על נשים: סיבוב חדש בפתח

.המעבר לפעמיים בשבוע לא מאפשר אפילו סיכומים לסיבוב הראשון וכבר חדש בפתח. המשחק המרכזי יחזיר אותנו לאשדוד נגד הרצליה עם מפגש ראש בראש של שתי הזרות החדשות שמבטיחות הרבה שואו, בוייאט ו-ווילר. חולון תנסה להמשיך את היכולת הטובה כשתארח את פ"ת ורמת חן תצא לזיכרון יעקב למשחק קצוות, בו המארחת תקווה לשחזר את ההפתעה על הרצליה גם מול המוליכה הנוכחית. המשחק בין רמה"ש ורעננה נדחה והרבה מחמאות מגיעות על כך למנהלת


| safsal

+המשחק המרכזי: מכבי 'בן' בנות אשדוד – בנות הרצליה (19:30, "הקריה", אשדוד) - ספורט 5

שופטים: אלי מרון, דרור גלפז, רועי נקר ראשית, ברכות לליעד סואץ-קרני, על התואר שזכתה לו –כדורסלנית השנה. סואץ-קרני, היא יותר מכדורסלנית, היא השגרירה של הענף כמעט בכל מקום ומדיה, בקהילה, ברשתות החברתיות, על המגרש ומחוץ לו. היא הדמות שיכולה להוציא את שחקניות הכדורסל ואולי את הענף מהמקום שבו הוא נמצא, אבל בינתיים היא מן הסתם רוצה להוביל את הרצליה לניצחון על אשדוד, אז זה מה שמצפה :בחמישי ה-משחק, שכולם מחכים לו. בליגה שיש בה 3 קבוצות שמתמודדות על אליפות יש בסיבוב 3 משחקים שהם 'וואו'. משחק שבסיבוב הקודם הלך להארכה, הציג יכולת גבוהה של ישראליות בשני הצדדים (דורון ולויצקי בצד אחד וסואץ קרני ופלג-פלץ בצד השני) מציג הפעם את אותן ישראליות ולצידן שתי זרות חדשות עם נתונים להיות אחד הדברים הלוהטים של החורף בליגה. כל העניין בשילוב העובדה שמדובר במשחק צמרת וסוף-סוף אנחנו חוזרים למשחק מרכזי כהלכתו ואפילו בשעה אטרקטיבית במיוחד. ממוצעים בלתי נתפסים מציגות הזרות של הרצליה העונה. 23.6 נק' בממוצע להיל ו-22 נק' בממוצע של המפטון הם יותר ממה שעושות בקבוצות אחרות גם 3 זרות יחד. אבל כשאת האסיסטים מובילה היל עם 3.9 בממוצע חסר משהו בקבוצתיות של הרצליה ואולי עכשיו כשהקבוצה התחברה אחרי סיבוב מוצלח יצליחו הזרות להוריד מהעומס על עצמן ולהכניס את האחרות למשחק. באשדוד בוודאי מרוצים מההתקדמות של אבדי בשבועיים האחרונים שלוקחת על עצמה הרבה יותר וקולעת מספרים דו ספרתיים זה איפשר לתת לג'קסון ודורון דקות מנוחה בחודש העמוס ולקבל את הסגל רענן לקראת המשחק שצפוי להחזיר קצת 'ברק' לליגה בתקווה שגם יבואו אוהדים והשידור הישיר יקבל אווירה שתעשה חשק לסיבוב הקרוב. מה היה בסיבוב הקודם: מכבי אשדוד ניצחה, אחרי הארכה 76:71. המשחק היחיד בסיבוב הראשון שהגיע להארכה היה במשחק נהדר בין השתיים. היל (23 נק') והמפטון (17 נק') הראו כבר במחזור הפתיחה שהן צמד התקפי נהדר אבל מולן היו צמד ישראליות שי דורון (21 נק') ולויצקי (16 נק') שהראו שבסיס ישראלי עם סיוע זר מנצח גם טריו זרות מוכשר. אשדוד הובילה במחצית 37:28 וב-7 הפרש בסוף הרבע השלישי אך איבדה את היתרון חמש דקות לסיום לפני שהמשחק הלך להארכה בו דורון עם 6 נקודות אישיות נתנה לאשדוד פתיחה ברגע ימין. מה השתנה מאז?: זו הזדמנות לספר לבנות הרצליה על טמיקה ג'ונסון, פעם, ממש לא מזמן היתה פה זרה כזו ששיחקה בשורות אשדוד. בסיבוב שעבר שיחקה באשדוד הייטאוור עם 14 נק' ו-6 אס' ובמחזור הקרוב תפגוש אשדוד את אריקה ווילר ובכך פספסה הזדמנות לשחק נגד ג'ונסון שהגיעה במחזור הרביעי ועזבה אחרי התשיעי. אז באשדוד התחדשו עם הרכזת אריקה ווילר שהגיעה ממוליכת הליגה הספרדית ושירה ששון הפכה לשחקנית רוטציה בקבוצה, הן גם שחררו את 2 הבוסמניות, אבל את הרצליה זה פחות מעניין. הרצליה גם תפגוש יריבה שעלתה שלב באירופה, מאומנת וחזקה יותר ואולי בגלל זה הרצליה עשתה את השינוי שלה. בהרצליה יציגו לראשונה את הגבוהה אימאני בואייט, שעפ"י אנשי הרצליה תהיה הגבוהה הטובה בעולם כך שלאשדוד הזכות לשחק נגד אחת כזו, בואייט הגיעה במקום סיירה בורדיק.

