קבוצה ביום: הפועל חיפה - מסתכלים למעלה

עם אחד המאמנים הטובים בליגה, סגל ישראלי דומיננטי, צמד זרים בעל שיעור קומה והמון מוטיבציה לחזור לימים עברו - הפועל "פרשקובסקי" חיפה פותחת את עונת 2017/18 בסערה, ולא מתביישת לכוון לליגה של הגדולים.


| miriam
עם אחד המאמנים הטובים בליגה, סגל ישראלי דומיננטי, צמד זרים בעל שיעור קומה והמון מוטיבציה לחזור לימים עברו - הפועל "פרשקובסקי" חיפה פותחת את עונת 2017/18 בסערה, ולא מתביישת לכוון לליגה של הגדולים. --- אדי מינץ --- אז מה יש להפועל חיפה להציע לנו לקראת עונת 2017/18 שבאה עלינו לטובה ? המאמן הכי מנוסה בליגה ? יש. האולם הכי נוצץ, הכי גדול, הכי בייתי והכי מזמין פנים בליגה (אם לא בארץ) ? יש. 3 ישראלים בכירים, 2 שירדו לטובת העניין מליגת העל ואחד שמגיע מהנבחרת האולימפית ? יש. 2 זרים איכותיים ומנוסים, שכבר עברו קריירה אבל עתידם עוד לפניהם ? יש. 2 (השלישי בדרך) של עולים חדשים (גבוהים ויפים יש לומר, יש כלה בקהל ?) לארצנו הקטנטונת ? יש. צעירים מלהיבים שכל עתידם לפניהם ? יש. הקהל הכי טוב בליגה, שרק ילך וישתפר, בכמות ובאיכות ? יש גם יש. אז מה חסר פה ? נראה לי שרק עליית ליגה היסטורית. אבל את זה ימים יגידו. ובינתיים נספר סיפור.

בעונה שעברה

5.5 שנים לקח לעמותת האוהדים האדומה להגיע לליגה הלאומית והעונה הראשונה הייתה רכבת הרים אחת גדולה. סיבוב ראשון נהדר ומקום שישי בסיומו לא הכינו את הקבוצה לתחילת 2017 כי מינואר משבר רדף משבר. חילופי שחקנים שלא צלחו, זר (הכי טוב בליגה מזה שנים רבות) שהסתכסך עם המאמן, רצף הפסדים עמוק (9 במספר) שגרם לאחרון לעזוב ועמיר עוזי אחד (+ג'אמר יאנג וניב משגב) שבמבצע בזק הצילו את המועדון מירידת ליגה במשחק עונה לחוץ במיוחד ברמה"ש.

בקיץ האחרון

אם בעונות קודמות ההמשכיות הייתה שם המשחק אזי העונה אפשר להגיד שהכל די התחיל מחדש. מאמן ? חדש. שרון אברהמי הנהדר. עוזרים ? חדשים. כפיר נוימן שודרג מעמדת הסקאוט ושלומי אבוחצירה הגיע מקריית אתא. רק 4 שחקנים שרדו מהעונה הקודמת אבל כל זאת מסיבה טובה. הנהלת העמותה (שתכף גם עליה נגיד מילה או שתיים) גייסה ספונסרים חדשים, דבר שאפשר את שדרוגו של התקציב ולכן גם המטרות השנה הרבה יותר גבוהות. מה עוד ? הושלם המעבר מליגות נמוכות לכדורסל מקצועני. אם ב 6.5 שנות קיומה העמותה נוהלה ותופעלה ב 100% ע"י אוהדים מתנדבים אזי הקיץ חל מהפך ולראשונה הובא מנכ"ל בשכר, רון פלדהיים. האיש הכי מזוהה בעיר עם הפועל חיפה, ספורט, ניהול, שיווק, עיתונות ותקשורת. לא קל היה להיכנס לתוך "הברדק" של ניהול ע"י אוהדים אבל רון צלח זאת עם הרבה ניסיון ואחרי 4 חודשים בתפקיד זה מרגיש כאילו הוא היה שם מאז ומתמיד. מבחן הספונסרים כבר נחל הצלחה רבה. ברבעון הקרוב נדע אם גם מבחן גיוס חברי העמותה והשבת הקהל האדום לרוממה יצליח. מלאכה לא פשוטה. אבל הפוטנציאל קיים ועובדים מאוד מאוד קשה למימושו. ומה אפשר לספר על הזרים שהוחתמו ? הראשון הוא איסמעיל רומרו, סנטר אתלטי וחזק, שיחק בשנתיים האחרונות בפורטו ריקו ולפני כן עבר גם במקסיקו ובארה"ב (ליגת הפיתוח). אלו הם צעדיו הראשונים מחוץ ליבשת אמריקה ומן הסתם יש לו עוד הרבה מה להוכיח. פידל קאסטרו-מאחוריך ! הזר השני של הקבוצה הוא הגארד-פורוורד למרקוס ריד בן ה- 28, שהצטיין השנה ביורופקאפ ושיחק גם באריס סלוניקי (פיינל פור בליגה הראשונה ביוון), בבלגיה ובצרפת. בקאדר הישראלי של חיפה, תמצאו לא מעט שחקנים שחתמו על חוזה לשנתיים (לפחות) - תומר בר אבן ואופיר הובר שכבר עברו כמה עונות מוצלחות בלאומית וירדו מליגת העל לטובת הפרויקט של האדומים, אוראל לב, שחקן הנבחרת האולימפית של ישראל שהיה בשנים האחרונות שחקן מפתח בכל קבוצה בה שיחק, וכמובן החבר'ה שנשארו מהעונה שעברה - הרכז ניב משגב שיפתח את עונתו הרביעית בקבוצה, ויקווה להמשיך בגרף השיפור הנהדר שלו והקלעי אופק אביטל, שהגיע אשתקד ממכבי חיפה וחתם על חוזה ארוך טווח. לצד החבורה שתוביל אותה העונה, האדומים התחמשו בלא מעט שחקנים צעירים שיקוו לקבל את ההזדמנות שלהם תחת שרון אברהמי - הסנטר אדם חשאן, ששיחק בגליל ובעכו, הקלעי צחי חיימוביץ' שהגיע ממגדל העמק, בנו של שחקן העבר רוני חיימוביץ (שלמד איתי בתיכון...א.מ.), מאור פוליאק, בוגר מחלקת הנוער של המועדון שהחל להתשלב בסגל הבוגרים בעונה שעברה, ואור מירז ששיחק בעונה שעברה בעמק חפר מהארצית שהפתיעה והגיעה לפלייאוף. מבלי שנרגיש מירז הוא בעצם השחקן כי ותיק בסגל, שחקן בית שהשתייך לסגל הקבוצה במשך 4 עונות (ליגה א וארצית) ואין שמח ממני ששב לכור מחצבתו. את הסגל של חיפה ישלימו שני המתאזרחים: ג'יקוב מיקאלוב, סנטר בן 23, בוגר מכללת רוצ'סטר (יחד עם מיודענו ג'ון דיברתלומאו שהיה גם זה שהמליץ עליו). מיקאלוב לא שיחק בשנתיים האחרונות והתרכז בלימודי התואר במדעי המדינה, עשה עליה בתחילת 2017, נראה לא רע במשחקי ההכנה אבל יש עוד חלודה להסיר. ג'ון הורוביץ, גארד גבוה בן 24, מגוון מאוד, קלעי שלשות וגב לסל משובחים, ריבאונדר ושומר נהדר, שמגיע ממכללת הוואי. כמו חברו, גם הוא לא שיחק כשנתיים (אבל לא רואים זאת בכלל...).

