על נשים: לקראת מחזור ה-12

.המחזור שייצא לדרך כבר הערב (יום א') במשחק בין חולון לאשדוד, ימשיך מחר במשחק המרכזי עם רמת השרון ושאנטה בלאק שייפגשו שוב את ראשל"צ, בדרבי השרון תנסה רעננה לא להישאר מאחור ולנצח גם היא את הרצליה ופ"ת סינדרלת הגביע תצא לרמת חן ותנסה להמשיך ולנצח את קבוצות הצמרת


| safsal

sport.co.il ( המשחק המרכזי: הפועל ראשון לציון - א.ס. רמת השרון (19:00, "גן נחום", ראשל"צ

שופטים: דרור גלפז, רותם קוזה, אסף אנגלברג

רמת השרון מתחדשת וביום שני לראשונה העונה, יעמוד לרשותה סגל מלא. את העונה פתחה רמה"ש עם פציעה של טל לב, עם החלמתה של לב נעדרה נועה גנור עקב פציעה. במחזורים האחרונים חזרה גנור אך ברמת השרון נאלצו להסתדר ללא שחקנית זרה ועם החתמתה של שאנטה בלאק (31, 1.96), בסוף השבוע, ביום שני לרמת השרון כבר יהיה סגל מלא גם אם עוד לא לגמרי מחובר. ראשון לציון ממשיכה באותו הסגל וכשלורין מינסי התקשתה בשני המשחקים האחרונים להציג את יכולתה המוכרת וקלעה 6 נק' במשחקה הראשון ו-7 נק' במשחקה השני (כולל 2 מ-11 מהשדה), אך בקבוצתה אופטימיים לעניין סיכוייה ליישר את הסטטיסטיקה כבר במשחק הקרוב. המפתיע במיוחד הוא שראשל"צ מגיעה למשחק כפייבוריטית וממוקמת חמישית בליגה מול רמת השרון שמגיעה למשחק מהמקום השביעי בלבד וחייבת ניצחון כדי לא לאבק את סיכוייה להיכנס לרביעייה הראשונה (ואולי אפילו לפלייאוף העליון).

מה היה בסיבוב הקודם: לפני הסיבוב הקודם, יותר קרוב להסתכל על "מה היה לפני 4 ימים?". רמת השרון הגיעה לאותו אולם, באותה השעה ויצאה ממנו עם ניצחון לא קל אבל דיי ברור 73:64 בדרך לחצי הגמר. בסיבוב הקודם התוצאה היתה דיי דומה רק לצד הראשלצי, 73:69 ניצחה הקבוצה של רועי לזר באולם באורנים. במבט מעניין לסיבוב הקודם ברמת השרון בלטו קדם, פיין וקולדוול כיחידות שקלעו מספר דו ספרתי של נקודות. פיין וקולדוול כבר לא בקבוצה וקדם כבר 3 משחקי ליגה שלא קלעה 10 נקודות ומעלה מה שאומר שחייבת את קדם ביכולותיה הקודמות ולקוות שהתקופה עם שתי הזרות הוסיפו ביטחון לאחרות שיתרמו לצד בורדיק ובלאק. בראשל"צ קלעו אז פלג ולוקס 23 נקודות יחד. לוקס נמצאת עדיין בכושר קליעה טוב אך פלג מתקשה מאז לשחזר את היכולת וגם מינסי שעד כה קלעה מחצית בלבד מהנקודות שבברלי קלעה באותו משחק (14 נק') וגם היא צריכה לפרוע כבר את השטרות.

מה השתנה מאז?: הדבר הכי מפתיע שיש שינויים גם מאז משחק הגביע שהתקיים לפני "שני ימי עבודה". בין חמישי לשני צירפו ברמת השרון את הגבוהה שאנטה בלאק ועל אף שלא ברור כמה ואם בכלל תשחק ביום שני, היא עדיין תעמוד לרשות הקבוצה. מאז המשחק הראשון הרי שלא מדובר באותן קבוצות כשברמת שרון חזרה נועה גנור והוחלפו 2 זרות ובראשון לציון הוחלפה בברלי במינסי – כך שהרבה להסיק מאותו המשחק, אין.

