קבוצה ביום: הפועל מגדל העמק/ יזרעאל - השיבה הביתה

אחרי שנה של המתנה האיחוד המיוחל יצא לדרך והביא עמו קבוצה צעירה ותוססת שמתבססת ברובה על בוגרי מחלקת הנוער של המועדון. האם גם הפעם, בניגוד לכל התחזיות המוקדמות, תצליח הקבוצה מהעמק לעשות מה שעשתה בכל עונה בשנים האחרונות, ולהפתיע?


| miriam

בעונה שעברה

כמו בכל עונה, גם בעונה שעברה המטרה המובהקת של מגדל העמק הייתה הישארות בליגה, אך כפי שכבר התרגלנו ממגדל העמק, מטרה זו נשכחה אי שם בסיבוב הראשון והתחלפה במטרה אחרת - הגעה לפלייאוף העליון. אחרי פתיחת עונה מהוססת שכללה החלפת זר, התעשתה מגדל העמק ונכנסה לקצב עם סדרה של ניצחונות מרשימים שהעניקו לה מקום של כבוד בצמרת הגבוהה, אולם היא איבדה אותו אחרי סיבוב שני חלש, שאיתו אבד יחד גם החלום להגיע לפלייאוף העליון.

בקיץ האחרון

אחרי לא מעט מהמורות בדרך ואחרי כשנה של המתנה האיחוד המיוחל בין הפועל מגדל העמק להפועל עמק יזרעאל, שנחתם כבר לפני שנה, יצא לדרך. בקבוצה החליטו להיפרד מדוד אלהרר, שהוליך את הקבוצה בשנתיים האחרונות, ולמנות במקומו את ניר קפלן, עוזרו של בית הלחמי בגלבוע/גליל, שהצליח לגבש קבוצה צעירה בעלת צביון מקומי. החמישייה המובילה אפשר לומר שעזבה כולה, והשרידים היחידים מהעונה שעברה הם הרכז אלון לוין, מהישראלים היותר מנוסים בסגל של ניר קפלן, וטל אבירם, שיקווה כמו לא מעט שחקנים אחרים בקבוצה לעשות את שנה הפריצה שלו. אל השניים הצטרפו <b<טל ויונטה="" ואחיו="" גל,="" בן="" אלאף="" ונבות="" ינאי<="" b="">שגדלו במחלקת הנוער של עמק יזרעאל והתרוצצו בשנים האחרונות בין הליגה הארצית ללאומית. לצידם, הייתה מגדל חתומה על ההחתמה המרגשת של הקיץ כשהודיעה על חזרתו של קורן ז'ורנו למגרשים אחרי שהחלים ממחלת הסרטן. את משבצת הישראלי הבכיר של הקבוצה אמורים לתפוס שניים - ארד הררי, שרשם עונה אישית טובה, מה שלא עזר לקבוצתו עירוני ר"ג לשרוד בליגה, ונטע סגל, שלא קיבל הזדמנויות בקרית גת מהליגה הבכירה, אך הוכיח כבר לא פעם כי יש לו מה לתת בליגה הלאומית. גם הררי וגם סגל אולי לא מהשחקנים המנוסים בליגה, אבל הם יקבלו את המושכות להוביל את הקבוצה הצעירה של מגדל העמק/יזרעאל בעונה הקרובה ולשדרג את מעמדם מ"שחקנים משלימים" ל"שחקנים מובילים". לצידם, סביר להניח שנראה פריחה של יותר מישראלי צעיר אחד. בכל הקשור לזרים איבדה הקבוצה את מרכוס רלפורד שעבר למכבי רחובות ונפרדה מכריס גסטון, שעזב (או יותר נכון ברח) עוד בשלהי העונה שעברה. במקומם צירף קפלן שני זרים מעניינים שיחזקו את הקו הקדמי שלה ג'ורדן סאמפל, ששלט ברחבות הליגה הבולגרית ואמור לעשות שמות גם בליגה הלאומית, וטיילר ג'ונס, שעבורו מגדל העמק תהיה התחנה השנייה מחוץ לארה"ב אחרי שבעונה האחרונה שיחק בסלובניה. </b<טל>

שימו עין: קורן ז'ורנו

אחד מהסיפורים המרגשים שידע הכדורסל הישראלי בשנים האחרונות. כבר מגיל צעיר סומן ז'ורנו כהבטחה גדולה, כשבעודו בן 16 בלבד הפך לשחקן מפתח בקבוצה הבוגרת של עמק יזרעאל (ארצית) והוביל את נבחרות הקדטים והנוער של ישראל. העתיד נראה מבטיח, אבל נקטע כשבדיקה מקרית גילתה כי ז'ורנו חלה במחלת הסרטן. ז'ורנו נאלץ לשים את קריירת הכדורסל בצד לטובת המלחמה במחלה, אותה הצליח לנצח לפני כעשרה חודשים ומיד חזר לשמור על כושר, כשהפועל עפולה תמכה בו ונתנה לו את האפשרות להתאמן באולמה הביתי כחלק מהרצון לשוב לכדורסל המקצועני. רצון שהתממש עם חתימתו בקבוצה בה גדל.

טריוויה

צביון מקומי: לא פחות מ- 8 שחקנים, קצת יותר ממחצית הסגל של ניר קפלן, גדלו במחלקות הנוער של מגדל העמק והפועל עמק יזרעאל ויחזרו העונה לשחק בשורות הקבוצה בה גדלו. - אלו שכבר לא: מרכוס רלפורד, יבגני חולדוב ואליאב אוחנון שיחקו בעונה האחרונה במגדל העמק ויכדררו בזו הקרובה בעיר המדע. במקרה או שלא, שלושתם יחזרו למגרש שהיה להם בית בעונה האחרונה כבר במחזור הראשון. - טובים השניים מן האחד: נכון לרגע כתיבת שורות אלה ובהנחה שאף קבוצה לא מתכננת לנו הפתעות מיוחדות, הקבוצה המאוחדת מהעמק תהיה הקבוצה היחידה בליגה שבה ישתפו פעולה שני אחים- טל וגל ויונטה.

סגל הקבוצה

אולם

חטיבת בניים יערת העמק, קרית חינוך 5, מגדל העמק.

תחזית וציפיות

על אף האיחוד והדיבורים על תקציב שיגדל, בקבוצה המאוחדת החליטו ללכת על עונה נוספת של השקעה בצעירים, תוך מתן דגש על טיפוח שחקני הבית ששבו למועדון. יהיה מאוד מעניין לראות אם זה מה שיספיק על מנת לממש את המטרה – הישארות בליגה, אך מגדל העמק כבר הוכיחה שהיא יודעת לנצח את תחזיות פתיחת העונה ושהיא לא תחשוש לבצע שינויים, במידה ותזדקק להם. ובין אם אלו יגיעו או לא, אסור לנו לזלזל בקבוצה הצעירה של ניר קפלן שתבוא להלחם מדי ערב ותשמח להפתיע אותנו פעם נוספת. בדיוק כפי שעשתה בשנים האחרונות.

לכתבות הקודמות בסדרה:

עירוני רעננה - צעירה ורעננה אליצור יבנה - כאן כדי להשאר