, ולשלוח את חניכיו של ברק פלג הביתה מוקדם מהצפוי? נדמה שהכל פתוח ולפלייאוף, כידוע, חוקים משלו. (צילום: גיל נוימן)


| צוד בדיחי

 

איפה היינו ומה עשינו?

את שתי ההחתמות הכי משמעותיות עשתה הפועל גליל עליון העונה מחוץ לפרקט. ראשית הגיע זוהר לבקוביץ', בן קיבוץ דפנה וכריש בזכות עצמו, כספונסר ונשיא של הקבוצה. בעקבותיו הגיע גם עופר ינאי, בעלי חברת נופר אנרגיה ונתן חסות לקבוצה. יחד עם הכסף שגויס בקמפיין מימון ההמונים בשנה שעברה, ביצעו הקיבוצניקים שורת החתמות נוצצות.

שני הזרים הוחלפו באקסים של ליגת העל (קנדל אנטוני ואדריאן יוטר), איזיאה אייזנדורף המתאזרח נחת בצפון גם הוא ויחד עם פישר הם סוגרים כמעט חמישיה של זרים ומתאזרחים. חניכיו של ברק פלג רשמו עונה מוצלחת בסך הכל, כאשר סיימו במקום השלישי המכובד, המעניק ביתיות לפחות ברבע הגמר, וחלומות על מילה שאין לומר את שמה מחשש לנאחס מתחילים להירקם.

מנגד מגיעה הפועל חבל מודיעין, חברה חדשה יחסית בליגה, אבל בעלת יומרה לכוון הכי גבוה שיש. חבלמו כבר לא הקבוצה שתלויה בשאלה איזה יום יתפוס רז ניסים כהן, והיא מתהדרת בצמד זרים מרשימים משלה. סטורם וורן, שכבר ביקר בארץ ועלה ליגה עם באר שבע, ולייס דאן, שגם לו יש היסטוריה מרשימה בליגה. יריב עמירם אמנם פצוע, דבר שעלול להקשות על חבלמו בצבע, אבל נתי כהן הוא שועל קרבות ותיק, ותסמכו עליו שיש לו כמה שפנים בכובע.

 

המצ'אפ – סטורם וורן מול אדריאן יוטר

שני סנטרים זרים ומסיביים מאוד, לשניהם היסטוריה של עליות בליגה. נכון לעכשיו, בהתמודדויות הישירות בין שתי הקבוצות המספרים של וורן טובים יותר. נכון שזה לא הספיק לניצחון בכפר בלום, אבל יש לזכור שבמשחק ההוא לייס דאן הורחק כבר במחצית, וחבלמו לא הייתה רחוקה מניצחון. כשהגליל החתימה את יוטר היא בוודאי ציפתה למספרים מרשימים יותר מאלו שהוא מנפק עד עכשיו, אך הפלייאוף הוא הזדמנות נהדרת עבור יוטר להתעורר ולהוכיח שהסקאוטים בצפון לא טעו כשהחתימו אותו.

 

הזר שיכול להכריע את הסדרה – קנדל אנטוני

לאנטוני יש את כל מה שהיית רוצה לקבל מהרכז שלך. הוא זריז, בעל שליטה בכדור, יכולת חדירה ויד טובה. אנטוני אחראי במידה רבה לעונה המוצלחת של הגליל, ואם הוא יגיע לסדרה בפוקוס, הוא יכול להעלות את הקבוצה הצפונית לשלב הבא. זה לא יהיה קל מול לייס דאן, אבל אנטוני בהחלט יכול לעשות את זה.

 

טריוויה

- נתי כהן, מאמן הפועל חבל מודיעין, אימן בעבר בגליל העליון. האוהד הכי מסור של הגליל שומר לו חסד נעורים, ונדמה כי מבחינתו הסדרה היא WIN WIN. או שהגליל תעלה, או שנתי ינצח.

- לא רק נתי. גם סטורם וורן, הסנטר מלואיזיאנה, זוכה לפינה חמה בליבם של אחדים מאוהדי הקומץ הגלילי. הם עוד זוכרים אותו מהסדרה בקונכיה מול הפועל ב"ש בה הדיח את הגליל בחצי הגמר. אז נכון, הם מקווים שהפעם זה לא יקרה, אבל אם יום אחד סטורם וורן ילבש גופיה של הגליל העליון. תזכרו איפה קראתם את זה בפעם הראשונה.

- יריב עמירם אמנם לא ישחק בסדרה עקב פציעה, אבל אולם הפיס לא זר לו. בשנת 2018 הוא חתם בגליל כחיזוק לפלייאוף.


למה זו ה"סדרה"?

בחייכם – סיני על התוף כשמנגד נתי כהן. מישהו יכול להתחרות בזה?

 

קנדל אנתוני. הרכז המושלם? (גיל נוימן)