פסטיבל מספרי הסיפורים

גם ספסל מצטרף לטרנד שכובד את הרשת, ואספנו עבורכם כמה סיפורים מעניינים ומוזרים במיוחד מהעונה החולפת בליגה הלאומית. מצרות האופנה של גליל עליון ורעננה, דרך צרות עם זרים, צרות עם נשים, הרחקות של מאמנים ויש אפילו בונוס - שלושה סיפורים מהלאומית נשים. (צילום: לימור מלינוף)


| לילך וייס

 

* הפועל גליל עליון ומאז ומעולם בערך שיחקה עם מדים אדומים. אז למה לטורניר פתיחת העונה של הליגה היא הופיעה בצבע כחול? לא, לא מדובר בהחלטה אופנתית אלא פשוט כי זה מה שהיא קיבלה מחברת ההלבשה שלה. הזמינו אדום, הגיע כחול, זה מה יש. תתמודדו.

* מאמנים שמורחקים ממשחקים זה דבר די נפוץ בארצנו. מאמנים שמורחקים, וקצת לאחר מכן גם העוזר מאמן שלהם מורחק, זה כבר פחות נפוץ. מאמנים שמורחקים ואז מישהו בטעות מצלם אותם מציצים מהדלת של האולם על המשחק, זה כבר די נדיר. וכל זה קרה במשחק של הפועל ר"גבעתיים מול קרית מוצקין. חנן הירשוביץ הורחק ברבע השני, עוזרו אורן מנסקי הורחק ברבע הרביעי, ר"גבעתיים ניצחה ותמונה אחת נכנסה להיסטוריה.

* לא קל להגיע מארה"ב לארץ, ולהשאיר את המשפחה מאחור. ויש כאלה שזה משפיע עליהם הרבה יותר מעל ההאחרים. לא נפרסם שמות, אבל אחד הזרים שלבש העונה אדום הגיע לארץ ללא האישה והילד שנשארו אי שם מעבר לים. התוצאה - 5 הפסדים ורק שני ניצחונות, כשהוא סובל מבעיית עבירות ומעמיד ממוצעים נמוכים מדי לזר. וכאילו בקסם כשהאישה והילד מגיעים ארצה - 9 ניצחונות רצופים, ממוצעים כמעט מוכפלים והאחוזים נוסקים. קבוצות קחו את זה כמוסר השכל לעונה הבאה.

 

* לקבוצת הנשים של גליל עליון יש המון "מזל" כשזה מגיע לשופטים. לא ברור למה, אבל כבר פעם שניה שדווקא במשחק שלה לא מגיעים שופטים. העונה זה קרה לה בבית מול אליצור ת"א, כלמשחק שהיה אמור להתחיל ב-19:30 הוקפץ שופט עם טרנינג שבמקרה היה בסביבה והחל אותו לקראת 20:00. הזיה.

* לא רק מבעיות אופנה סבלה העונה גליל עליון, אלא גם ממכת פציעות רצינית, שגררה אותה לחילופי זרים. אי שם בסוף נובמבר היא הצליחה לשים את היד על מחליף ראוי במיוחד, ובמשחק ביתי מול חבל מודיעין היא הציגה לראווה את הרכש החדש והנוצץ - רוברט גלן. ומקץ 4 דקות הבחור פורק כתף ועולה באמבולנס לבי''ח זיו בצפת, ובי בי לעונת 19/20. החלפתם מזוזות מאז כן?

* אז הצרות של גליל עם חילופי זרים וענייני אופנה? ברעננה עשו חכם יותר ושילבו אותן ביחד. וככה יצא שבמשחק החוץ של רעננה ביבנה, טיילור ווידמן עלה לשחק עם החולצה של בראון אחרי ששלו לא הגיעה לשפלה. זה לא הפריע לו לסיים את המשחק עם דאבל דאבל.

* הולך וחוזר. באמצא דצמבר הפועל חבל מודיעין החליטה לשחרר את רז ניסים כהן, אחרי תקרית עם אוהדי הפועל חיפה. עובר שבוע, חבל מודיעין מפסידה לר"גבעתיים ומסתבכת בתחתית, ומחליטה להחזיר את ניסים כהן ולעדכן שהשחקן רק הושעה ולא שוחרר.

טיילר ווידמן - בראון (צילום: הראל שורצברג)

 

* אוקי אז אם יש צרות אופנה - יש לנו את האדם הנכון עבורכם. בקיץ נחת בארץ אחד ג'סטין הארטס והצטרף להפועל חיפה. הוא שוחרר די מהר מהקבוצה כי 'לא שומר, לא חודר, כל הזמן אדיש', אבל יכול להיות שזה פשוט כי ב-2019 הוא הגשים חלום והפך למעצב אופנה. צריכים בגדים לחג? בקרו באתר הקולקציה שלו. אגב לטענתו השם של הקולקציה, 'ראם', היא מילה בעברית עתיקה, אנחנו בודקים את הנושא מול הדתיים של המערכת.

* ואם כבר בחילופי מקצועות עסקנו - אז גם ג'ני טודרוב, שחקנית הגלבוע, מצאה לה העונה עיסוק מעניין חדש, כשהחלה לאמן קבוצת כדורגל בנות במסגרת עמותת 'בועטות'. אנחנו סולחים לה על המעבר לענף ה*ביפ* כי אנחנו אוהבים אותה וזה.

* וסיפור אחרון חביב גם הוא מהלאומית נשים. שבת בערב, אי שם בתחילת פברואר, נתניה מארחת את כאוכב למשחק השלמה. רבע שעה לפני תחילת המשחק, הפסקת חשמל בכל האזור, כולל באולם. זורקים קצת בחושך, עושים סלפי למזכרת, מתלבטים קצת, ומחליטים לעבור לאולם אחר בעיר. הקבוצות והשופטים עושים את דרכם החוצה למכוניות, ואיך שמתחילים להכוונן לנסיעה האורות חוזרים באולם. עוצרים, מתלבטים, בודקים עם השופטים, מחליטים להישאר באולם המקורי. חוזרים לאולם, האורות עדיין לא נדלקו באופן סופי, אומרים שיקח קצת זמן. מחכים, מתלבטים, והאורות נכבים שוב. יאללה, עכשיו באמת עוברים לאולם השני. באולם השני התאורה לא הייתה הרבה יותר טובה מהאולם נטול האורות אגב, אבל המשחק עבר בשלום וכאוכב ניצחה.

מחכים שיהיה אור בנתניה