על נשים: לקראת המחזור ה-13

הרצליה ורמת חן על הבמה המרכזית, הקבוצה החמה בליגה תארח את ראשון לציון ורמת השרון רוצה לחזור למקום הרביעי, כל זה מחכה לנו במחזור ה-13 של ליגת העל לנשים שייפתח כבר הערב כשרעננה תתארח באשדוד.


| safsal

המשחק המרכזי: בנות הרצליה – מכבי רמת חן/בליך (18:10, "היובל", הרצליה) – שידור ישיר 5

שופטים: דוד איזמירלי, שי מרון, שגיא שדה זה היה אחד הניצחון הגדולים הראשונים של העונה. הרצליה הגיעה לרמת חן שהיתה בכושר טוב וחזרה משם עם ניצחון. אח"כ הגיעו ניצחונות של רמת חן באשדוד, של מעגן מיכאל על הרצליה ושל פ"ת על רמת חן והשכיחו את אותו המשחק. אם אז היה זה משחק צמרת בין 2 הקבוצות האטרקטיביות בליגה הפעם הן מגיעות למשחק רחוקות מאד מאותו כושר. הרצליה הודחה מהגביע, התקשתה מאד נגד רעננה ונגד חולון. רמת חן התקשתה נגד 2 זרות של רמת השרון ונכנעה לפתח תקווה. בליגה עם הפרשי כוחות כה משמעותיים קשה לקרוא ליכולות האלה "משברים", אבל אין ספק שמדובר בתקופה הפחות זוהרת של שתי הקבוצות שזקוקות לניצחון כדי להחזיר לעצמן את הביטחון העצמי (שניצחון של הרצליה גם יוריד את רמת חן למקום השלישי בטבלה). מבחן גדול ממתין לאימאני בואייט. השחקנית הגבוהה החליפה את בורדיק המצויינת כדי שיהיו להרצליה עוד כלים נגד אדאמס וג'קסון במאבקי האליפות. עד כה בואייט נופלת בכל המדדים ביחס לבורדיק עם פחות נקודות, ריבאונדים, אסיסטים וחטיפות וכך גם במדד המשוקלל. כעת נגד אדאמס תצטרך להוכיח שהשינוי שנעשה היה מוצדק. ברמת חן יקוו בעיקר לקבל את דניאל אדאמס ביכולת שלפני המחלה ולא כמו פ"ת כשבכל פעם שירדה לספסל הצליחה הקבוצה מהמקום השמיני לחזור למשחק ובהארכה גם לנצח. מה היה בסיבוב הקודם: ניצחון גדול להרצליה 94:84, משחק שבשיאו כבר הוליכה הרצליה ב-20 הפרש (67:47) היו אלה קישה המפטון (40 נק') וטיילר היל (31 נק') שהיו בלתי ניתנות לעצירה והובילו לניצחון הגדול. אדאמס והולמס (43 נקודות יחד) הצליחו רק להחזיר את רמת חן למשחק ברבע האחרון אבל לא להפוך את המשחק ובמשחק הקרוב יקוו לא לאבד את היתרון מהרבע הראשון ולשלוט במשחק גם ברבעים שאחרי. מה השתנה מאז?: על בואייט הורחב למעלה. מאז המשחק בעיקר קטיה אברמזון חזרה לכושר משחק ומאז שקיבלה 2 דקות וחצי משחק כ-15 דקות ומעלה במשחק. מהצד השני היתה זו דניאל רבר שנעדרה מהמשחק הקודם והחלימה מהפציעה כדי לעמוד לרשותה של שירה העליון במשחק המרכזי נגד הרצליה.

(המשחק המוקדם: מכבי 'בן' בנות אשדוד – מכבי רעננה (19:00, "הקריה", אשדוד – sport.co.il

