עתודה: פתיחה ברגל ימין

אחרי 8 דקות כבר הוליכה הנבחרת 25:8. משם זה היה פחות או יותר לפרוטוקול כשגם יכולת בינונית (וערב קליעה נהדר מחוץ לקשת של דור סער) הספיקה לניצחון קל על בריטניה. עכשיו מתחילה האליפות (צילום: FIBA.COM)


| שי ברק

נבחרת עתודה ישראל 72 - נבחרת עתודה בריטניה 55

נבחרת ישראל עלתה לשחק עם עדן רוטברג, יערה יצחקי, נוגה פלג פלץ, צליל וטורי ואלי רוזנבלום.

בדקות הראשונות הנבחרת דחפה את הכדור פנימה לרוזנבלום שקלעה את ארבע הנקודות הראשונות במשחק. עוד חמש נקודות של עדן רוטברג ובתוך שתי דקות יתרון 9:2 לכחולות לבנות. דקה חלפה, גם פסק זמן בריטי, ואחרי אסיסט שלישי של פלג פלץ ושלשה של וטורי זינק היתרון הישראלי לדו ספרתי 16:4.

משם המחצית התנהלה ברובה סביב היתרון הדו ספרתי כשבצד אחד שלשה של פופוביץ ובצד השני דור סער ענתה מיד, המשיכו חדד, יצחקי ואורבך לברוח עד 25:8, דקה וחצי לסוף הרבע מול הרפיון והרכות הבריטית. ההמשך היה דומה ועם יתרון 16-7 בכדורים חוזרים ו7 אסיסטים מול איבוד אחד, ירדה הנבחרת ביתרון 25:9 בתום הרבע הראשון. 

 

אחרי שבשתי הדקות הראשונות של הרבע השני היתה התוצאה 2-0 לבריטניה מיהר הספסל הישראלי והזעיק פסק זמן. הנקודות הראשונות של הנבחרת הגיעו אחרי דקה כשיצחקי מצאה את פלג פלץ לשלשה, שהחזירה את ההפרש ל-13 נקודות (28:15).

הנבחרת הישראלית חילקה את הדקות כדי להימנע מעבירות ועייפות ושמרה על הפרש דו ספרתי (12 נקודות) במקום להכריע את המשחק כבר ברבע הראשון. כל מהלך שניסתה הנבחרת הבריטית לייצר נתקלה ברוזנבלום ששינתה זריקות, חסמה וחטפה. 

אחרי קרוב לארבע דקות שהתוצאה נקבעה על 32:21 ונותרה ללא שינוי, הצליחו בריטניה בדקה האחרונה של הרבע לחזור עד 32:25, אבל דור סער היתה זו שבשלשה חשובה החזירה את ההפרש לדו ספרתי בהפסקה, 35:25.

 

סה"כ רבע בכורה מוצלח לנבחרת העתודה שהדקות בה חולקו בין 8 שחקניות הסגל כמעט שווה בשווה, כשנתונים בולטים נוספים הם 7 כ"ח שקלטה וטורי (כולם ברבע הראשון), 4 אסיסטים שחילקה יערה יצחקי ועוד 3 שמסרה פלג פלץ (סה"כ 9 אסיסטים קבוצתיים ברבע). ישראל ממשיכה להוביל בריבאונד גם בהפסקה 31:24.

 

פתיחת המחצית השניה היתה נוראית. באווירת גארבג' בריטניה לקחו זריקות רעות מרחוק ולא פגעו בטבעת, הנבחר הסתבכה עם זריקות קשות וארבע דקות ברבע התוצאה נותרה ללא שינוי. אז חטיפת כדור ומתפרצת של רוטברג וסער הסתיימה בנקודות של האחרונה , ועוד מהלך בין השתיים מצא את סער לשלשה חופשית מול הסל והנבחרת התרחקה ליתרון 15 (40:25) שהשכיח את הפתיחה. בכלל משחק נהדר של דור סער עם 4 שלשות ב-100 אחוזים מחוץ לקשת, 43:27.

אחרי דקות ארוכות מדי בהן פלג פלץ נחה על הספסל, חזרו הבריטיות בהדרגה עד 43:34, דקה וחצי לסוף הרבע. פלג פלץ נכנסה יחד עם שירה בן דוד ומיד הראשונה מצאה את האחרונה לנקודות שאחריהן פלג פלץ השלימה גם שתי נקודות מהקו ובמקום להיכנס לרבע האחרון בהפרש חד ספרתי ירדה נבחרת העתודה ביתרון מרגיע 49:36.

 

עם שתי שלשות של עדן רוטברג ונקודות של יערה יצחקי ענתה הנבחרת לנסיונות החזרה של בריטניה שפעמיים הורידה את ההפרש ל-10 נקודות בפתיחת הרבע האחרון. השתיים שמרו את העתודה ביתרון 54:41, שמונה דקות לסיום. עוד שתי דקות חלפו ללא נקודות בשתי הצדדים וכשליעד אורבך קלטה כדור חוזר בהתקפה ועשתה את הנקודות שהעכלו את הנבחרת ליתרון 15, נראה היה שהוכרע המשחק.   הנבחרת הישראלית המשיכה לרדת לרמה של בריטניה ואיפשרה להן פעם אחר פעם להתקרב לאזור ה-10 נקודות , אבל פעם רוטברג ופעם השלשה החמישית של דור סער החזירו את הנבחרת להפרש 12-13 נקודות (61:48). 

עד הסיום היתה זו תחושה של גארבג' כשבשתי הנבחרות לא שיחקו הגנה ועד לסיום תיקנו את הסקור הנמוך לתוצאה הולמת למשחק כדורסל. 

 

הכיף של משחק הפתיחה מסתיים כבר מחר נגד הנבחרת הליטאית החזקה שתחל לשחק מיד לאחר המשחק של ישראל.

 

קלעו לנבחרת העתודה:

דור סער (3 אס', 1 ריב', 3 חט') ועדן רוטברג (3 אס', 4 ריב', 2 חט') 17 נק' כ"א

אלי רוזנבלום 10 נק' (7 ריב', 2 חט')

נוגה פלג פלץ 9 נק' (7 ריב', 4 אס')

ליעד אורבך 8 נק' (4 ריב', 5 חט')

יערה יצחקי 4 נק' (2 ריב', 5 אס', 3 חט')

צליל וטורי 3 נק' (11 ריב', 3 אס', 2 חט')

שירה בן דוד והדר חדד 2 נק כ"א

שיחקו ולא קלעו: רוני גולדין, סהר דגן ומיקה יקיר.