(הפועל זיכרון/מעגן מיכאל – מכבי רמת חן/בליך (19:00, תיכון "המושבה", זיכרון יעקב

שופטים: דוד קולנגי, זיו רדומסקי, רותם קוזה אם לא היינו בתחילת הסיבוב השני אפשר היה לנתח את המשחק כמו את אלה מול הרצליה ורמה"ש. מעגן מיכאל הקשתה בביתה מאד על רמת השרון וניצחה את הרצליה כך שהכל אפשרי ב"מושבה" בזיכרון יעקב ואולי אפשר לחשוב על סנסציה. אבל אנחנו לא בסיבוב הראשון ומעגן מיכאל היטב זוכרת את ההפסד בסיבוב הראשון וגם את ההפסד הבייתי לחולון ומהמקום האחרון בליגה קשה לחשוב על האפשרות של מעגן מיכאל להפתיע את מוליכת הליגה ואלופת הסיבוב, קבוצה שקולעת 88 נקודות בממוצע במשחקי החוץ ואפילו באשדוד כבר הצליחה לנצח. לכן אפשר להסתכל פחות על המאקרו ויותר במיקרו. האם צ'לסי הופקינס תחזור לממוצעי טריפל דאבל מהן התרחקה כשבשני המשחקים האחרונים מסרה "רק" 6 אס' ובמשחק האחרון גם הסתפקה רק ב-9 נקודות. אדאמס מאז משחקה הראשון השתפרה וממוצעיה עומדים על 20.9 נק' למשחק. במעגן מיכאל יש כרגע את אלכס הארדן שמובילה את הקבוצה בכל הקטגוריות (16.3 נק', 8.3 ריב' ו-4.4 אס', 3.4 חט') אבל אחת זה לא מספיק ודומינגז ומילר צריכות להיות יציבות יותר ולא להגיע למשחקים של מספר נקודות חד ספרתי. דומינגז בשלושת המשחקים האחרונים הולכת קדימה ואולי זו בשורה טובה (משחק אחרון 15 נק' ו-6 אס') ואם יצליחו לחבר את מילר, יכולים לקרות דברים טובים. עדן רוטברג חייבת עוד משחקים כמו האחרון, אחרי שפתחה את העונה עם 5 נקודות חייבת להראות בפתיחת הסיבוב השני את השיפור, אפילו אם זה מול רמת חן. בסה"כ קשה להמר פה על הפתעה, אבל למען הקהל שמתמיד ומגיעה, לפחות התמודדות צמודה. מה היה בסיבוב הקודם: משחקה הראשון של מעגן מיכאל בליגת העל היה בזיסמן. רמת חן לא נתנה ליריבה הרבה זמן להנות מהחוויה והסבירה להן שהחיים בליגת העל לא קלים. 29:8 היתה התוצאה ברבע הראשון, 43 הפרש היתה התוצאה בסיום (94:51). מאז מעגן מיכאל הבינה שקל באמת לא יהיה ולמרות ניצחון על הרצליה החזקה סיימה את הסיבוב במקום האחרון. באותו המשחק הציגה רמת חן לראשונה את אדאמס הדומיננטית במשחק סולידי יחסית של 15 נק' והופקינס התחילה עם טריפל-דאבל ראשון (11 נק', 13 אס', 14 ריב') מתוך שלושה רצופים. מה השתנה מאז?: וואו! כלום!! בליגה שהקבוצות מביאות בהן שחקניות כדי להחליף אותן, הנה משחק בין שתיים שהשאירו את אותם הסגלים, אותם מאמנים על הקווים, אז אחת מוליכה את הליגה והשניה נועלת אותה אבל בשתיהן שמים דגש קודם כל על דרך ושיטה ואח"כ על הפתרונות הקלים של לשנות לשם השינוי. אם בכל זאת מחפשים עדכונים קלים, אז ברמת חן החלימה דניאל רבר מהפציעה ותעמוד לרשותה של שירה העליון במשחק הקרוב, במעגן מיכאל שיחררו את אורלי זילברברג לחיפה ושילבו את מעיין לוי ברוטציה בצורה משמעותית יותר. כן, זה משעמם כמו שזה נשמע וזו המחמאה הכי טובה לשתיים.

