על: נצחונות לב"ש וחיפה

הפועל ב"ש רשמה ניצחון שלישי ברציפות אחרי שגברה בבית על הפועל ת"א הפצועה. הפועל חיפה ומכבי ראשל"צ סיפקו יופי של משחק כשהאדומים הצליחו לחזור מפיגור דו ספרתי בדקות הסיום לניצחון. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

הפועל חיפה 85 - מכבי ראשון לציון 84

חתיכת משחק היה לנו ברוממה, המשך ישיר למחזור הנהדר שנפתח כבר במוצ"ש, כשחיפה השישית פגשה את ראשון השביעית. זה התחיל בפרחים לגודס שהתייצב לאמן לראשונה מול קבוצת נעוריו באולם בו התחילה הקריירה הנפלאה שלו כבר בגיל 15.5 והמשיך במשחק הפכפך, צמוד ומלהיב.

שתי הקבוצות הפליאו מחוץ לקשת, חיפה עם 11 שלשות ב-44% וראשון עם 14 שלשות ב-45%, האפורים נתנו למשחק לרוץ ומיעטו לשרוק והקהל, באולם ובבית, נהנה מכל רגע. ההובלה התחלפה לא פחות מ-16 פעם, כששני המאמנים / חברים / שותפים, חסין וגודס, מוציאים מהשחקנים שלהם את המיטב.

קצת לפני אמצע רביעי ראשון רצה 10-0 עם לחץ יעיל על מובילי הכדור בלבן ו-3.5 דקות לסוף שלשה של גוט כבר קבעה 82:71. גמור? לא ככה חשבו שמחון ובאקלס שעם פאול / סל ושלשה + בונוס התקרבו לפוזשן בודד מהכתומים. בהתקפה האחרונה, 2.5 שניות לסיום, באקלס קבר שלשת באזר מהפינה ונגמר. בסיום 84:85 לחיפה.

אהבנו: לקבל תזכורת למה אנחנו כ"כ אוהבים את המשחק הזה. את מפגן הקליעה של לואיס וטיילור על 47 הנק' המשותפות שלהם, את המשחק היעיל של אוונס (83% מהשדה), ואת הופעת המאני טיים של באקלס שנשק לטריפל עם 10 נק', 9 כ"ח, 6 אס' ו 3 חט'.

לא אהבנו: את תרומת הספסל הכתומה שהסתכמה ב 4 נק' בלבד.

 

הפועל ב"ש 88 - הפועל ת"א 75

מפגש בין שתי קבוצות במגמות הפוכות. ומגמה, כידוע, זה כוח חזק מאוד. עד אמצע שלישי עוד התנהל משחק שוויוני כשההובלה מידי פעם משתנה מצד לצד, אבל אז טוקוטו נפצע וב"ש רצה עד לסיום 24:36 בעיקר הודות להתקפות המעבר שלה כשהיא מנצלת 1/9 תל אביבי מהקו. ת"א, עם זר אחד פצוע, זר שני שהצטרף אליו וזר שלישי שכבר נמצא בדרך לנתב"ג (לפעמים נדמה שלהנהלה שלה כבר עדיף לפתוח משרד נסיעות) לא תוכל לנצח משחקים גם בעתיד באם לא תייצב את מכונת ההחלפות. בסיום 75:88 באר שבעי.  

אהבנו: 27 נק' לאיש והאגדה - אגאדה. ב"ש עם 83% מהקו, 44 כ"ח וזרים שתורמים 60 נק'. בת"א היחיד שמופיע בכל משחק - בר טימור, עם 18 נק' ו-5 אס' אבל זה לא יספיק ללא עזרה.

לא אהבנו: ת"א חייבת את ההפסד שלה בעיקר לקו שם היא השאירה 10 נק' (52% בלבד), במיוחד בדק' ההכרעה וכמובן לחוסר התפוקה של הזרים-28 נק' בלבד.