קבוצה ביום: הפועל כפר סבא - להמשיך להפתיע

אחרי שנתיים מפתיעות תחת הדרכתו של ברק דמציאן, שעזב לטובת ניהול מחלקת הנוער של המועדון, מינתה כפר סבא את יוסי בונן למאמנה. בונן, עם תקציב קטן, כמדי שנה, הצליח לגבש קבוצה צעירה ורעבה שמורכבת ברובה מבוגרי הנבחרות הצעירות של ישראל ומשחקני הבית של הקבוצה. האם זה המתכון לעוד עונה מפתיעה?


| miriam
אחרי שנתיים מפתיעות תחת הדרכתו של ברק דמציאן, שעזב לטובת ניהול מחלקת הנוער של המועדון, מינתה כפר סבא את יוסי בונן למאמנה. בונן, עם תקציב קטן, כמדי שנה, הצליח לגבש קבוצה צעירה ורעבה שמורכבת ברובה מבוגרי הנבחרות הצעירות של ישראל ומשחקני הבית של הקבוצה. האם זה המתכון לעוד עונה מפתיעה? -- יניב סהראי --

בעונה שעברה

עונה היסטורית, אין דרך אחרת לתאר את העונה האחרונה של הקבוצה הצנועה מכפ"ס. עם סגל קצר מאוד מחד, אך עם חמישייה מהטובות בליגה שייצאה כמה שחקנים למצטייני העונה מאידך, הצליחה הקבוצה של ברק דמציאן הרבה מעל למצופה. כפ"ס שהתהדרה בציפיות נמוכות הרבה יותר, השיגה את המקום השני, מעל ב"ש, נס ציונה ועוד כמה קבוצות עם תקציב הרבה יותר גדול, ומקום בחצי גמר לראשונה בהיסטוריה של המועדון.

בקיץ האחרון

קיץ לא פשוט עבר על כפ"ס, שבאופן לא מפתיע איבדה כמעט את כל נכסיה מהעונה האחרונה. עדי כהן סבן, עליו הצליחה הקבוצה לשמור בקיץ שעבר על אף שהיה מחוזר מאוד, השתדרג לב"ש. דנזל ליווינגסטון המצויין עשה את קפיצת המדרגה הראשונה (ולא האחרונה?) לעירוני נהריה מהליגה הבכירה ודניאל דנינו וגל גלינסקי, להם היה חלק אינטגרלי בהצלחת הקבוצה, הצפינו לקרית אתא וגליל בהתאמה. מאלו שעזבו לזה שנשאר. איתן רוטנברג, שכבר מזמן הפך לבן בית בקבוצה, ימשיך לעונה שלישית ברציפות וחמישית בסה"כ. גם השנה, בדומה לעונות האחרונות, צפוי רוטנברג להיות מהישראלים המשמעותיים בקבוצה. עידו דוידי וגיא רושקין ימשיכו גם הם וכמוהם גם אוריאל טרוצקי, שהציג יכולת טובה עד שנפצע וגמר את העונה. במקומו של כהן סבן הוחתם טמיר אריאלי שהגיע מ... הפועל ב"ש, הקבוצה אליה עבר כהן סבן. לצידו של טמיר אריאלי ישחקו גם כמה מבוגרי הנבחרות הצעירות של ישראל, ובראשם די ג'י שארפ (הבן של), ששב ללאומית במסגרת הכרטיס הכפול אחרי עונה בה קיבל דקות משמעותיות בעל לאור מצבת הפציעות שפקדה את הרצליה. את ההחתמה הגדולה והמעניינת שלה עשתה כפ"ס בגזרת הזרים כשהחתימה את דאליס ג'ויינר, שעוזב את קרית אתא אחרי 3 עונות מוצלחות ושב לשתף פעולה עם מאמנו מלפני 2 עונות. את מצבת הזרים שלה סגרה כפ"ס ממש בימממה האחרונה עם החתמתו של ביירון ווסלי, שמגיע עם רזומה נאה מליגת המכלות ופתח את העונה באקדמיק סופיה של שרון דרוקר, אך שוחרר.

שימו עין: אוריאל טרוצקי

הפורוורד הצעיר שמתנשא לגובה של 2.00 הוא בוגר מחלקות הנוער של הפועל כפ"ס, בהן כיכב במהלך השנים. טרוצקי אף היה בורג מרכזי להגעה לגמר ליגת העל לתיכונים של כצנלסון כפ"ס לפני כשלוש שנים. את הניצוצות הראשונים מהכשרון של טרוצקי ניתן היה לראות כבר במהלך העונה שעברה, כשבדקות שקיבל מברק דמציאן הוכיח כי הוא יכול לעשות את הפריצה גם בקבוצה הבוגרת. עד שפציעה ממנה סבל במהלך העונה עצרה את ההתקדמות השביתה אותו עד לסיומה. למרות הפציעה, בכפ"ס ממשיכים להאמין בטרוצקי וגם העונה הוא צפוי לקבל את משבצת הגבוה השני של הקבוצה. טרוצקי יצטרך להמשיך להוכיח כי הוא יכול להפוך לשחקן משמעותי גם בקבוצה הבוגרת של המועדון, בדיוק כפי שהוכיח בעונה שעברה.

טריויה

-המגמה נשמרת - המאמן התחלף אך המגמה נשמרת. בשנתייים שתחת ברק דמציאן, כפ"ס לא לקחה סיכונים ובחרה להחתים זרים שכבר מכירים את הליגה. בעונת 2014-2015 היו אלה דיאנג'לו ריילי ו-ורנון טיל שהמשיכו עם הקבוצה ובעונת 2015-2016 היה זה טרנס ווטסון. גם העונה ישחק בכפ"ס זר שכבר מכיר את הליגה - דאליס ג'ויינר, ששיחק בקריית אתא בשלוש העונות האחרונות ועוד לפני כן עבר בקרית ביאליק. - בן בית - איתן רוטנברג, שכבר עבר הכל עם הפועל כפ"ס, יפתח את עונתו החמישית בקבוצה והשלישית ברציפות. -במגמת עלייה - אחרי 4 עונות רצופות בפלייאוף התחתון, שבחלקן כמעט וירדה הקבוצה ליגה, הצליחה כפ"ס לפני 2 עונות לבצע את קפיצת המדרגה כהשתחלה לפלייאוף העליון אחרי עונות רבות של ציפייה. זה לא נגמר כאן, שנה לאחר מכן המשיכה כפ"ס במגמת העלייה ורשמה עלייה סנסציונית לשלב חצי גמר הפלייאוף.

סגל הקבוצה

אולם

היובל, כפר סבא, 800 מקומות.

תחזית וציפיות

על פניו נראה כי הסגל הצעיר של כפר סבא, לא יספיק בשביל לשחזר את הישגי השנתיים האחרונות. אך יחד עם זאת, גם בעונה שעברה ובעונה שקדמה לה, ההשערה הייתה דומה וכולם זוכרים איך זה נגמר. בשביל שזה יקרה, וכפ"ס, כמאמר הכותרת, תמשיך להפתיע, היא תצטרך יכולת טובה ויציבה משני הישראלים הבכירים שלה (רוטנברג ואריאלי) ומצמד הזרים.