על: על ראש הגלבוע

אומנם הפעם זה הלך יותר קשה, אבל גלבוע גליל ממשיכה ברצף נצחונות שלה והמאזן המושלם כשגברה בבית על הפועל ב"ש. העיר חיפה עברה ערב קשה כשהפועל רשמה הפסד ראשון העונה, בבית מול אילת, ומכבי חטפה בראש מירושלים שטיפסה למעלה בטבלה. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

הפועל חיפה 84 - הפועל אילת 97

שתי קבוצות טובות, אבל אחת הייתה טובה יותר. זה התחיל עם 0:4 חיפאי ובין אמצע ראשון לאמצע שני עוד היה שוויון, אבל אז אוונס קיבל 4 דקות מנוחה והובר עלה מהספסל בסערה ואילת לא הסתכלה לאחור. אמנם נגמר 13 אבל הרגיש 25. חיפה נראתה תקועה, קלעה רק שני סלים ברבע השני והפסידה לאילת בכל פרמטר אפשרי, בהזדמנות שניה, במתפרצות, בצבע, בספסל, באס' ובחסימות. משחק שלישי בשבוע עשה שמות ברגליים האדומות וביום שני מחכה לה מכבי ת"א שתהיה עייפה לא פחות.

אהבנו: יופי של קבוצה אילת. מאומנת, שולטת בקצב, קולעת נהדר, מסתדרת עם שני פצועים (פראתר ובן משה), מחליפה סוגי הגנות בהצלחה, סוגרת לריבאונד ובקיצור משחקת אחלה כדורסל. בחיפה רק סיגרס הופיע ונתן עוד הצגה: 27 נק', 67% ל-3, 83% מהקו, 5 כ"ח, 4 אס', 2 חס', מדד 30 (הגבוה במגרש) וכל זה ב-37 דק'. לא נגמר הבחור. לא נגמר.

לא אהבנו: היה משעמם. אילת הרגה את המשחק כמעט בלי להתאמץ. בתחילת שלישי חיפה עוד הורידה למינוס 3 אבל אז חטפה 10-0 תוך 2 דק' מפראתרגלנד ומאמצע שלישי רק חיכינו שיגמר. חיפה חייבת שיפור בסגירה לריבאונד ולמצוא תשובות בצבע כי הערב זה לא עבד. היא גם ממש התקשתה במשחק העומד והשלשות (41%) הגיעו כבר כשהכל היה גמור.

 

הפועל ירושלים 111 - מכבי חיפה 77

אם חשבנו שמשעמם זה כשהמשחק הראשון נגמר כבר באמצע שלישי, מה נגיד על השני שנגמר עוד לפני שהוא התחיל? ירושלים רקדה על הפרקט, בראשותו של סולן הלהקה קרמר שהעמיד שורה סטטית נדירה: 29 נק', 13 כ"ח, 7 אס', מדד 45 (!) וכל זה ב-25 דק' בלבד. בריימו הוסיף 24 נק' ב-80% ל-3, בלאט עם דאבל דאבל של 12 נק' ו-10 אס'. בחיפה אין מה לציין והיא חייבת להמשיך לעשות שינויים בעוד ועוד עמדות. 2 הזרים שכבר הוחלפו לא שיפרו את מצבה והכל נראה שם כבוי לחלוטין.

אהבנו: את ירושלים.

לא אהבנו: את חיפה.

 

הפועל גלבוע גליל 86 - הפועל ב"ש 73

שתי בלתי מנוצחות משני קצוות הארץ נפגשו בגן נר. הדרומית הגיעה ללא וייס הפצוע והצפונית פתחה במרץ עם 2:14. ריצת 9-0 אורחת איזנה את המצב, אבל המארחים פתחו פער די קבוע של 6-7 נק' והחזיקו אותו עד המחצית. בשלהי שלישי גלבוע שוב פצחה בריצה קלה, אבל בתחילת רביעי 3 ב"ס תוך 4 דק' לרעתם עשו קולות של חזרה בב"ש. אבל לא הרבה יותר מזה, ובסיום 73:86 מקומי.

אהבנו: בגלבוע: קבוצה מאומנת ומאוזנת שמצדיקה את המקום הראשון כשלא פחות מ-5 שחקנים בדאבל פיגרס (לעומת שניים בלבד בב"ש). 45% ל-3. אין מצטיינים. יש קבוצה.

בב"ש: אגאדה וגריפין רשמו כ"א 20 נק' ויותר אבל איפה כל האחרים ?

לא אהבנו: בגלבוע: מיעוט אסיסטים (כך גם בב"ש, בין 12-15 כאלה בלבד בשתי הקבוצות). אמנם פלויד סיים עם 4 חס' ו-10 כ"ח אבל למה רק 3 זריקות? לא מן הראוי היה למסור לו קצת יותר במקומות הנכונים?

בב"ש: בל 1/9 מהשדה ווריק את זיס כ"א 2/9 בלבד כמו גם רק 12 נק' מהספסל ו-28% ל-3 שהיו הסיבות העיקריות להפסד.