שופטים: גיא סימאני, רותם קוזה, ערן שמואל אשדוד כבר מורגלת לאינטנסיביות כזו של משחקים ובין משחק קשה נגד חולון ביום ראשון למשחק חוץ קשה בונציה, חוזרה אשדוד הביתה לשני משחקים רצופים שוב בראשון וחמישי (הגומלין נגד ונציה). רעננה פחות מורגלת לשיטה וגם קיבלה פחות זמן מנוחה (שיחקה בשני וחמישי), אך התחשבה בעומס על אשדוד והמשחק הוקדם כך ש-72 שעות אחרי המאמץ הגדול שהשקיעה נגד רמת השרון תנסה להפתיע גם באשדוד. קל זה לא צפוי להיות בעיקר כשפיין והאוטס כמעט ולא ירדו מהפרקט ויותר מכך כשבמשחק הקודם רק 4 שחקניות הצליחו לסיים עם נקודות. נגד האלופה, זה לא יספיק. שאלה גדולה נוספת תהיה הספסל הרענני כששיר תירוש וליעד אורבך שכבר השתלבו בקבוצה הבוגרת צפויות להגיע לאשדוד בזמן ששלי סירקיס תישאר עם קבוצת הנערות א', ואילו ליאור הלוי בסימן שאלה. באשדוד בעיות משלהן. אמנם רוני בן נון סיפקה משחק טוב מאד בונציה עם כמה סלים חשובים, אך בשבועות האחרונים הספסל של אשדוד התקשה גם הוא לתרום ובקבוצה ממשיכים לחפש את החמישייה הנכונה עם הזרות החדשות ובלי טיפני ג'קסון. המשחק הנוח נגד רעננה צפוי להקל על הקבוצה לעשות את הניסויים וההכנות הנדרשות, אבל את זה גם חשבו שם לפני המשחק נגד חולון. מה היה בסיבוב הקודם: פעמיים נפגשו הקבוצות השנה, בסיבוב הראשון ובסיבוב המוקדם של הגביע. הסיפור הגדול של המחזור הראשון היו הדקות ההגנתיות הטובות של רעננה בציוות הגארדיות האוטס, יצחקי ותירוש. עם השלושה רעננה הצליח להוביל 22:20 בתחילת הרבע השני ולהיות בשוויון 24 באמצע הרבע. אבל אז אשדוד ברחו 12-2 עד ההפסקה וסיימו את המשחק בניצחון ענק 86:44. בגביע המדינה יחסי הכוחות היו ברורים מהפתיחה והמשחק הסתיים בעוד ניצחון קל לאשדוד 86:36. מה השתנה מאז?: החיבור ברעננה. בסיבוב הראשון היה זה משחק הבכורה של האוטס בקבוצה, כשגם קמילה ג'קסון עוד היתה בסגל. מאז הוחלפה בפיין והמחזורים שחלפו עזרו לשחקניות להתחבר זו עם זו ורעננה נראתה טוב יותר בשבועות האחרונים, גם בהפסדים. באשדוד להפך, טמיקה ג'ונסון לא שם כששוחררה טיפני ג'קסון לא שם עקב הפציעה ועם גרייבס ו-ווילר אשדוד עוד לא מצאה את הסדר בקבוצה, אולי אחרי השבועיים האינטנסייבים האחרונים זה יקרה לה דווקא נגד רעננה.

(א.ס. רמת השרון – הפועל זיכרון/מעגן מיכאל (19:00, "אורנים" רמת השרון

שופטים: אורי שלהבי, גיל גורדון, אור זרור רמת השרון יצאה לדרך חדשה. כך לפחות מסתמן בשבועיים האחרונים. מאז פציעתה של קולדוול הפסידה רמה"ש 4 משחקים רצופים להרצליה, אשדוד, חולון ורמת חן. אך נגד רמת חן כבר החלו לראות את השיפור כשעם 2 זרות הצליחו לכפות משחק צמוד. אז הצטרפה בלאק ומאז רמת השרון מתחילה לצבור גובה, עם הניצחון בגביע העפילו לחצי הגמר ואחריו ניצחונות על ראשל"צ ורעננה שקרבו אותה מחדש לצמרת, מרחק משחק מחולון. במעגן מיכאל, מנגד, אין חדש. הקבוצה עדיין במקום האחרון בטבלה עם 2 ניצחונות בלבד. אם בסיבוב הקודם הגיעו למשחק לאחר הניצחון על ראשל"צ, עכשיו הן מגיעות אחרי רצף הפסדים שסיבך אותן מאד במאבקי ההישארות במיוחד כשראו את חברותיהן לתחתית משיגות ניצחונות יקרים. בפעם הקודמת, אחרי הפגרה (מחזור חופשי בממספר אי זוגי של קבוצות בליגה), נעצר המומנטום של מעגן מיכאל וספגו את ההפסד במשחק צמוד. האם עכשיו השבוע החופשי יוציא אותן לדרך חדשה? לשתי הקבוצות המשחק קריטי להיצמד לזו שלפניהן. ניצחון של הביתיות יקרב אותן לאותו מאזן של חולון הרביעית ורק יחס פנימי ביניהן יפריד עד לגומלין, ניצחון של מעגן מיכאל והן ייצמדו לרעננה שחזרה להסתבך בתחתית. מה היה בסיבוב הקודם: בסיבוב הקודם חנכה מעגן מיכאל את אולמה הבייתי בליגת העל. קרוב כמה מאות אוהדים הגיעו למלא את האולם ולראות את קבוצתן לראשונה בליגת העל. הפתיחה היתה צמודה, המקומיות העולה החדשה הובילה בסוף הרבע הראשון ויתרון קטן היה לרמה"ש במחצית לפני ריצת 19-9 ברבע השלישי שהכריעה את המשחק. זה היה עוד אחד ממשחקיה היותר טובים של נוף קדם העונה (14 נק') ומהצד השני עדן רוטברג (12 נק') סיפקה הצגה לחברים מעיר הולדתה. מה השתנה מאז?: במעגן מיכאל הסגל נשאר כמו שהוא, השתנה בעיקר המומנטום איתו מגיעה אחרי שמאז אותו סיבוב הצליחה להשיג רק ניצחון אחד (על הרצליה בבית) ואף ניצחון חוץ. ברמת השרון החליפו את קולדוול (המצטיינת במשחק הקודם עם 15 נק') ואת פיין (שאיכזבה אז) והביאו 2 שחקניות פנים דומיננטיות בורדיק ובלאק שיקשו מאד על מילר, הלא יציבה ושירלי שבתאי שתסבול מנחיתות פיזית משמעותית מולן.

