סיכום שבועי: מרכיבים לכם חמישיה

אז מה היה לנו השבוע? חביב המדור בהופעה נוספת, עדי לוקס ותום סלוצקי מציגים את אחת העונות הטובות שלהם בקריירה ואיתנו השבוע, ובארצית קבלן עליות ותיק לצד שחקן צעיר בדרך למעלה.


| מאיר פרייליכמן
--- ענר חתואל, אדי מינץ, בועז נוריאלי, שי ברק, יניב סהראי ---

ליגת העל: עוז בלייזר (מכבי חיפה)

ארז אדלשטיין מקבל איתות נוסף מעוז בלייזר שמעבר להיותו אחד מיקירי הפינה דואג לבסס את מעמדו כאחד הפורוורדים הישראלים המובילים בתפקיד שלרוב מאוייש על ידי שחקנים זרים. משחק מצויין נוסף שלו שבסיומו העמיד שורה סטאטיסטית של 15 נק', 12 ריב', 4 אס', 3 חט', מדד 24 ונצחון חוץ משכנע על אשדוד שממשיכה במומנטום השלילי ומתקרבת לקו האדום. בלייזר מפלס אט אט את דרכו וכרגע נמצא במקום הרביעי בין הישראלים במדד היעילות.

על נשים: עדי לוקס (הפועל ראשל"צ)

זו אולי אחת התקופות היותר טובות של עדי לוקס בקריירה עם 5 משחקי ליגה רצופים של מספר דו ספרתי של נקודות שהביאו אותה לממוצע עונתי של 10 נקודות. השבוע אמנם הסתפקה ב-9 נקודות בלבד, אבל גם חילקה 9 אסיסטים בניצחון קבוצתה 86:82, ניצחון שהעלה את ראשון לציון למקום החמישי בליגה, שני מחזורים לתום הליגה הסדירה. לוקס, ששיחקה 31 דקות, סיימה עם המדד הגבוה ביותר בין הישראליות במשחק וכשכל זה נעשה ב"משחק העונה" של ראשון לציון.

לאומית: תום סלוצקי (הפועל עפולה)

עם שיא עונתי של 15 נק' (ב-20 דקות) ומדד פלוס-מינוס של 20+, תום סלוצקי היה האקס פקטור של עפולה מהספסל. מעבר לעובדה כי 15 הנק' שקלע מהוות עבורו את השיא העונתי, הנתון המרשים יותר הוא שהן הושגו ללא אף החטאה: 2/2 ל-2, 3/3 ל-3 ו-2/2. עבור הפורוורד בן ה-24, שמקבל לא מעט קרדיט מרועי פרל, מדובר בעונה הטובה בקריירה (מבחינת מספרים), בה הוא רושם עד כה שיאי קריירה בלא פחות מ-6 קטגוריות, כאשר הבולטת שבהן היא קטגוריית הנקודות. בעפולה ירצו לראות מסלוצקי המשכיות ביכולת גם לקראת הישורת האחרונה של העונה והמאבקים על הכניסה לפלייאוף העליון.

ארצית צפון: איתי קרביוב (אליצור עירוני נתניה)

הסמול פורוורד הנתנייתי, עם ה 1.98 מ' שלו, היה השבוע (שוב) שחקן שובר שוויון בניצחון במשחק העונה במוצקין. קרביוב הוביל את קלעי קבוצתו עם 22 נק' בהתקפה והרבה הקרבה בהגנה. מוצקין שהממוצע שלה העונה עומד על יותר מ 80 נק' למשחק נשארה על 65 בלבד ונתניה חגגה כל הדרך אל המקום הראשון, כשהיא מנצחת בהפרש גדול יותר מזה שהפסידה בו בסיבוב הקודם מה שנותן לה מקדמה עצומה לקראת הפלייאוף.

ארצית דרום: יוני דוד (אליצור יבנה)

עד השבוע מעלה אדומים הייתה הקבוצה היחידה שהחזיקה במאזן ביתי נקי מהפסדים בליגה. היחידה שניצחה אותה העונה הייתה אליצור יבנה במסגרת גביע האיגוד, שבאה השבוע להתארח במסגרת משחקי המחזור. במשך שלושה רבעים תכנית המשחק של מעלה אדומים עבדה כמו שצריך, כשהם שולטים ברסן המשחק ומחזיקים ביתרון קטן בידיהם. למרות הפיגור, ביבנה לא נבהלו, נשארו צמודים במשך כל המשחק וחיכו עם המהפך עד לרבע האחרון. הפעם הסיוע הגיע מהמחליפים שבעזרת משחק לחימה מצוין בהגנה עצרו את ההתקפה המקומית והובילו מהפך שעל כולם מנצח יוני דוד היבנאי הצעיר בן ה-21. עם 16 נקודות ומשחק שיא הוביל את יבנה כל הדרך לניצחון החשוב, 83:77, שהשלים דאבל עונתי על מעלה אדומים ומקדמה חשובה לקבוצתו לקראת הבטחת המקום בפלייאוף.