סיכום שבוע: מרכיבים לכם חמישיה

ניסים הוביל את אילת לניצחון על חולון, דניאל קארש ממשיכה לשבוא שיאים ולהוביל מספר קבוצות במקביל. אור סלומון רשם את משחקו הטוב ביותר העונה, ויש לנו שני נציגים רמלאים מהפתעת השבוע בגביע האיגוד


| safsal

--- שי ברק, ענר חתואל, אלירן כהן ---

על: אפיק ניסים (הפועל אילת)

המבוגר האחראי שלנו לצד כל הצעירים שמרכיבים לנו את החמישיה השבוע. עוד מעט בן 37, הוא ממשיך לעלות לכל משחק עם אותם אנרגיות ותשוקה למשחק, והשבוע זה גם תורגם לדאבל דאבל וניצחון חשוב מאוד על חולון. ניסים חזר השבוע לחמישיה של אילת, וכבר מהפתיחה החל לצלוף מחוץ לקשת (4/7 בסה"כ) בדרך ל-18 נקודות. לזה הוא גם הוסיף 10 אסיסטים, וכמובן את הדברים שאנחנו לא רואים בסטטיסטיקה - מנהיגות.

על נשים: דניאל קארש (הפועל ראשל"צ)

זה היה עוד שבוע נפלא של דניאל קארש שהתחיל ב-24 דקות בליגת העל בהן סיפקה הגנה מצוינת על שי דורון ואשדוד והוסיפה 11 נקודות ושני אסיסטים בניצחון קבוצתה ראשון לציון על האלופה. ניצחון שעלול להיות זה שישאיר אותן בליגה. יממה אחר כך בליגה הלאומית הובילה את קבוצת הבת של ראשל"צ לגמר גביע האיגוד עם 31 נקודות אישיות בניצחון מדהים על אליצור תל אביב ב-57 הפרש (98:41). זו הפעם השניה של קארש כמצטיינת השבוע, שבגיל 16 וחצי לא מפסיקה לשבור את השיאים של עצמה.

לאומית: אור סולומון (הפועל באר שבע \ בני שמעון)

סיבוב שלם חיכו ב-באר שבע לאור סולומון, והשבוע הוא הגיע. אחרי פתיחת עונה לא יציבה (7.1 נקודות וריבאונדים בממוצע למשחק עד השבוע) ודקות משחק שהלכו והתמוססו, הגיע סולומון למשחק נגד ר"ג / גבעתיים עם רעב מסוג אחר. על הפרקט הוא אמנם ניגן כינור שני לסטורם וורן שהיה בלתי עציר בצבע במחצית הראשונה ועמית גרשון שצלף בלי הכרה מחוץ לקשת בשנייה. אבל דווקא האנרגיות של סולומון, מול האקסית של האח יניב, היו כל מה שעשה את ההבדל מבחינת ב"ש, שהציגה את משחקה הטוב ביותר העונה.

19 נקודות היו לפורוורד הבאר-שבעי, לצד 12 ריבאונדים, 5 אסיסטים ו- 26 נקודות מדד. טוב מספיק כדי לנצח את ר"ג / גבעתיים המתסוכלת, האם זה יימשך גם נגד קריית גת, בשבוע הבא, שעדיין לא הפסידה בביתה העונה?

ארצית גביע האיגוד: מור אפלבאום ועוז וטורי (אליצור רמלה)

ביום ראשון האחרון אליצור רמלה הגיעה למשחק החוץ ברבע גמר גביע האיגוד נגד הפועל חבל מודיעין, אחת משתי הקבוצות הטובות בליגה העונה. רמלה הגיעה פצועה וחסרה, ללא רכז, עם גבוה אחד בלבד וברוטציה קצרה של 6 וחצי שחקנים. דווקא כשכל הסיכויים נגדה, לערב אחד רמלה שכחה מהצרות בליגה ובאה להילחם על הכבוד שלה.

עם משחק הקרבה ולחימה יוצא דופן חוללו שחקניו של צוקה ירדן הפתעה גדולה כשהצליחו לנצח אחרי סיום מותח 94:92 והעפילו לחצי הגמר. שניים הובילו את רמלה במשחק הזה, מור אפלבאום הצעיר עם סדרת שלשות ומחצית ראשונה נהדרת, ועוז וטורי שהשלים אותו עם מחצית שנייה מושלמת וריבאונד התקפה קריטי שנתן לרמלה את המשחק בסיום. שניהם סיימו את המשחק עם 28 נקודות וזכו, ביחד, בתואר המצטיין השבועי שלנו.