על: ערב סגול עמוק

אומנם חולון שיחקה בצהוב הערב, אבל אנחנו מחשיבים אותה כקבוצה סגולה ולפיכך יש לנו שתיים כאלו שרשמו הערב ניצחון בכורה בליגה. הראשונה כאמור היא חולון שגברה על מכבי ת"א, השניה היא עירוני נהריה שניצחה בבית את מכבי חיפה. הפועל ירושלים שמרה על מאזן מושלם כשניצחה בחוץ את הפועל אילת. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

הפועל אילת 79 - הפועל ירושלים 100

קרב הצמרת המוקדם של הערב הפגיש שתי קבוצות במומנטום נהדר עם 4 ניצחונות ליגה רצופים כ"א אבל רק האורחת הייתה זו שהמשיכה את פתיחת העונה המושלמת שלה. האדומים/שחורים השתלטו על המשחק כבר מהרגע הראשון והחזיקו ביתרון דו ספרתי לאורך כל הדרך. בלאט חזר מפגרת הנבחרת חד ובטוח, בראון חזר מהפציעה יעיל ופזיז בו זמנית (ב"ס, טכנית והרחקה תוך חצי דקה), שאילת הופיעה רק לרבע השלישי וגם זה הספיק ל-33:33 בלבד ובסיום 79:100 לי-ם.

אהבנו: את תצוגת השלשות של שתי הקבוצות עם 10/30 לאחת ו-11/25 לשנייה. את הסקור הירושלמי שמתחזקת עד כה בליגה ממוצע עונתי של 94.5 נק'.

לא אהבנו: כלום. היה כיף.

 

עירוני נהרייה 110 - מכבי חיפה 102 (אחרי הארכה)

קרב תחתית צפוני לוהט עם שני מאמנים שסופרים רק הפסדים כשבעלי הבית נושפים בעורף ועם חרב הפיטורים שכבר הוצאה מהנדן. לפחות פרנקו זכה לצאת הערב עם מתנת יום הולדת. המשחק היה צמוד לכל אורכו כשההגנות ממש השתדלו לא להפריע. נהריה תפסה הובלה סמלית בחצי הראשון, חיפה הפכה קלות ברבע השלישי, אלכסנדר התעורר עם 10 נקודות ב-3 דקות לפני הרבע המכריע אבל צוברב'יץ ענה לו עם 6/6 היסטורי מהקו. במצב של 97:97 נהריה החטיאה פעמיים והלכנו להארכה. גם כאן היה צמוד צמוד עד שחצי דקה לסיום ג'פרסון איבד את הראש ואחרי החטאת ליי אפ עשה ב"ס חמישית מיותרת על לוקאס שהגיב ב-6/6 מהקו ובסיום 102:110 נהרייני.  

אהבנו: 31 נק' ללוקאס - שיא קריירה וגם 67% ל-3, 10 סחט' עבירות, 8 אס', 6 כ"ח ומדד 40. כמו כן 25 נק' לסורקין, שיא קריירה גם כן, 11 כ"ח ומדד 32. נהריה עם 47% ל-3. ואת זה שלשלושת השופטים קראו רימון / גוריון / גורדון.

לא אהבנו: את ההגנות (לא פלא ששתי הקבוצות רק/בעיקר מפסידות) ואת תרומת הספסלים (15-17 נק' בלבד).

 

הפועל חולון 79 - מכבי ת"א 76

מכת בכורות בחולון. ניצחון ליגה ראשון למארחים (שהפליאו העונה בתוצאות בכל מסגרת אפשרית ורק בליגה הפסידו) והפסד ליגה ראשון לאלופה. בניגוד לשני המשחקים הקודמים של הערב המשחק הזה היה הגנתי, ישר רואים שמדובר פה בשני מאמנים יוונים. חולון הובילה מהרגע הראשון ושמטה את יתרונה לשתי דקות בתחילת הרבע הרביעי. המארחים הובילו במחצית תודות לנקודות מהזדמנות שניה וריבאונד התקפה, מכבי ת"א רדפה בעיקר בעזרת מתפרצות. בדקה 32 ת"א עברה ליתרון קצרצר ראשון אבל עד אמצע הרבע כבר היה שוויון 72:72. חמישית של וילבקין ושלשה על הבאזר של ה-24 של דה זאו הנהדר קבעה את הכיוון ובסיום 76:79 לסגולים. 

אהבנו: 26 נק' של האריס, 7 חט' של ג'ונסון ובורדיון.

לא אהבנו: 9 איב' של ברייאנט ווילבקין, 17-20 נק' בלבד של הישראלים ורק 13 נק' לספסל החולוני (שניצחה למרות זאת).