(אליצור חולון – מכבי 'בן' בנות אשדוד (19:00, בי"ס "קציר", חולון

שופטים: אורי שלהבי, מרקו בני, ינון גיא

המשחק שיפתח את המחזור הוא מסקרן במיוחד. על פניו, מדובר בעוד משחק ליגה בין רבע גמר הגביע לשמינית גמר היורוקאפ. בפועל הפך המשחק לחשוב במיוחד בעיקר מנטאלית. אם ביום חמישי 'הודהמה' אשדוד בביתה כשהודחה ע"י חולון, הערב (ראשון), 72 שעות בלבד מאז ההפסד תתארח אשדוד בחולון. לכאורה, הכנה למשחק החשוב מול ונציה, בפועל משחק שהפסד בו (שישלים הפסד כפול לחולון) מביא את אשדוד בצורה הקשה ביותר למשחק מכריע באירופה. לעדן ענבר, מאמן הקבוצה, מחכה משימה לא פשוטה כלל לנווט בין עייפות השחקניות לניצחון שחייבות לקבל כדי להחזיר את הביטחון ולהכניס כמה שיותר שחקניות (בעיקר מהספסל) לכושר משחק כדי לעבות את הסגל שיחסר בוסמניות במשחק שיתקיים ברביעי. בחולון עשו הישג גדול במיוחד בחמישי ומגיעות למשחק כקבוצה הרביעית בליגה מרחק משחק מהמקום החמישי וכחברה בחצי גמר הגביע. כך שהיא קבוצת צמרת לכל דבר וצריכה להתמודד עם הלחץ והציפיות מצד אחד ומהצד השני עם העייפות בסגל של 6 שחקניות שעשה מעל ומעבר ביום חמישי.

מה היה בסיבוב הקודם: כ"כ שונה ממה שקרה במשחק הגביע. אם בגביע חולון עלתה ליתרון קטן ברבע הראשון ושמרה עליו לכל אורך המשחק עד לניצחון בסיום, בליגה פתחה אז אשדוד בריצת 25-2 ברבע הראשון ושלטה בעצמה במשחק לכל אורכו (79:54). באותו המשחק בלטו אבדי ודורון, אך לצידן טיפני ג'קסון עם דאבל-דאבל והיא תחסר במיוחד במשחק הקרוב, כפי שכבר נוכחנו לראות במשחק הגביע אותו ניצחה חולון (66:59).

מה השתנה מאז?: מאז הסיבוב הקודם איבדה אשדוד את טיפני ג'קסון ששברה את ידה ובמקומה הוחתמה לחודש בשארה גרייבס, טמיקה ג'ונסון שוחררה ובמקומה הגיעה אריקה ווילר ובחולון חיזקו את הסגל עם בר גילינסקי בזמן שאורטל אורן פצועה. כל אלה כבר נבחנו ביום חמישי האחרון בגביע שכאמור הסתיים בניצחונה של חולון, מאז לא השתנה הרבה מלבד ענייני ביטחון עצמי.

(מכבי רעננה – בנות הרצליה (19:00, תיכון "אביב", רעננה

שופטים: דוד קולנגי, גיל גורדון, אלכס נפתלי

מכבי רעננה בוודאי מרגישה מקופחת. יריבותיה לתחתית מעגן מיכאל ופתח תקווה כבר ניצחו את הרצליה העונה והיא – היא בינתיים עם הפסד ב-30 הפרש מהסיבוב הקודם. רעננה מגיעה למשחק עם הרבה ביטחון אחרי שני ניצחונות רצופים שהעלו אותה למקום השישי בטבלה. הרצליה אמנם ניצחה במחזור האחרון את חולון (76:65) אבל למשחק תגיע עם זיכרון ההדחה מהגביע. על פניו מומנטום חיובי נגד קבוצה מאוכזבת הוא מתכון טוב להמשך הרצף, אבל כשלהרצליה נשאר עכשיו רק תואר אחד להילחם עליו קשה לראות איך רעננה תשלים גם היא ניצחון על הרצליה כמו חברותיה לחלק התחתון של הטבלה. הרצליה מצידה התמקמה במקום השלישי רחוקה שני משחקים מהשניה בטבלה אך בעיקר שלושה משחקים מהמקום החמישי, כך שכבר בשלב זה יכולה להיות רגועה למקומה בפיינל פור ואם תשלים עם ההדחה יש לקבוצה עוד כחודש וחצי לחבר את בואייט לקבוצה כדי שתהיה שוברת השוויון שהיא ולעבוד על התרומה של הישראליות שאת חסרונן הרגישו מול 34 הנקודות שתרמו הישראליות של פ"ת.

