צודק או לא, חוק זה חוק

ארוע די נדיר קרה אמש במחוזותינו - הפסקת חשמל של קרוב לשעה בחצי גמר הפלייאוף. בלי קשר למי אשם, מיד צודק או האם זה ספורטיבי, אנחנו על סף קביעת העולה לגמר מחוץ למגרש. כי זה מה שהחוק קובע, והפעם החוק בצד של גלבוע. צוד בדיחי על ארועי אתמול בגן נר.


| צוד בדיחי

 

גילוי נאות: אני לא אוהב את גיא פניני, בכלל לא. מכל הסיבות שאתם יכולים לתאר לעצמכם. ולכן, על אף שזה עולה לי בבריאות, אני פותח את הטור באמירה שפניני אמר אתמול משהו נכון ואמיתי. במהלך הפסקת החשמל נשאל קפטן הפועל חולון מה דעתו על האירוע, בשלב ההוא כולם חשבו שעוד רגע מכריזים על ביטול המשחק, ופניני ענה ביושר: מבחינתנו זה בא לנו טוב, כמובן שאם הייתי בצד השני (כלומר בצד שמוביל לאורך כל המשחק) הייתי רואה את זה ההיפך ומתבאס.
אז כן, הדיון פה הוא בתחום האפור, וזו בהחלט שאלה של פוזיציה.

אם אתה בנאדם ש, סתם אני זורק דוגמה, מסמפט את גלבוע, אוהד שלהם לשעבר, מעריץ גדול של אבישי גורדון, מתעב את חולון בלי קשר לפניני ואת פניני בלי קשר לחולון - די ברור מה תהיה העמדה שלך.

ואחרי שאמרתי את כל זה: גלבוע צודקים. הם צודקים כי בסופו של דבר החוק היבש לטובתם. המנהלת נתנה שעה, כולם הסכימו לזה (כי היו בטוחים שזה לא יספיק), החשמל חזר. גלבוע הסכימו לעלות לשחק (או שיחקו צ'יקן, אי אפשר לדעת וזה גם לא רלוונטי), חולון לא הסכימו (אם לדייק: פניני הוריד את השחקנים שכן עלו להתחמם), וזהו, זה טכני.

אפשר לטעון המון טענות נגד: משחקים צריכים להיות מוכרעים על הפרקט, הייתה (אולי, אני לא באמת יודע) סכנה לחזור לשחק, גלבוע הייתה הקבוצה המארחת ולכן יש עליה יותר אחריות, אם זו הייתה מכבי הדין היה אחר (למרבה הצער כולם יודעים שזה נכון) ועוד ועוד.

ווטאבר - בשורה התחתונה החוק נועד בדיוק למקרים כאלה, של תחום אפור. ומהבחינה החוקית לאף אחד אין ספק בעולם שגלבוע נפלה הפעם בצד הנכון. נכון, החשמל חזר רק 2 דקות לפני הזמן. נכון, היה ראוי לדאוג לגנרטור גיבוי, בטח אם זו לא פעם ראשונה בזמן האחרון שזה קורה. ונכון ונכון ונכון, אבל בדיוק בשביל זה, כאמור, קיים החוק. והחוק כרגע לטובת האדומים.

ואחרי כל זה: אם גלבוע תסכים לפנים משורת הדין למשחק חוזר, או מה שנכון יותר בעיני: לשחק את 7 הדקות האחרונות שנשארו: הם יצאו גדולים, ויוכיחו שיש בענף הזה ערכים של ספורטיביות שהם יותר חשובים מהניצחון.