(אליצור חולון – הפועל פתח תקווה (19:00, בי"ס "קציר", חולון

שופטים: גיא סימאני, שי מרון, שלומי מערבי מאז המחזור החמישי אליצור חולון התחילה להתחבר. את העונה פתחו עם זרות אחרות שהספיקו לנצח את פ"ת אבל כנראה שלא ליותר מזה וכבר בפגרה הוחלפו. משם חולון ניצחה את רעננה, כמעט וגברה על רמת חן וגם אחרי הפסד לראשל"צ סגרה את הסיבוב עם שני ניצחונות רצופים בדרך למקום הרביעי מרחק משחק מהחמישי. הורנבאקל מוליכה את הקבוצה עם 16 נק' ו-6.5 אס' וינגיפה מוליכה את הקבוצה עם 19.5 נק' ו-12.5 ריב'. ווקר שמוסיפה 14.5 נק' ו-10.8 ריב' הובילו את חולון לסיבוב ראשון מצוין שעכשיו מעביר אליהן את הלחץ לשמור על המקום ברביעייה. בפ"ת ינסו לצאת מהתחתית אליה נקלעו, אבל זה כנראה יהיה קשה מדי. מה היה בסיבוב הקודם: פתח תקווה היתה הראשונה להתרשם מחולון שסיימה את הסיבוב במקום הרביעי. 83:59 ניצחה חולון את הניצחון הגדול ביותר שלה בסיבוב. אח"כ באו רצף הפסדים, אבל אחריהם גם ניצחונות על הקבוצות במקומות 7-9 וגם על רמת השרון וסיימה במאזן 4-4. ינגיפה הראתה שהיא עדיין הגבוהה מהטובות בליגה עם 24 נק', והתחילו לשלב את זליבנסקי ברוטציה כשאורן וקולודני בלטו עם 13 נק' כ"א. מה השתנה מאז?: המון. במאזן 1-1, החליפה חולון שתיים מהזרות ששיחקו בה מלון ובאטלר שקלעו יחד 25 נקודות עזבו ובמקומן הגיעו הורנבאקל ו-ווקר, בשבועות האחרונים זליבנסקי קיבלה מקום בחמישייה במקום אורן אבל מבחינת היכולת חולון של השבוע האחרון טובה כמו בניצחון הראשון. בפ"ת החליפו מאמן כשאלי רבי יהיה הפעם על הקווים, גם זרה החליפו לאחרונה אבל כמו במחזור הראשון גם למשחק הבא מגיעה פ"ת כקבוצת תחתית.