עפולה מחזיקת גביע הלאומית

עם אווירה נהדרת ביציע ורבע שלישי קטלני, הפועל עפולה זכתה הערב בגביע הליגה הלאומית שחולק לראשונה. במחצית הראשונה קיבלנו משחק צמוד, אבל אז הגיע רבע של 8-28 מקומי שסגר את הסיפור. (צילום: לימור מלינוף)


| safsal

 

הפועל עפולה זכתה הערב בגביע הליגה הלאומית בפעם הראשונה בהיסטוריה. מברוק. אבל לפני שנדבר על המשחק, בוא נחזור קצת אחורה. כמו שכולם יודעים, נפל הדבר באיגוד הכדורסל והליגה הלאומית פוצלה ממפעל גביע המדינה הראשי וקיבלה גביע משלה. על השאלה אם זה טוב או רע ליהודים כבר דנו מספיק, אז נשאיר את זה בצד. הגביע פה וכמו שזה נראה כרגע - להישאר. השאלה היותר מעניינת, הייתה איך הקבוצות והקהל יקבלו את הגביע הזה.

המפעל הזה נקרא גביע המדינה ליגה לאומית. האם בכלל אפשר לקרוא לו גביע המדינה? מחזיקת גביע המדינה יש רק אחת, והיא תיקבע באמצע פברואר. כל מפעל אחר בארץ, נקרא גביע האיגוד, יש כזה לליגה הארצית וליגה א', ואחד נוסף לליגה ב'. הגביע הזה, לדעתנו לפחות, הוא לא לפה ולא לשם. אין לו יוקרה אמיתית של תואר כמו גביע המדינה, ואין לו את היחודיות של גביע האיגוד של הארצית שמאפשר לקבוצות מה"ליגות הנמוכות" לרשום נקודת ציון נחמדה בעונה. ואגב גם בליגה הארצית יש קבוצות שרואות בגביע יותר מטרד מהזדמנות לקחת תואר...

גם מבחינת עניין לא ברור כמה יש. אומנם שתי הקבוצות הביאו קהל ואווירה טובה ליציעים, אבל אפילו בגמר גביע המדינה לנוער היה יותר קהל ויותר סלב ביציע. קרוב לודאי שגם באיגוד וגם במנהלת הליגה הלאומית, קיוו שלפחות הקבוצות יתייחסו ברצינות למפעל הזה. נכון שספורטאי אמיתי רוצה לנצח כל משחק, אבל סיכוי סביר שגם שם חששו שתהיה איזשהי אווירת 'טורניר הכנה' שהקבוצות יבואו אליו לסמן וי. האם בגלל זה הגיע המענק הכספי (היפה מאוד ש לציין) ל-4 הראשונות? גם אם כן וגם אם לא, כסף זה תמיד תמריץ טוב נוסף להילחם. ואשקלון ועפולה, וגם נהריה וחיפה בחצי הגמר, אכן נלחמו.

 

יאללה, חפרנו מספיק, כדורסל. כאמור אווירה טובה ביציעים, ומחצית ראשונה קצבית במיוחד עם יתרון שזז מצד לצד ותחושה שאנחנו בדרך לעוד דרמה סטייל המפגש בין הקבוצות אי שם במחזור הראשון של הליגה. אבל אז הגיעה המחצית השניה, או יותר נכון הרבע השלישי. עפולה יצאה בטירוף מחדרי ההלבשה, תפרה שלשות וחגגה בצבע, בעוד אשקלון בעיקר מחטיאה ומחטיאה ומוסיפה גם כמה איבודים לקינוח. וונדר בלו, שרבות דובר עליו שהוא מעל הליגה, הראה זאת וגם אנטון שוטובין נתן רבע נהדר, שהסתיים ב-19 הפרש כשאשקלון קולעת 8 נקודות בלבד. הרבע האחרון דמה יותר למחצית הראשונה - קצבי מאוד, הרבה חילופי סלים ולא מעט שלשות משני הצדדים. היתרון של עפולה נשאר סביב ה-20 הפרש, ובסיום 78:96 לעפולה.

המספרים: וונדר בלו סיים את המשחק עם 31 נקודות, וזה למרות אחוזים בינויים. תומר פורת קלע 16 באחוזים טובים, כולל 3/4 ל-3. סטורם וורן הציג אחוז נהדר בצבע בדרך ל-21 נקודות, אבל גם רשם 0/5 ל-3. הקבוצות רשמו מספר דומה של איבודים, אסיסטים וכדורים חוזרים. עפולה פשוט קלעה באחוזים הרבה יותר טובים (62% ל-2) והשאיר פחות נקודות על הקו.