קבוצה ביום: הפועל גליל עליון - הכסף לא קובע

עם עונה שניה של אבישי גורדון על הקווים, גליל עליון מציגה שלד ותיק עם חידושים מרעננים וזרים מעניינים, ומתכננת להראות שהתקציב הקטן שלה לא ימנע ממנה לדבר חזק השנה, בטח במשחקי הבית. בינתיים, עוד חסר שחקן מפתח ישראלי, אבל אצל האדומים מהצפון יודעים שרוח הקרב זה מה שחשוב, וכזו יש להם והרבה.


| miriam

בעונה שעברה

העונה נפתחה בצורה קצת מקרטעת, עם שכר לימוד של מאמן חדש וסגל שלא לגמרי התייצב. לאט לאט הקבוצה עלתה על המסלול, ג'רמיין ג'ורדן הותיק נחת ורום גפן, הגארד הסופר מוכשר הגיע והתחבר לקבוצה. גליל רשמה כמה נצחונות דרמטיים עם הבאזר, וגם כאלה מעט יותר טובים, ועד הרגע האחרון התנדנדה בין הפלייאוף העליון לתחתון. בסופו של דבר הגליליים לא הצליחו להתברג בין 8 הראשונות, אבל הבטיחו את ההישארות באופן כמעט מיידי.

בקיץ האחרון

הקיץ הצפוני החל עם סימני שאלה רבים, כאשר מקסים קיקוס שהיה בורג מרכזי במכונה של אבישי גורדון עזב לרומניה, הזרים פרשו כנפיים ועפו, וגם גיא פרבר שהיה שחקן די משמעותי בצבע (למרות שנפצע לקראת סוף העונה) עבר לעפולה. גם רום גפן ויניב שטראוס התנדנדו ולא היה ברור אם יישארו לעונה נוספת בכפר בלום, אבל בסופו של דבר הצליחה הקבוצה להשאיר אותם יחד עם הצעירים עדן זלינבבא ושקד ירושלמי. הקבוצה עשתה מתיחת פנים והשלימה את הסגל עם חבורת שחקנים צעירה, לצד כאלה שכבר עברו דבר או שניים בליגה. כך שלצד ג'ורדן לואיס שהגיע מב"ש וגל גלינסקי שכבר עבר ארבע עונות בליגה, הצטרפו לקבוצה רועי עמור,מירון רויינה, אוריין לונסקי וליאור סרף. את מקומו של ג'רמיין ג'ורדן ימלא העונה ברנדון אדוארדס, שמגיע מהליגה הפינית, וברגע האחרון, ממש לפני יומיים, השלימה את אחת ההחתמות המעניינות של הקיץ, כשצרפה את קורטני פלס, אקס הפועל גלבוע/גליל והפועל ירושלים, שחוזר לסיבוב שני בארץ ואמור להיות אחד הזרים הדומיננטיים בליגה.

שימו עין: עדן זלינבבא

משהו טוב מאד עבר על עדן זלינבבא בקיץ האחרון. הרבה יותר ביטחון, שליטה בכדור וחוצפה חיובית. כך לדוגמא, כבר במשחק גביע הליגה מול מגדל העמק קלע זלינבבא 18 נקודות, והיה פקטור משמעותי מאד בקו האחורי של אבישי גורדון. אם המגמה הזו תימשך - עונת 2017/8 תיזכר כעונת הפריצה של עדן זלינבבא.

טריוויה

התפוח לא נופל רחוק מהעץ - עדן זלינבבא הוא הבן של אנדריי ששיחק בקבוצה בראשית שנות ה90, וגם רשם אליפות עם מכבי בעונת 97/8. אגב, פירוש השם זלינבבא הוא סבתא ירוקה. באמת. - אנחנו נשארים בארץ - ג'רמיין ג'ורדן, ששיחק בקבוצה במשך שלוש עונות ברצף (נתון מכובד לכשעצמו) חוזר לליגה הלאומית אחרי ביקור קצר בצרפת, וישחק באליצור יבנה. המחזור הראשון של העונה יביא אותו לכפר בלום למפגש עם האקסית. - קפטן, קפטן ועוד קפטן - ליאור סרף חזר הקיץ לכפר בלום מצפת. בקדנציה הקודמת שלו הוא אמנם שימש כקפטן הקבוצה, אלא שכיום הקפטן הוא כבר יניב שטראוס. אם ליאור רוצה לחלוק זכרונות עם עוד קפטן עבר של הקבוצה הוא יכול לגשת לעמדת המאמן, שם נמצא אבישי גורדון שהיה גם הוא קפטן הקבוצה בעבר. - קאמבקים - מלבד ליאור סרף, גם רועי עמור ואוריין לונסקי שיחקו בעבר בהפועל גליל עליון. עם 3 מתקמבקים, ארבעה שחקנים שנשארו ומאמן תוצרת בית - הקבוצה מקבלת שלד מקומי חזק מאד.

סגל הקבוצה

אולם

היכל הפיס בכפר בלום, 1,200 מקומות.

תחזית וציפיות

המחצית השנייה של העונה הקודמת נראתה לא רע מבחינת חניכיו של אבישי גורדון, והשנה הקבוצה רוצה, ולמעשה גם יכולה, להראות יכולות אפילו גבוהות מכך. צמד הזרים של גליל התחלפו ועל הנייר זה לא נראה פחות טוב, הקבוצה ביססה קיר הגנתי חזק מאוד בקו הקדמי עם מירון רוינה וג'ורדן לואיס, ואת הקו האחורי שלה יוביל רום גפן הנהדר. האולם המיתולוגי בכפר בלום ימשיך לסייע לקבוצה במאבקיה, והתקווה היא כי העונה היא תתברג בצמרת הליגה ותהיה שותפה פעילה במאבקי העלייה. מה יהיה בסוף? אם נחיה, כמו שנוהג לומר ערן סלע, גם נראה.

לכתבות הקודמות בסדרה:

הפועל מגדל העמק / יזרעאל - השיבה הביתה עירוני רעננה - צעירה ורעננה אליצור יבנה - כאן כדי להשאר