על נשים: סלס מצטרפת לר"ג

הדאבליסטית ממשיכה עם הקו הצעיר בבניה שלה לקראת העונה הבאה, וצירפה לשורותיה גם את גאיה סלס שמגיע אחרי עונה ברמה"ש. סלס מצטרפת לתמר בר-גל, שני ברמן וירדן גרזון שכבר חתמו, ויקנו לר"ג סגל ישראלי צעיר במיוחד בעונה הקרובה.


| safsal

 

הדאבליסטית מכבי עירוני ר"ג ממשיכה לעבוד במרץ לקראת העונה הקרובה, עם החתמה ישראלית נוספת בדמותה של גאיה סלס (20, 1.76). סלס, בוגרת מחלקת הנערות של ראשל"צ, שיחקה בעונה החולפת בא.ס. רמה"ש בה זכתה ל-16 דקות בממוצע בהן תרמה 3.3 נקודות בממוצע למשחק כשהיא שומרת על אחוזים לא רעים מחוץ לקשת. ר"ג תהיה התחנה השלישית של סלס בליגת העל אחרי ששיחקה גם בהפועל ראשל"צ, כשלפני כן זכתה גם בדאבל בליגה הלאומית עם אותה ראשל"צ.

סלס היא לא הצעירה היחידה שהצטרפה הקיץ לר"ג, שתציג 3 ישראליות נוספות מתחת לגיל 20. תמר בר-גל (19.5, 1.80) שהייתה חלק מהסגל בעונה החולפת תמשיך לעונה נוספת. בר-גל, בוגרת האקדמיה בוינגייט, קיבלה לא מעט קרדיט העונה בר"ג והציגה כמה משחקים מוצלחים במיוחד בסדרת הגמר (כולל 8 נקודות במשחק החמישי בסדרה). שחקנית נוספת שיצאה מהאקדמיה ותצטרף לר"ג היא שני ברמן (19, 1.67) ששיחקה העונה באס"א ירושלים מהלאומית. ברמן הגיעה יחד עם ירושלים לחצי גמר הפלייאוף בליגת המשנה כשהיא קולעת קרוב ל-10 נקודות למשחק, ונבחרה גם לחמישיית העונה במחוז הדרומי של הליגה.

צעירה נוספת, ואולי ההחתמה הכי משמעותית של ר"ג הקיץ, היא ירדן גרזון (18, 1.87) שאמורה להיכנס לנעליים הגדולות שהשאירה מאחוריה עדן רוטברג שעזבה לחו"ל. גרזון אומנם לא הצליחה למנוע מרעננה לרדת ללאומית, אבל הייתה אחת הישראליות הבולטות בליגה העונה. מספריה: 13.5 נקודות, 6.7 רב', 4.5 אס' ו-15 חס' למשחק, עם מדד ממוצע של 15.3. היא דורגה שניה בכל הליגה בחסימות למשחק, וראשונה בקרב הישראליות בנקודות.

בנוסף לארבעה האלו, ר"ג גם השאירה לעונה נוספת את שחקנית הנבחרת טל לב (24, 1.81) שהובילה אותה לדאבל העונה. עבור לב זאת תהיה עונה רביעית ברציפות במדי ר"ג, כשלפני זה שיחקה בליגת העל גם בבני יהודה ובא.ס. רמה"ש. לב נחשבת לאחת הישראליות הבכירות בליגה, והובילה השנה את קבוצתה עם 10.6 נק', 5.2 רב', 2.5 אס' ו-1.2 חט' למשחק.

לפני כשבוע ר"ג גם צירפה זרה ראשונה - הפורוורד האמריקאית אליסיה ג'נקינס (27, 1.86).  גנ'קינס מגיעה ארצה אחרי עונה מוצלחת במיוחד בקבוצת TFSE MTK Budapest בסיומה נבחרה לחמישיית העונה בליגה. ג'נקינס סיימה את העונה עם ממוצעים מרשימים של 19.6 נק' ו-11.6 רב' למשחק, והיא דורגה שלישית בליגה בשני המדדים האלו.

לב. ממשיכה לעונה נוספת בר"ג (מנהלת ליגת העל)