(הפועל פתח תקווה – הפועל ראשון לציון (19:00, היכל הספורט העירוני, פתח תקווה

שופטים: יוחאי שולמן, ירון צ'צ'יק, אלכס נפתלי משחק עם חשיבות גדולה מכל כך הרבה סיבות וכיוונים. מבט לסיבוב הקודם (מעבר לכתוב בפסקה הבאה). אז הגיעה הפועל פ"ת למשחק עם מאמן חדש על הקווים, פצועה וחבולה אחרי 3 הפסדים רצופים בפתיחת העונה ותבוסה לרמת חן. מולה הופיעה הפועל ראשל"צ בכושר טוב מיד אחרי הניצחון הגדול ברמת השרון. חלף סיבוב והתהפכו היוצרות. פ"ת מגיעה אחרי 2 ניצחונות ענקיים על הרצליה (בגביע) ורמת חן (בליגה), ראשון לציון מנגד מגיעה אחרי רצף של 3 הפסדים מ-4 משחקים והניצחון על האחרונה בטבלה היה דחוק ובזכות התעלות ברבע האחרון. לראשון לציון עדיין יתרון משחק על פ"ת אך ניצחון של הכחולות והן חולפות על פניהן בטבלה. האם עכשיו יהיה זה תורה של ראשל"צ לעצור את המומנטום של יריבתה? בפתח תקווה מעודדים במיוחד מהיכולת הגבוהה שמפגינות צמד הזרות החדש בברלי וברדפורד ולשיפור הניכר ביכולות של קניג ולביא הישראליות. מה שמייצר חמישייה חזקה בה כולן תורמות. בראשל"צ הקבוצה עדיין מתבססת על היכולת של שיי קלי עם 21.4 נקודות בממוצע. שניה לה רק רובינס עם 10 נקודות פחות (11.3 נק'), אך היכולת המשתפרת של עדי לוקס בשבועות האחרונים היא סימן מעודד בתקווה שגם מינסי תראה את המצופה ממנה. מה היה בסיבוב הקודם: בסיבוב הקודם היה זה משחקו השני של אלי רבי בהפועל פתח תקווה וניצחונה הראשון של הקבוצה בליגת העל (64:54), רק שתי שחקניות מהפועל ראשל"צ הצליחו לקלוע באותו משחק מספר דו ספרתי של נקודות, כשהיה זה גם משחקה החלש ביותר של אשלי בברלי העונה עם 3 נקודות. השחקניות הבולטות של פ"ת היו צ'אפמן (21 נק') ודיקסון (17 נק'). בין הישראליות בלטה אז אופיר לביא עם 8 נקודות אישיות. מה השתנה מאז?: השחקניות שהובילו את פתח תקווה לאותו הניצחון כבר לא נמצאות בקבוצה. במקומן הגיעה קריסטל ברדפורד ואת הקווים עברה אשלי בברלי שבמשחק הקרוב תלבש את המדים הכחולים נגד האדומות. בראשל"צ לא השתנה יותר מדי, כלורין מינסי חתמה במקום בברלי ומלבדה הסגל נשאר כמו שהוא. השאלה האם מינסי תוכל לתת לקבוצה יותר מ-3 נק' ו-6 איב' שסיפקה בברלי במשחק הקודם וכיצד תופיע בברלי למשחק נגד האקסית.