שימו עין: מאור פוליאק

המטרה שלשמה התכנסה הפועל חיפה העונה, כפי הנראה, היא לסיים לפחות בין 4 הקבוצות הראשונות בליגה. עם זאת, הסגל של שרון אברהמי מונה לא מעט שחקנים צעירים שבין כל הכוכבים שמסביבם ינסו לקבל את ההזדמנות ולהשפיע. אחד מהם הוא מאור פוליאק, בוגר מחלקת הנוער של המועדון, שקיבל דקות ראשונות בליגה כבר במהלך משחקי הפלייאוף התחתון בעונה שעברה, ובקבוצה רואים בו כהרבה יותר מעוד שחקן צעיר בפאזל. ההזדמנויות של פוליאק יגיעו, ובחיפה יקוו שידע לקחת אותן ולהראות לילדי מחלקת הנוער של המועדון שיש להם לאן לשאוף ולכוון.

טריוויה

- ניחוח קאריבי - בעוד שאת העונה שעברה פתחה חיפה עם שני זרים עם ניחוח קאריבי - קינו בורואווס (איי הבאהמס) ודייויד הווארטס (פורטו ריקו), השנה היא הסתפקה רק באחד - איסמעיל רומרו, שמגיע מקובה. - הנציגים מהכפר - לצד צמד המתאזרחים של חיפה שעשו עליה בשנה האחרונה, תמצאו במדי הקבוצה מהכרמל שני שחקנים ממוצא דרוזי, שגדלו בכפר מע'אר שבגליל - אדם חשאן ואמיר פאדל. שניהם מקבלים צ'אנס משמעותי ראשון למצוא את מקומם בליגה הלאומית. - בדרך למעלה - בעונה שעברה נבחר ניב משגב לתגלית העונה בליגה הלאומית, לפני 3 שנים הוא נבחר לשחקן הצעיר של העונה בליגה הארצית. איך תסתיים העונה הזו שלו?

סגל הקבוצה

אולם

היכל הספורט רוממה, חיפה, 5,000 מקומות.

תחזית וציפיות

אם בעונה שעברה חיפה כיוונה צנוע, למקומות 7-10 (ציפייה שבסופו של דבר הגשימה את עצמה) הרי השנה הרף עלה. מאוד. מקומות 1-4 אינם מילה גסה. במשחקי טרום עונה ההכנה לא הייתה אידיאלית (פציעות וכו' של שחקני מפתח) וכך גם התוצאות. הצטרפו לקבוצה לא פחות מ 11 שחקנים חדשים מה שמייצר הרבה עבודה לצוות האימון אבל ככל שיעבור הזמן הקבוצה תתחבר ותשתבח. הרי ידוע שתמיד עדיף להיות בשיא באפריל/מאי ולא בספט'/אוק'. הצלחה מקצועית תביא אלפי אדומים ליציעי רוממה שמחכה לכך כמעט 20 שנה.