קבוצה ביום: אליצור יבנה - כאן כדי להשאר

אחרי גיחה קטנה לארצית, שבה אליצור יבנה למקום שהיא מכירה כל כך טוב: הליגה הלאומית. עם קבוצה צעירה שמושתתת על הסגל שהוביל אותה אשתקד, בתוספת שני זרים שצפויים לספק הרבה שואו, ביבנה רוצים להוכיח שהם כאן כדי להשאר. ועל הדרך לנסות לפזול לעבר הפלייאוף העליון. קבוצה ביום - יוצאים לדרך


| miriam

בעונה שעברה

עונה אחת בארצית הייתה די והותר עבור אליצור יבנה, שמציגה חזרה המהירה של הקבוצה לליגה הלאומית. אחרי עונה סדירה לא מרשימה שהסתיימה במקום השני, הניסיון והעומק של הקבוצה של אוהד יתום עשו את שלהם בפלייאוף. סוויפ בסדרת חצי הגמר מול מעלה אדומים ומהפך גדול ודרמטי בסדרת הגמר מול אלופת העונה הסדירה, מכבי בת ים, השיגו לחניכיו של אוהד יתום את הכרטיס הנכסף ללאומית.

בקיץ האחרון

לא רק את הכרטיס לליגה הלאומית הרוויחו אליצור יבנה בעונה שעברה, אלא גם כמה שחקני בית צעירים ומוכשרים. אלה ממשיכים עם הקבוצה גם העונה וצפויים להמשיך לקבל את הקרדיט מאוהד יתום, שבאופן המתבקש עבורו ועבור המועדון החליט להמשיך לעמוד על הקווים במקום שכבר הפך לו לבית. עידן רג'ואן, חוזר ללאומית אחרי שנתיים טובות בארצית בהן רשם שתי הופעות בגמר הפלייאוף (עם רמלה, ועם יבנה אשתקד). רג'ואן צפוי לתפוס את משבצת הישראלי הבכיר אצל אוהד יתום. אל רג'ואן יצטרפו בוגרי מחלקת הנוער של המועדון - יוני דויד, אמיר בורסוק ויובל רחמילביץ' שהיו חלק בלתי נפרד ממסע העלייה של הקבוצה וצפויים לקבל המון קרדיט גם העונה. מעל כולם צפוי לבלוט רחמילביץ' (אליו עוד נגיע בהמשך), שגילה יכולת טובה בעונה שעברה ואף נבחר לשחקן המצטיין של סדרת הגמר. שני שחקנים נוספים שממשיכים עם הקבוצה ללאומית הם: הפורוורד הוותיק ניסים טויטו, שחגג לא מזמן 40 ויחזור ללאומית אחרי העדרות של 18 שנה, אותן בילה בליגות הנמוכות, ואופק מלכה, שכבר הספיק להעביר קדנציה קצרה, אך לא מוצלחת בליגה הלאומית, ויקווה לקבל יותר הזדמנויות אחרי כמה עונות לא רעות בארצית. את החיזוק הישראלי מבחוץ עשתה יבנה עם צירופו של המתאזרח קלארק רוזנברג. רוזנברג מגיע ליבנה אחרי שתי עונות טובות בהפועל מגדל העמק ויקווה לרשום עונות לא פחות מוצלחות הן מהבחינה הקבוצתית והן מהבחינה האישית גם בשפלה. אל רוזנברג יצטרפו שני זרים מוכשרים - הראשון והמוכר יותר לחובבי הליגה הלאומית הוא ג'רמיין ג'ורדן, שיפתח את העונה הרביעית שלו בארץ הקודש. את שלוש העונות האחרונות בילה בעיקר בגליל עליון בה היה לאחד הזרים האיכותיים והמשפיעים בליגה. אטום ג'קו, שלא קיבל מספיק הזדמנויות בבני הרצליה מהליגה הבכירה, צפוי להיות הרבה יותר משמעותי בליגה השנייה. שניהם, גם ג'ורדן וגם ג'קו, צפויים לספק הרבה שואו לקהל שיפקוד את היכל רלף קליין מדי יום שלישי.

שימו עין: יובל רחמילביץ'

אחרי שנים נהדרות בנוער שכללו בין היתר עלייה לבית העליון של הליגה הלאומית יחד עם אליצור יבנה (בפעם הראשונה בתולדות המועדון) וזכייה בתואר "מלך הסלים" של הליגה, הגיע הפריצה של רחמילביץ' גם במדי הקבוצה הבוגרת. אחרי שנת התחשלות בליגה הלאומית שנגמרה, כזכור, בירידה לליגה הארצית, קיבל לידיו הרכז כבר בתחילת העונה שעברה את המפתחות מאוהד יתום, והחזיר בענק. רחמילביץ' הפך לאחד הישראלים החשובים בקאדר של יבנה ולאחד שהחזרה ללאומית רשומה לא מעט על שמו, כשהוא רושם הופעות שיא בפלייאוף עם 24 נק' (שיא קריירה) בחצי הגמר וזוכה בתואר השחקן המצטיין של סדרת הגמר. עכשיו, כשהוא מגיע בוגר יותר ומוכן יותר לקדנציה השנייה שלו בלאומית, כדאי מאוד לקחת אותו ברצינות.

טריוויה

המשכיות, המשכיות, המשכיות: אליצור יבנה היא הקבוצה ששמרה על הכי הרבה שחקנים מהעונה שעברה (8), דבר לא מובן מאליו בפרט לאור העובדה שהקבוצה עלתה מהארצית. - לא רק צעירים: בין כל החבורה הצעירה שגיבש אוהד יתום, מסתתר שחקן אחד, ניסים טויטו שמו, שכפי שסיפרנו לכם, חגג לא מזמן את יום הולדתו ה- 40. - סוגר מעגל: ניסים טויטו כבר הספיק לעלות ליגה עם אליצור יבנה, אי שם בעונת 07/06, אך לא זכה לשחק עם הקבוצה בליגה הלאומית. 10 שנים אחרי, טויטו סוגר מעגל- משלים עלייה נוספת עם אותה יבנה והפעם גם ממשיך בשורותיה. - הולכים על בטוח: יבנה היא הקבוצה היחידה שהלכה על שני זרים ששיחקו בעונה האחרונה בארץ- ג'רמיין ג'ורדן ואטום ג'קו.

סגל הקבוצה

אולם

היכל רלף קליין, רחוב הדוגית 22, יבנה (1,000 מושבים).

תחזית וציפיות

רוב הסגל שהצליח להעלות את הקבוצה מהליגה הארצית לליגה הלאומית נשאר, אולם קשה לדעת אם הסגל הזה, שברובו בנוי משחקנים צעירים חסרי ניסיון יכול להוביל קבוצה ברמת הליגה הלאומית ולהשאיר אותה בליגה. יחד עם זאת, לכל חסרון יש גם יתרון. יבנה תגיע לעונה כשהקבוצה מחוברת והשחקנים כבר מכירים אחד את השני, מה שיכול לתת לה מקדמה נאה בפתיחת העונה ויעניק לקבוצה של אוהד יתום ניצחונות שעוד יתבררו כחשובים במהלכה. נקודה נוספת שיכולה לשחק תפקיד משמעותי בעונה של יבנה היא העובדה שהקבוצה עברה לאולם חדש, שכבר הוכיח עד כמה הוא ביתי בליגה הארצית. במידה ויבנה תדע להפוך את אולמה למבצר גם בליגה הלאומית, תוכל הקבוצה להתגבר על פערי התקציב ולהשיג עוד כמה נצחונות שיוכלו לתת לה הרבה אוויר לנשימה בהמשך הדרך.