עולים כיתה - דיוויד מוסינדי

דיוויד מוסינדי, ים סלמן ואורי חי היו השנה חלק מהשחקנים המובילים בארצית, ועשו בקיץ את קפיצת המדרגה המתבקשת לליגה הלאומית. לקראת פתיחת העונה שלהם בלאומית לקחנו אותם לראיון קצר על ההבדלים בין הליגות, ההתמודדות ברמות יותר גבוהות ומבט קדימה לעתיד.


| לילך וייס

 

בשנים האחרונות הליגה הארצית פורחת. לא מעט שחקנים בכירים יורדים אליה מליגת העל, הרבה כשרונות צעירים מתגלים בה, קבוצות משקיעות גם מבחינה תקציבית וגם מבחינה ניהולית כדי להגיע לרמת מקצוענות גבוהה. הפלייאוף שנכנס בשנים האחרונות הגביר את התחרותיות והעניין שבה, והעובדה שאין בה זרים הפכה אותה למושכת מאוד עבור שחקנים צעירים שרוצים לצבור דקות משחק. ומי שיודע לקחת את הקרדיט שהוא מקבל ומקדם את עצמו והלאה - גם מרוויח. לא מעט שחקנים שעשו את הפריצה שלהם בליגה הארצית התקדמו ממנה הלאה, וגם הקיץ יש לנו כמה חבר'ה כאלו שכבר מתכוננים במרץ לקראת פתיחת העונה שלהם בליגה הלאומית.

 

"מרגיש שבאתי עכשיו יותר מבוסס, יותר מוכן, מאמין בעצמי יותר" - דיוויד מוסינדי, הפועל חבל מודיעין

"העונה האחרונה היתה עונת פריצה בשבילי, מרגיש שעשיתי קפיצת משמעותית" כך מסכם דיוויד מוסינדי את העונה החולפת בה הגיע עם הפועל לוד לחצי גמר הפלייאוף בארצית דרום ונבחר לחמישיית העונה. "אני כבר לא ילד, וכל הדברים נופלים בסוף למקומות הנכונים. מרגיש שנתנו עונה טובה, עשינו פלייאוף, הפסדנו לחבל מודיעין אבל מיצינו את עצמנו לדעתי"

בעונה הקרובה מוסינדי ישחק באותה חבל מודיעין שניצחה אותו בפלייאוף בליגה הלאומית, והוא כבר יודע שמדובר ברמה אחרת. "יש הבדל בין הליגה הארצית ללאומית. לקחתי את הקיץ הזה והתאמנתי הרבה על הגוף בחדר כושר, שחיות, חיזוקים. צריך להכין את עצמך לרמה אחרת, מ-3 אימונים ומשחק ל-7-8 אימונים ומשחק וזה שונה." וגם מבחינת המעטפת המקצועית הוא כבר מרגיש בהבדלים. "יש מאמן חדר כושר, פיזיותרפיסט צמוד, זה מדהים, כל דבר קטן שיש לך דואגים לך ישר, זה הקריירה שלך והגוף שלך"

מוסינדי בן ה-22 גדל במחלקת הנוער של הפועל חולון ובגיל נערים עבר למכבי ת"א, ובהמשך שיחק באקדמיות בארה"ב (Oak Hill) ובספרד (CBA). למרות שסומן כפוטנציאל מגיל צעיר, החזרה לארץ והמעבר לבוגרים לא בדיוק הלכו חלק. "שיחקתי שנה בספרד ושנה בארה"ב שזה נטו כדורסל, והגעתי לארץ בגיל 18 וחשבתי שאני כוכב ובא לשחק בליגת העל. קיבלתי כאפה כששיחקתי ברמה"ש בלאומית ואז קיבלתי כאפה גם בארצית. אבל אני מאמין שכדורסל זה נטו להאמין בעצמך ולעבוד הכי קשה שאני יכול ובסופו של יום לשים את הכדור בסל"

כאמור מוסינדי חוזר השנה לליגה הלאומית, אחרי שכבר היה בה בעבר במדי רמה"ש בעונת 16/17 ולא זכה ליותר מדי קרדיט. "כשהייתי ברמה"ש הייתי ילד שלא כל כך יודע מה מו מי. מרגיש שבאתי עכשיו יותר מבוסס, קצת יותר מוכן, מאמין בעצמי יותר, מרגיש שהעונה יכולה להיות עונה טובה בשבילי, בגלל זה חתמתי פה."

מרמה"ש מוסינדי ירד לארצית, ובשנתיים האחרונות שיחק בהפועל לוד. אחרי שבעונתו הראשונה שם היה חלק מהרוטציה ועלה בעיקר מהספסל, העונה כבר היה שחקן מוביל. ועכשיו בחבל מודיעין הוא יודע שיש מצב ששוב יחזור להיות שחקן שעולה מהספסל, והוא לגמרי מוכן לזה. "מאז שהתחלתי לשחק כדורסל אף פעם לא הייתי השחקן שבא וישר מקבל את העמדה שלו. גם בלוד כשבאתי התחלתי מהספסל והתקדמתי. אני פשוט בא לעבוד ועושה את העבודה שלי הכי טוב שאני יכול. מנסה לעזור לקבוצה כמה שאפשר ומביא את עצמי לידי ביטוי כמה שאני יכול, גם אם זה בדברים השחורים - בריבאונד, בלקפוץ על הריצפה ובהגנה."

"מרגיש שהליגה הארצית תרמה מאוד" אומר מוסינדי כשנשאל לגבי היותה ליגה שמקדמת שחקנים צעירים. "גם יותר מאמנים באים לראות ומתעניינים בשחקנים הצעירים. הרמה שם מאוד מאוד גבוהה ושאנשים לא יתבלבלו, יש שחקנים מליגת העל והלאומית, אנשים עם הרבה מאוד ניסיון, הכסף יותר נמוך אבל יש שם שחקנים עם ניסיון של שנים כמו סטנלי ברנדי שהיה בכל הרמות." מוסינדי זכה לשתף פעולה עם ברנדי בעונה האחרונה בלוד וסיפר עליו שהוא "בן אדם מדהים, שותף מעבר לכדורסל גם חבר כמו אח. זה מדהים שבגילו הוא עושה את מה שהוא עושה בצורה כל כך טובה, כמות ניסיון מטורפת, ללמוד ממנו זה אחלה."

אחרי שהוכיח את עצמו כבר בליגה הארצית, עכשיו מוסינדי צריך להוכיח שהוא יכול להיות שחקן מוביל גם בלאומית - כדי להשתלב בעתיד גם בליגת העל. "בעזרת השם עוד שנתיים נגיע לליגת העל, נעשה קצת סוויצ'ים בראש ועוד 3 שנים מקווה כבר אוכל למצות את עצמי שם."