על נשים: סופרים לאחור לקראת עוד מחזור

מחזור הפלייאוף השלישי ממשיך את הספירה לאחור לקראת סוף העונה. רמת חן תישאר ראשונה גם בסיומו, אשדוד שניה קיים סיכוי שהרצליה תאבד את המקום השלישי לרמת השרון וזו השאלה הכי מסקרנת. במקביל הקבוצות סופרות פצועות כשלא ברור עם כמה זרות יופיעו כל קבוצות הצמרת וכשהן חושבת על אפריל, כנראה שיסכנו אותן כמה שפחות. מחזור שכולם ירצו לצלוח בשלום.


| מאיר פרייליכמן

המשחק המשודר: בנות הרצליה – מכבי רמת חן/בליך (18:10, תיכון "היובל", הרצליה) – שידור ישיר בספורט 5+

המאזן בין הקבוצות עומד על 1-1. בסיבוב הראשון יצאה הרצליה ל"זיסמן" והנחילה לרמת חן את הפסדה הראשון העונה 94:84. כחודש וחצי לאחר מכן, בגומלין, רמת חן התארחה אצל הרצליה וגברה עליה 80:69, היה זה משחק צמוד במיוחד שהתוצאה בסיום גם היתה יתרון השיא במשחק במשחק הראשון היתה אותה תצוגה נדירה של היל והמפטון עם 71 נקודות (הולמס ואדאמס קלעו יחד "רק" 43 נקודות). הרצליה במשחק השני הופיעה ללא טיילר היל שצפויה להיעדר גם מהמשחק הקרוב, אך בניגוד למשחק האחרון בו קישה המפטון סיימה עם 37 נקודות, ככל הנראה תחסר להרצליה גם השחקנית הזו, ברמת חן בלטה אז הופקינס עם 25 נקודות ו-13 ריב' והיא תעמוד לרשות קבוצתה גם במשחק הקרוב. למרות שהקבוצות צפויות להופיע בסגלים חסרים ובעיקר להתחיל לחלק כוחות ולשמור על הרגליים לשלבים המכריעים של העונה, המשחק הקרוב בין השתיים מסקרן משתי סיבות עיקריות. הראשונה מי תשבור את השוויון במאזן בין הקבוצות. הסיבה השניה היא שאם התשובה לשאלה הראשונה תהיה רמת חן, קיים סיכוי לא מבוטל שהשתיים ייפגשו בסדרת חצי הגמר. חשיבות המשחק להמשך העונה (1-5): 2. המשחק קיבל את הציון 2 בעיקר כי לא נעים לתת למשחק המרכזי את הציון הנמוך ביותר. אפשר לומר שמדובר בשתי קבוצות שעוד ייפגשו בעתיד, אבל שתיהן יגיעו בכושר אחר וכנראה בסגלים אחרים, כך שהמשחק הקרוב לא יישקף יותר מדי ואם הן ייפגשו בהמשך, זה יהיה במשחקים הרבה יותר חשובים (שגם יקבלו ציון יותר גבוה).

א.ס. רמת השרון – אליצור חולון (19:00, "אורנים", רמת השרון)

המאזן בין הקבוצות עומד על 2-0, לחולון. המשחק הראשון בין השתיים היה בשיא המשבר של רמת השרון, בסגל חסר ופצוע ניצחה חולון 71:65. בסיבוב השני רמת השרון כבר הגיעה כשירה ובסגל מלא אך גם כשידעה שהבטיחה את המקום הרביעי וכשחולון נלחמה על הישרדותה בפלייאוף העליון הקבוצה שהיתה צריכה יותר את הניצחון השיגה אותו 76:71. מה יקרה במשחק הקרוב כששתי הקבוצות לא צריכות את הניצחון? נכון, זה אולי לא מדויק, חולון צריכה את הניצחון כי אם תנצח את המשחק הנוכחי (אבל גם את כל אלה שיבואו אחריו) היא יכולה עוד להתברג בפיינל פור. רמת השרון צריכה ניצחון שיכול להעלות אותה למקום השלישי ולמפגש בחצי הגמר נגד אשדוד. התרחיש הראשוני תיאורטי, התרחיש השני לא האטרקטיבי ביותר שאפשר לתאר וכשלשתי הקבוצות עוד צפוי משחק בחצי גמר גביע המדינה בעוד 10 ימים קשה להאמין ש"יתאבדו" על המשחק. חשיבות המשחק להמשך העונה (1-5): 2. תארו לכם את הסיטואציה הבאה. חולון מנצחת את רמת השרון שוב ביום שני תנצח גם את רעננה ותגיע למשחק האחרון של העונה נגד רמת חן במשחק שבו ניצחון יכניס אותה ל1-4. רק בגלל הסיכוי לתרחיש הזה המשחק לא קיבל ציון נמוך יותר.

מכבי 'בן' בנות אשדוד – מכבי רעננה (19:00, "הקריה", אשדוד)

המאזן בין הקבוצות עומד על 2-0, לאשדוד (וגם ניצחון בגביע). רעננה קיבלה את אשדוד בסיבוב המוקדם של הגביע ונכנעה לה 86:36. בשני המשחקים הבאים שהתקיימו בליגה ניצחה אשדוד פעמיים נוספות בהפרש זהה 42 נקודות בכל אחד מהמשחקים. ה-משחק של העונה. אחרי שאמרנו את זה, קצת רצינות. הבדלי הרמות ברורים, רעננה עשתה את שלה בכך שהעפילה לפלייאוף העליון וביום שני הקרוב תקיים משחק שיכול עוד להוביל אותה גם למקום החמישי. המשחק בו יחסית הכוחות ברורים, הוא גם זה שמאפשר לסגל הצעיר של רעננה לצבור נסיון. מספר דו ספרתי של דקות קיבלו שחקניות העתיד של רעננה, שיר תירוש, ליעד אורבך, סהר דגן וגם שלי סירקיס הצעירה. במשחק השני בין הקבוצות שוב קיבלו מספר דומה כששיר תירוש סיימה עם 19 נקודות וליעד אורבך עלתה בחמישייה ושיחקה 20 דקות. כך מקדמים את דור העתיד. באשדוד? הן ינסו לחבר מחדש את הקבוצה שהפסידה במחזור האחרון לרמת חן וסובלת מפציעות, מעזיבתה של גרייבס מחבלי הקליטה המחודשת של ג'קסון ובאופן כללי צריכה עוד פיינל הכנה לפני משחקי הגמר סל. חשיבות המשחק להמשך העונה (1-5): 1. להסביר?