מה היה בסיבוב הקודם: בסיבוב הקודם בעיקר היה גארבג' טיים מתמשך. אחרי יתרון 25:15 ברבע הראשון ובמחצית הוכפל ההפרש 42:22. ברגע שעלתה הרצליה ליתרון 60:30, עלו שחקניות הספסל לחצי השני וזכינו לראות נקודות בכורה של שלי סירקיס מרעננה ובהרצליה נופר שלום עם שיא עונתי 11 נקודות.

מה השתנה מאז?: סיירה בורדיק שהיתה שחקנית הפנים של הרצליה וסיימה עם 16 נקודות הוחלפה באימאני בואייט וברעננה ג'קסון עם 16 נקודות משלה וביאס שלא הירבתה לשחק באותו משחק עקב פציעה הוחלפו בג'יידה פיין ואשלי האוטס.

(מכבי רמת חן/בליך – הפועל פתח תקוה (19:00, "זיסמן", רמת גן 

שופטים: זיו רדומסקי, ערן שמואל, שלומי מערבי 

בסיבוב הקודם מכבי רמת חן התגברה בקלות על הפועל פתח תקווה במשחקו הראשון של אלי רבי על הקווים והנחילה לה הפסד שלישי ברציפות. המשחק הקרוב צפוי להיות חד צדדי כיאה למפגש קצוות בין המוליכה לקבוצה שבמקום השמיני, אך כך גם חשבו בהרצליה ערב הדחתן מהגביע בפתח תקווה ורמת חן בוודאי שלא מקלה ראש במשחק הקרוב אחרי שראתה כבר שיכולה להסתבך כשפיגרה במחצית נגד מעגן מיכאל וגם נגד רמת השרון שעלתה עם שתי זרות התקשתה רמת חן במשך 3 רבעים וחצי לפני שברחה לניצחון. מעניין לראות את צ'לסי הופקינס שבסיבוב שעבר היה זה משחקה האחרון עם טריפל דאבל ואולי תצליח לקבוע את הרביעי שלה העונה. בפ"ת הזרקור יהיה על אשלי בברלי שהיתה במוקד הסערה בימים האחרונים, כשבפתח תקווה החליטו להשאירה אחרי שכבר נמצאה לה מחליפה ועכשיו חובת ההוכחה על הרוקית שהגיעה מראשל"צ. 

מה היה בסיבוב הקודם: היה משחק חד צדדי עם 40:30 במחצית ובאמצע הרבע השלישי כבר 65:33. רובנה קמפבל היתה הבולטת בפ"ת עם 17 נקודות בדאבל-דאבל.ברמת חן היו 6 שחקניות שקלעו בדו-ספרתי כשמעל כולן היתה אליסה בארון 24 נקודות. 

מה השתנה מאז?: ברמת חן חזרה לשחק דניאל רבר שלא שיחקה באותו המשחק והיא כבר מתקדמת לכושר משחק טוב, בפתח תקווה החליפו את קריסמה צ'אפמן וניקי דיקסון באשלי בברלי וקריסטל ברדפורד. הפציעה של גוט בפ"ת גם הקפיצה את לירז קניג לחמישייה וזה השתלם כך שפ"ת שרמת חן צפויה לפגוש היא קבוצה חזקה ומחוברת יותר (עברה סיבוב שלם תחת אלי רבי ולא רק שני אימונים) אך עדיין רמת חן אמורה לעבור את המשוכה בשלום.