קבוצה ביום: הפועל ב"ש - על כל הקופה

אחרי ההדחה הכואבת לנס ציונה בסדרת הגמר, פיינליסטית העונה שעברה בנתה את עצמה בקיץ האחרון כמעט מהיסוד והשלימה מסע רכש מרשים מתוך מטרה אחת: לחגוג בסיום העונה עלייה לליגת העל.


| miriam
אחרי ההדחה הכואבת לנס ציונה בסדרת הגמר, פיינליסטית העונה שעברה בנתה את עצמה בקיץ האחרון כמעט מהיסוד והשלימה מסע רכש מרשים מתוך מטרה אחת: לחגוג בסיום העונה עלייה לליגת העל.

בעונה שעברה

זה אולי לא היה הקצב שאתם אוהבים או הסקור שהתרגלתם אליו, אבל בסך הכל הפועל באר שבע / בני שמעון עמדה במטרות שהציבה לעצמה בעונה שעברה: להתמודד על העלייה לליגת העל. הפתיחה הייתה מהוססת, ההמשך כבר זרם יותר, והקבוצה של יניב בורגר שבאמצע העונה נכנסה למומנטום טוב עם ההעפלה לרבע גמר גביע המדינה סיימה את העונה הסדירה במקום השלישי, עברה את רחובות וכפר סבא בשלבים הראשונים של הפלייאוף, ונכנעה רק בסדרת הגמר לנס ציונה, שחגגה את העלייה לליגה הראשונה.

בקיץ האחרון

על אף ההעפלה לסדרת הגמר, באר שבע הלכה בקיץ האחרון על בנייה כמעט מחודשת, כשלמעט שלושה שחקנים משמעותיים - הסגל כולו הוחלף. יניב בורגר קיבל את המנדט לעונה נוספת, והחל לעבוד כבר בשלבים המוקדמים של הקיץ. הקפטן אוהד כהן המשיך לעונה נוספת (השישית בסך הכל) וכמוהו גם הקלעי אנטוני פישר שהגיע בקיץ שעבר והסנטר בן אייזנהרט שמילא היטב את משבצת הסנטר המחליף בעונה שעברה. מסע הרכש של האדומים התבסס תחילה על שלושה שחקנים שבלטו בליגה במהלך העונה שעברה: הרכז עדי כהן סבן שהוביל בשנתיים האחרונות כפר סבא לפלייאוף והפך לאחד השחקנים המבוקשים בליגה, הקלעי עמית גרשוןשהשלים 3 עונות בעפולה, והסנטר סטורם וורן שהגיע אחרי עונה פנטסטית בהוד השרון במהלכה הוביל את הקבוצה לחצי גמר הפלייאוף וסיים כמלך הסלים בליגה. מליגת העל הנחיתה באר שבע שני שמות מעניינים: אור סולומון ששיחק אשתקד במכבי קריית גת וצפוי להיות אחד הגבוהים הישראלים הדומיננטיים בליגה, וטוני יאנגר, שחוזר לקדנציה נוספת בלאומית אחרי שבשנים האחרונות קצר הישגים עם ראשון לציון (אליפות המדינה וחולון. את הסגל סגרה באר שבע עם החתמתו של הגארד האמריקאי אנדל קומברבאץ' שמגיע מהליגה הראשונה באוסטריה ונחשב לכשרון עולה.

שימו עין: יגאל קופרמן

האמת היא, שבסגל עמוס הכוכבים של באר שבע, קשה לסמן שחקן צעיר שיצליח להשתחל לעשירייה הראשונה ולקבל דקות משמעותיות. אם בכל זאת תתעקשו - אז יגאל קופרמן הוא כנראה הבחירה הנכונה. השם של הפורוורד הצעיר כבר הוזכר כאן יותר מפעם אחת כמועמד לפריצה, אולם בכל פעם התחזית התמוססה מסיבה כזו או אחרת (פעם שירות צבאי, פעם פציעה ארוכה). על אף המטרות והציפיות הגבוהות - קופרמן יזכה לקבל את ההזדמנויות שלו במהלך העונה. בב"ש יהיו שבעי רצון אם גם ידע לקחת אותם.

טריוויה

המאמן ושחקנו - איחוד מרגש יהיה במחזור השלישי של העונה, כשהפועל ב"ש תפגוש את הפועל כפ"ס. על הפרקט יהיו אלה שני הרכזים, עדי כהן סבן וטמיר אריאלי, שהחליפו צבעים בקיץ האחרון, אבל הסיפור המעניין יותר יהיה על הקווים, כשיוסי בונן מצד אחד יפגוש את מויה טאצ'י (עוזרו של בורגר), מהצד השני. טאצ'י שיחק כזר בבית"ר בנימינה בעונת 08/09 תחת בונן, ולמרות שלא נשאר ליותר מארבעה משחקים, הגלגל הסתובב והוא נישא לקטיה אברמזון, וחזר לארץ בשנה שעברה, 8 שנים אחרי שפרש מכדורסל והחל בקריירת אימון במקדוניה. - הכל נשאר במשפחה - לאורך השנים האחרונות שיחקו בבאר שבע כמה וכמה "אחים של" - טמיר אריאלי (אח של לירז), אדיר הרוש (אח של שלומי), אלן סקוורר (אח של יחזקאל) ויניב סולומון (אח של אור). המעגל הראשון נסגר. - מהצד השני - טוני יאנגר כבר פגש את הפועל באר שבע כמה וכמה פעמים במהלך הקריירה שלו. בעונת 06/07, כשחקנה של קריית אתא הוא ראה את האדומים חולפים על פניו בדרך לגמר הפלייאוף, עונה לאחר מכן, כשחקנה של נתניה, הוא הדיח את האדומים כבר בשלב רבע הגמר, ובעונה שעברה הוא ערך את הביקור הראשון שלו בקונכייה, כשחגג העפלה לחצי גמר גביע המדינה עם הפועל חולון.

סגל הקבוצה

אולם

היכל הקונכייה, באר שבע (3,000 מקומות).

תחזית וציפיות

אחרי שנת התאקלמות בה נעצרה בשלב רבע הגמר ואחת נוספת שהסתיימה בהפסד לנס ציונה בסדרת הגמר, הפועל באר שבע / בני שמעון נבנתה בקיץ האחרון כשהיא מכוונת מטרה אחת - לעלות לליגת העל. מצוידת בתקציב הגבוה בליגה ובסגל העמוק בליגה, היא רק צריכה לדעת לסנן את הרעשים מבחוץ ולהתמקד במטרה, כי הפעם היא לא תוכל להרשות לעצמה להסתפק בפחות.